Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

Olteţul Bălceşti, ultimul obstacol pentru Oltul Ioneşti în drumul spre titlu în Seria Sud a Ligii a IV-a

În week-end-ul trecut, lidera Seriei Sud a Ligii a IV-a, Oltul Ioneşti, a reuşit să obţină un nou succes în play-off. Formaţia pregătită de Valentin Drăguşin, Florin Telejman şi Ion Ciucă a dispus cu scorul de 2-0 de Inter Lăpuşata. Ambele reuşite ale gazdelor au fost înscrise în prima repriză de Narcis Tomescu, un jucător cu experienţă şi la nivel mai înalt. Tomescu a punctat în minutul 10, iar apoi spre finalul primelor 45 de minute. Graţie acestui succes, Oltul Ioneşti s-a menţinut în fruntea ierarhiei. Cele două contracandidate din lupta pentru şefie, Viitorul Valea Mare şi Minerul Berbeşti, se află la un punct, respectiv trei în spate. Pentru a nu depinde de rezultatul din derby-ul Berbeşti – Valea Mare, Oltul Ioneşti trebuie să câştige în ultima etapă în deplasare, cu Olteţul Bălceşti. „Am avut meci greu cu Lăpuşata, însă toate din play-off au fost aşa. Toate echipele şi-au dorit să câştige împotriva noastră! Acum mai avem un ultim «hop» de trecut, la Bălceşti, pe care ne dorim să-l depăşim cu bine şi sa devenim campioni! Chiar dacă adversarii nu mai au pentru ce lupta, suntem convinşi că vom avea o misiune dificilă la Bălceşti. Olteţul e o echipă incomodă. A dovedit acest lucru în multe partide. Sperăm să fie bine, să ne întoarcem de acolo victorioşi şi să sărbătorim câştigarea titlului”, a transmis Bogdan Ciucă, unul dintre jucătorii emblematici ai grupării din Ioneşti. (S.S.)