Volei

Meciul cu CSŞ Caransebeş, doar antrenament înainte de întâlnirea cu CS Argeş Volei

Sâmbătă, 11 decembrie, în Sala „Capela” din cadrul Colegiului Naţional „Mircea cel Bătrân”, s-a desfăşurat etapa a şaptea a Diviziei A2 de volei feminin. În această competiţie, vâlcencele pregătite de antrenorii Nicoleta şi Marius Mărgărit au întâlnit gruparea CSŞ Caransebeş. Echipa Clubului Sportiv CET Govora, prezidat de Cito Drăgan (foto), s-a impus categoric în faţa formaţiei oaspete, câştigând partida cu scorul de 3-0. Rezultatele obţinute în cele trei seturi au fost următoarele: setul 1 (25-10), setul 2 (25-18) şi setul 3 (25-14).
Chiar dacă gruparea din Caransebeş a venit în Râmnic fără două jucătoare importante, voleibalistele prezente au dat dovadă de competitivitate, reuşind în anumite momente să se ridice la nivelul jocului realizat de vâlcence. La finalul etapei, conducerea echipei clubului CET Govora s-a arătat mulţumită de evoluţia sportivelor, mai ales că acestea au reuşit să obţină cea de-a treia victorie din acest campionat cu scorul de 3-0. (O.D.)