Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

151
0

SERIA EST

Etapa a IX-a

• Duminică, 3 noiembrie:
Olteţul Zătreni – Recolta Laloşu 2-0
CSC 2 Orleşti – AS Şirineasa 2019 2-3
Olteţul Sineşti – Ştiinţa Roşiile 1-6
Faurul Livezi – AS Făureşti 4-1
Viitorul Voiceşti – Luceafărul Pesceana 7-2
Oltul Drăgoeşti 2 – Olteţu Bălceşti 2014 2-2
Zorile Scundu – A.S. Creţeni 3-4

Clasament

  1. Ştiinţa Roşiile 9 7 1 1 25-10 22p.
  2. Viitorul Voiceşti 9 7 0 2 45-17 21p.
  3. Olteţul Zătreni 9 6 1 2 25-10 19p.
  4. Oltul Drăgoeşti 9 6 1 2 28-18 19p.
  5. Olteţul Bălceşti 2014 9 5 3 1 45-20 18p.
  6. AS Şirineasa 2019 9 5 3 1 25-14 18p.
  7. Faurul Livezi 9 4 2 3 17-18 14p.
  8. AS Creţeni 9 3 2 4 18-28 11p.
  9. Recolta Laloşu 9 3 1 5 20-22 10p.
  10. AS Făureşti 9 3 1 5 24-30 10p.
  11. Zorile Scundu 9 2 1 6 19-31 7p.
  12. CSC Orleşti 2 9 2 0 7 25-37 6p.
  13. Olteţul Sineşti 9 2 0 7 18-55 6p.
  14. Luceafărul Pesceana 9 0 0 9 14-38 0p.

Etapa a X-a

• Duminică, 10 noiembrie:
Recolta Laloşu – AS Creţeni (Ora 11.00)
Olteţul Bălceşti 2014 – Zorile Scundu (Ora 11.00)
Luceafărul Pesceana – Oltul Drăgoeşti 2 (Ora 11.00)
AS Făureşti – Viitorul Voiceşti (Ora 11.00)
Ştiinţa Roşiile – Faurul Livezi (Ora 11.00)
AS Şirineasa 2019 – Olteţul Sineşti (Ora 11.00)
Olteţul Zătreni – ASCSC 2 Orleşti (Ora 11.00)

SERIA VEST

Etapa a IX-a

• Duminică, 3 noiembrie:
Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 – Cerna Copăceni 1-5
AS Popeşti 2016 – Păstorul Vaideeni 1-1
Progresul Măldăreşti 2019 – Forestierul Romani 5-3
Oltul Dăeşti – Prim Stroeşti 2019 6-1
Viitorul Oteşani – Viitorul Pietrari 0-1
Sportul Genuneni – Montana Izvorul Rece 1-1
Ştiinţa Grădiştea – Măgura Slătioara 2-4

Clasament

  1. Oltul Dăeşti 9 8 0 1 34- 9 24p.
  2. Prim Stroeşti 2019 9 6 2 1 50-18 20p.
  3. Progresul Măldăreşti 2019 9 6 2 1 29-18 20p.
  4. AS Popeşti 2016 9 5 2 2 28-16 17p.
  5. Măgura Slătioara 9 5 0 4 27-19 15p.
  6. Cerna Copăceni 9 5 0 4 23-23 15p.
  7. Păstorul Vaideeni 9 4 2 3 23-16 14p.
  8. Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 9 4 1 4 26-38 13p.
  9. Sportul Genuneni 9 3 3 3 14-16 12p.
  10. Forestierul Romani 9 3 1 5 23-28 10p.
  11. Montana Iz. Rece 9 3 1 5 14-24 10p.
  12. Viitorul Pietrari 9 2 0 7 16-37 6p.
  13. Ştiinţa Grădiştea 9 1 2 6 18-31 5p.
  14. Viitorul Oteşani 9 0 0 9 8-40 0p.

Etapa a X-a

• Sâmbătă, 9 noiembrie:
Montana Iz. Rece – Ştiinţa Grădiştea (Ora 14.00)
Forestierul Romani – Oltul Dăeşti (Ora 14.00)

• Duminică, 10 noiembrie:
Cerna Copăceni – Măgura Slătioara (Ora 11.00)
Viitorul Pietrari – Sportul Genuneni (Ora 11.00)
Prim Stroeşti 2019 – Viitorul Oteşani (Ora 11.00)
Păstorul Vaideeni – Progresul Măldăreşti 2019 (Ora 11.00)
Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 – AS Popeşti 2016 (Ora 11.00)