Liga 6

Meciul de la Băbeni a durat doar 45 de minute

Formaţia pregătită de Iulică Dincă a obţinut un succes lejer. Sâmbătă, 12 octombrie, FC Băbeni a profitat de faptul că din nou echipa din Orleşti nu a reuşit să-şi strângă lotul. Oaspeţii s-au aflat în efectiv redus la Băbeni. Au intrat doar 10 jucători pe teren. În 45 de minute, orleştenii au primit cinci goluri. Pentru gazde au înscris Cazan, Silviu Drăghia, de două ori, Sorin Dumitrescu şi Aldescu. Meciul s-a încheiat la pauză. Cei din Orleşti nu au mai intrat pe teren în partea secundă. Partida va fi omologată cu scorul de 5-0. Acest succes, coroborat cu înfrângerea suferită de Oltul Drăgoeşti, a dus-o pe FC Băbeni până pe locul 3 în Superligă. Are 20 de puncte, cu doar două mai puţine decât vicelidera, Cozia Călimăneşti. În etapa viitoare, a XI-a din acest sezon, Cosmin Văcaru şi colegii săi vor juca la Vlădeşti, pe terenul ultimei clasate. (S.S.)