Liga 6Fotbal

Mădălin Bărzăgeanu, fiul primarului din Mihăești, a stabilit un record național în fotbal. Vezi despre ce e vorba!

AS Mihăești a remizat 4-4, în meciul disputat în deplasare, la Unirea Tomșani. În această partidă, cel mai probabil, a fost stabilit și un record național la fotbal. Mădălin Bărzăgeanu, fiul primarului din Mihăești, a marcat cele patru goluri ale echipei sale. Și nu oarecum, ci toate din scăriță, adică, lob peste portarul advers. „Mădălin a fost genial. El joacă tot mai bine, de la o etapă la alta. Din păcate, nu putem fi mulțumiți că am câștigat 1 punct, de vreme ce am condus cu scorul de 3-0 și am mai avut încă șase ocazii uriașe de a mai marca. Rezultatul la pauză a fost 3-2, apoi, 4-3 pentru noi, în minutul 80, iar, în minutul 85, am fost egalați, după care am avut un penalti clar, dar neacordat de arbitru. Mădălin Bărzăgeanu a fost faultat în interiorul suprafeței de pedeapsă, dar Iulian Mihai, probabil de frică, altfel nu-mi explic, a dat lovitură liberă de pe 16 metri. Sincer, suntem dezamăgiți de această situație! Concluzia finală e că am pierdut două puncte și nu am câștigat unul, de vreme ce am avut meciul în mână. Din păcate, așa de fotbalul, te pedepsește atuni când ratezi prea mult. Le mulțumesc băieților mei pentru efortul depus, dar și domnului primar Constantin Bărzăgeanu și președintelui Ion Popescu, suporterii noștri cei mai înfocați”, a spus Cristi Rădulescu, reprezentantul echipei AS Mihăești. (L.C.)