Liga VFotbal

Oltul Dăeşti a ajuns la a şasea victorie consecutivă în Seria Nord a Ligii a V-a

Din etapa I, când a pierdut pe terenul „satelitului” Chimiei de o manieră categorică, Oltul Dăeşti a mai cedat doar două puncte. În etapa a treia a remizat, scor 3-3, la Sălătrucel. În rest, are numai victorii. Trupa lui George Popolan a ajuns la şase victorii consecutive. Duminică, 28 octombrie, a câştigat la Oteşani. Gazdele le-au dat emoţii dăeştenilor în prima repriză. A fost 1-1 la pauză. Portarul grupării din Fedeleşoiu şi-a salvat echipa de la primirea unui alt gol. Adiţă Marica a apărat un penalti la Oteşani. În partea secundă, jocul a curs în direcţia dorită de dăeşteni, care au câştigat, până la urmă, confruntarea cu scorul de 4-1. Pentru Oltul Dăeşti au punctat în această partidă: Tănase, Băjenaru şi Tololoancă, de două ori. Căpitanul Mitică Dobrin, care a fost exact pe faza defensivă şi şi-a coordonat colegii din apărare foarte bine, i-a felicitat pe toţi jucătorii pentru dăruire şi pentru rezultatul obţinut, care o menţine pe Oltul Dăeşti în fruntea ierarhiei Seriei Nord a Ligii a V-a.