Nicolae Vâlcu a remarcat realizările lui Iulian Cercel, golgheterul echipei şi în amicalele din pauza competiţională

Olteţul Zătreni a disputat cinci amicale în perioada de iarnă, toate în deplasare. Echipa antrenată de Nicolae Vâlcu le-a câştigat pe primele patru dintre acestea (6-0 şi 4-1 cu Faurul Livezi, 1-0 cu Inter Lăpuşata şi 5-3 cu Olteţul Sineşti), după care a remizat, 2-2, cu Cerna Copăceni. Bilanţul formaţiei din comuna administrată de primarul Constantin Liţoiu a fost unul excelent: 18 goluri marcate şi doar 6 încasate.
Golgheterul echipei din sudul judeţului în perioada de pregătire a fost Iulian Cercel, cel care e, de altfel, şi cel mai prolific jucător de la Olteţul Zătreni şi în campionat, unde a marcat şapte goluri. Acesta a fost mult mai eficace în cele cinci partide amicale, în care a înscris tot şapte goluri: patru cu Olteţul Sineşti şi trei cu Faurul Livezi (din care unul în victoria cu 6-0 şi două în cea cu 4-1). Pe locul secund în topul golgheterilor de la Olteţul Zătreni în pauza competiţională se află Cătălin Popescu (4 goluri). (N.C.)