FotbalDiverse

Nebunieee la Sibiu!!! Vâlcenii Stoica şi Pârvulescu au umilit Steaua: 3-0, în Cupa României!

Vâlcenii Ionuţ Stoica şi Cătălin Pârvulescu au fost titulari în cel mai important meci al carierei, disputat pentru FC Hermannstadt, contra echipei FCSB, în sferturile Cupei României. Fotbaliştii antrenaţi de Alex Pelici (fost antrenor principal în Zăvoi) s-au impus cu scorul de 3-0 contra viceliderei Ligii I şi s-au calificat în semifinalele competiţiei. FCSB a fost umilită la Sibiu, având primul şut pe spaţiul porţii abia în minutul 63, în timp ce FC Hermannstadt a ratat numeroase ocazii uriaşe de a-şi majora avantajul. Semifinalele Cupei României vor avea loc în dublă manşă, pe 18 aprilie şi 9 mai.