Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.

„Olarii”, şapte etape consecutive fără înfrângere

* horezenii au depăşit cu două jocuri precedenta serie de invincibilitate din acest sezon al Ligii a III-a

Flacăra Horezu a reuşit o revenire spectaculoasă în partida care a avut loc sâmbătă, 17 noiembrie, în fieful echipei Unirea Bascov. Vâlcenii au fost conduşi cu 2-0 după doar 17 minute de joc, dar au egalat după pauză şi au obţinut totuşi un punct. Echipa din Treapt a bifat astfel cea de-al şaptelea meci consecutiv fără înfrângere în Liga a III-a, depăşind cu două jocuri precedentul record al lor, stabilit în debutul sezonului. Atunci, Adi Popa & Co. au rămas neînvinşi timp de cinci runde. Prima serie de invincibilitate a „olarilor” fost întreruptă de eşecul dramatic suferit în deplasare, la AS SR Braşov, în minutul 90, dintr-un penalti controversat (1-2).
„E îmbucurător faptul că am evitat înfrângerea în acest duel, dar şi faptul că am reuşit să revenim de la 0-2 şi să obţinem un punct. E cea mai spectaculoasă revenire a noastră din acest canpionat, în care am mai fost conduşi o singură dată, la Braşov, cu 1-0. Am egalat atunci (1-1), sub Tâmpa, însă am încasat apoi acel gol din penalti, în ultimul minutul 90. De această dată, am plecat însă neînvinşi de la Mioveni”, a precizat Adi Popa, antrenorul-jucător al echipei din Treapt.
Demn de remarcat este faptul că, exceptând meciurile de la Braşov şi Mioveni, Flacăra Horezu s-a aflat mereu la conducere în celelalte partide pe care le-a jucat în actuala ediţie a Ligii a III-a. (N.C.)