Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

201
0

SERIA EST

Etapa a VII-a

• Duminică, 20 octombrie:
AS Şirineasa 2019 – Recolta Laloşu (Ora 11.00)
Olteţul Zătreni – Ştiinţa Roşiile (Ora 11.00)
CSC 2 Orleşti – AS Făureşti (Ora 11.00)
Olteţul Sineşti – Luceafărul Pesceana (Ora 11.00)
Faurul Livezi – Olteţul Bălceşti 2014 (Ora 11.00)
Viitorul Voiceşti – AS Creţeni (Ora 11.00)
Oltul Drăgoeşti 2 – Zorile Scundu (Ora 11.00)

Clasament

  1. Viitorul Voiceşti 6 6 0 0 34-6 18p.
  2. Ştiinţa Roşiile 6 5 0 1 15-6 15p.
  3. Olteţul Bălceşti 2014 6 4 1 1 37-14 13p.
  4. Olteţul Zătreni 6 4 0 2 21-9 12p.
  5. AS Şirineasa 2019 6 3 3 0 16-10 12p.
  6. Oltul Drăgoeşti 6 4 0 2 20-16 12p.
  7. Recolta Laloşu 6 2 1 3 15-13 7p.
  8. Zorile Scundu 6 2 1 3 15-20 7p.
  9. AS Făureşti 6 2 1 3 13-18 7p.
  10. Faurul Livezi 6 2 1 3 9-15 7p.
  11. AS Creţeni 6 1 2 3 9-20 5p.
  12. CSC Orleşti 2 6 1 0 5 15-39 3p.
  13. Olteţul Sineşti 6 1 0 5 10-38 3p.
  14. Luceafărul Pesceana 6 0 0 6 10-24 0p.

Etapa a VIII-a

• Duminică, 27 octombrie:
Recolta Laloşu – Zorile Scundu (Ora 11.00)
AS Creţeni – Oltul Drăgoeşti 2 (Ora 11.00)
Olteţu Bălceşti 2014 – Viitorul Voiceşti (Ora 11.00)
Luceafărul Pesceana – Faurul Livezi (Ora 11.00)
AS Făureşti – Olteţul Sineşti (Ora 11.00)
Ştiinţa Roşiile – CSC 2 Orleşti (Ora 11.00)
AS Şirineasa 2019 – Olteţul Zătreni (Ora 11.00)

SERIA VEST

Etapa a VII-a

• Duminică, 20 octombrie:
Păstorul Vaideeni – Cerna Copăceni (Ora 11.00)
Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 – Forestierul Romani (Ora 11.00)
AS Popeşti 2016 – Prim Stroeşti 2019 (Ora 11.00)
Progresul Măldăreşti 2019 – Viitorul Pietrari (Ora 11.00)
Oltul Dăeşti – Montana Izvorul Rece (Ora 11.00)
Viitorul Oteşani – Măgura Slătioara (Ora 11.00)
Sportul Genuneni – Ştiinţa Grădiştea (Ora 11.00)

Clasament

  1. Prim Stroeşti 2019 6 6 0 0 44- 7 18p.
  2. Oltul Dăeşti 6 5 0 1 22- 6 15p.
  3. AS Popeşti 2016 6 5 0 1 23- 9 15p.
  4. Progresul Măldăreşti 2019 6 4 1 1 18-11 13p.
  5. Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 6 3 1 2 20-20 10p.
  6. Sportul Genuneni 6 3 1 2 11-11 10p.
  7. Cerna Copăceni 6 3 0 3 13-15 9p.
  8. Forestierul Romani 6 2 1 3 14-17 7p.
  9. Păstorul Vaideeni 6 2 1 3 8-14 7p.
  10. Măgura Slătioara 6 2 0 4 15-16 6p.
  11. Montana Iz. Rece 6 2 0 4 11-21 6p.
  12. Ştiinţa Grădiştea 6 1 1 4 11-21 4p.
  13. Viitorul Pietrari 6 1 0 5 12-29 3p.
  14. Viitorul Oteşani 6 0 0 6 7-32 0p.

Etapa a VIII-a

• Sâmbătă, 26 octombrie:
Montana Izvorul Rece – Viitorul Oteşani (Ora 16.00)
Forestierul Romani – AS Popeşti 2016 (Ora 16.00)

• Duminică, 27 octombrie:
Cerna Copăceni – Ştiinţa Grădiştea (Ora 11.00)
Măgura Slătioara – Sportul Genuneni (Ora 11.00)
Viitorul Pietrari – Oltul Dăeşti (Ora 11.00)
Prim Stroeşti 2019 – Progresul Măldăreşti 2019 (Ora 11.00)
Păstorul Vaideeni – Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 (Ora 11.00)