Liga IVFotbal

Nicu Strâmbeanu scrie istorie la 56 de ani! A marcat o „dublă” într-un meci oficial pentru Victoria Frânceşti

La finele săptămânii trecute s-a desfăşurat ultima etapă din play-out-ul Seriei Nord a Ligii a IV-a. Printre partidele programate s-a regăsit şi cea de la Frânceşti, dintre Victoria, din localitate şi ACS Vâlcea Sport. Oaspeţii s-au prezentat cu doar 7 jucători, deci misiunea gazdelor s-a anunţat încă din start ca fiind una uşoară. Victoria a deschis scorul rapid, prin Ilinca. La 1-0, în minutul 15 a intrat pe teren şi preşedintele clubului din Frânceşti, Nicu Strâmbeanu, care peste câteva zile va împlini 56 de ani. S-a făcut imediat 3-0, graţie golurilor lui Stoiculete. Apoi, Nicu Strâmbeanu şi-a pus amprenta pe istoria fotbalului vâlcean. La aproape 56 de ani, acesta a reuşit să înscrie o „dublă” într-un meci oficial. A marcat ultimele două goluri ale gazdelor. S-a făcut 5-0, iar apoi a venit pauza. Jocul s-a încheiat după 45 de minute. ACS Vâlcea Sport a rămas descompletată şi partida nu s-a mai reluat. (S.S.)