Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

112
0

SERIA EST

Etapa a XIII-a
• Duminică, 1 decembrie:
Olteţul Sineşti – Recolta Laloşu (Ora 11.00)
Arbitri: A. Chebar – A. Ionescu, A. Bărbuş; Observator: C. Cîrstea
Viitorul Voiceşti – Olteţul Zătreni (Ora 11.00)
Arbitri: M. Truţă – C. Colţa, A. Idu; Observator: Gr. Tomoiagă
Oltul Drăgoeşti 2 – AS Şirineasa 2019 (Ora 11.00)
Arbitri: I. Demetrescu – A. Dinu, R. Dodoi; Observator: D: Nicula
Zorile Scundu – Ştiinţa Roşiile (Ora 11.00)
Arbitri: M. Dincă – R. Horelu, A. Stancu; Observator: C. Dina
AS Creţeni – AS Făureşti (Ora 11.00)
Arbitri: R. Grigorie – M. Sima, R. Creţu; Observator: D. Teleşpan
Olteţul Bălceşti 2014 – Luceafărul Pesceana (Ora 11.00)
Arbitri: A. Marinoiu – C. Ibrac, I. Georgescu; Observator: Ghe. Pavel
Faurul Livezi – Stă
Clasament
  1. Viitorul Voiceşti 11   9   0   2  51-19 27p.
  2. Olteţul Zătreni 11   8   1   2  32-13 25p.
  3. Ştiinţa Roşiile 11   8   1   2  29-14 25p.
  4. Olteţul Bălceşti 2014 11   7   3   1  54-19 24p.
  5. Oltul Drăgoeşti 11   7   1   3  26-20 22p.
  6. AS Şirineasa 2019 11   6   3   2  28-15 21p.
  7. Faurul Livezi 12   4   2   6  20-26 14p.
  8. Recolta Laloşu 11   4   1   6  23-25 13p.
  9. AS Făureşti 11   4   1   6  30-33 13p.
10. AS Creţeni 11   2   2   7  21-44   8p.
11. Luceafărul Pesceana 11   2   0   9  25-40   6p.
12. Olteţul Sineşti 11   2   0   9  19-61   6p.
13. Zorile Scundu 11   1   1   9  21-50   4p.

SERIA VEST

Etapa a XIII-a
• Sâmbătă, 30 noiembrie:
Oltul Dăeşti – AS Popeşti 2016 (Ora 11.00)
Arbitri: C. Buşi – I. Taifas, M. Glodeanu; Observator: Şt. Toma
Montana Iz. Rece – Viitorul Pietrari (Ora 14.00)
Arbitri: I. Zaharioiu – M. Bîrzan, A. Idu; Observator: I. Rădescu
• Duminică, 1 decembrie:
Progresul Măldăreşti 2019 – Cerna Copăceni (Ora 11.00)
Arbitri: A. Radu – D. Dinu, D. Funieru; Observator: D. Stoica
Viitorul Oteşani – Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 (Ora 11.00)
Arbitri: I. Zaharioiu – M. Bîrzan, A. Popescu; Observator: I. Iordache
Sportul Genuneni – Păstorul Vaideeni (Ora 11.00)
Arbitri: Fl. Păunescu – A. Căţoiu, I. Rada; Observator: M. Başno
Ştiinţa Grădiştea – Forestierul Romani (Ora 11.00)
Arbitri: M. Schianu – Fl. Lumineanu, M. Popa; Observator: M. Opriş
Măgura Slătioara – Prim Stroeşti 2019 (Ora 11.00)
Arbitri: A. Mihăilă – B. Iordache, M. Nedea; Observator: Ghe. Mosor
Clasament
  1. Oltul Dăeşti 12 10   1     1  49-14  31p.
  2. Prim Stroeşti 2019 12   9   2     1  64-21  29p.
  3. Progresul Măldăreşti 2019 12   9   2     1  41-23  29p.
  4. AS Popeşti 2016 12   6   2     4  36-24  20p.
  5. Măgura Slătioara 12   6   2     4  35-24  20p.
  6. Cerna Copăceni 12   6   1     5  37-30  19p.
  7. Păstorul Vaideeni 12   5   3     4  32-23  18p.
  8. Sportul Genuneni 12   5   3     4  24-24  18p.
  9. Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 12   5   1     6  34-54  16p.
10. Forestierul Romani 12   4   1     7  34-42  13p.
11. Montana Iz. Rece 12   4   1     7  23-43  13p.
12. Ştiinţa Grădiştea 12   2   2     8  25-43    8p.
13. Viitorul Pietrari 12   2   1     9  20-45    7p.
14. Viitorul Oteşani 12   0   0   12  12-56    0p.