AS Mihăeşti a revenit după ce a fost condusă cu 2-0 şi a câştigat meciul de la Bărbăteşti

Liderul la zi din Seria Est a Ligii a IV-a, AS Mihăeşti, a avut viaţă grea la Bărbăteşti. S-a chinuit timp de 70 de minute să le dea gol gazdelor. Prima repriză s-a încheiat cu un scor alb, 0-0. În partea secundă, două clipe de neatenţie ale oaspeţilor i-au ajutat pe jucătorii lui Ion Deaconu să deschidă scorul şi chiar să-şi majoreze avantajul. 2-0 s-a dovedit, însă, un scor periculos şi pentru ei. În ultimele 20 de minute, mihăeştenii nu doar că au reuşit să egaleze, ci chiar s-au detaşat „pe tabelă”, câştigând meciul cu scorul de 4-2. Augustin Gheorghe a dat tonul revenirii celor de la AS Mihăeşti, iar apoi fiul primarului Constantin Bărzăgeanu, din Mihăeşti, Mădălin Bărzăgeanu, şi-a trecut în cont hat-trick-ul. Trupa pregătită de Cristi Rădulescu (FOTO) şi Marinel Mazilu a rămas, astfel, în fruntea ierarhiei, fiind singura echipă din serie cu maxim de puncte după patru etape. „Era să o dăm în bară de data aceasta, dar am reuşit să revenim de la 2-0 şi să câştigăm meciul pe final. Numai echipele mari pot realiza acest lucru. Mă bucur că băieţii au înţeles ce le-am transmis, că au luptat până la capăt. Fiecare a depus efort maxim. Am văzut acest lucru şi la final, când i-am îmbrăţişat şi i-am felicitat. Aveau toţi tricourile ude. Au înţeles că nu trebuie să pierdem acest joc, iar în 20 de minute am dat patru goluri. Suntem o echipă frumoasă şi unită. Seriozitatea şi perseverenţa jucătorilor, susţinerea necondiţionată de care avem parte din partea Primăriei Mihăeşti şi a domnului primar Constantin Bărzăgeanu, imaginea echipei AS Mihăeşti, se reflectă acum în clasament”, a spus Cristi Rădulescu, antrenorul liderului, după cel mai recent succes înregistrat de echipa sa.