Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

192
0

SERIA EST

Etapa a V-a

• Duminică, 6 octombrie:
Ştiinţa Roşiile – Recolta Laloşu 3-1
AS Şirineasa 2019 – AS Făureşti 3-2
Olteţul Zătreni – Luceafărul Pesceana 5-0
CSC Orleşti 2 – Olteţu Bălceşti 2014 5-9
Olteţul Sineşti – AS Creţeni 5-4
Faurul Livezi – Zorile Scundu 5-1
Viitorul Voiceşti – Oltul Drăgoeşti 2 6-2

Clasament

  1. Viitorul Voiceşti 5 5 0 0 27-6 15p.
  2. Ştiinţa Roşiile 5 5 0 0 14-3 15p.
  3. Olteţul Zătreni 5 4 0 1 20-6 12p.
  4. Olteţul Bălceşti 2014 5 3 1 1 28-14 10p.
  5. AS Şirineasa 2019 5 2 3 0 13-9 9p.
  6. Oltul Drăgoeşti 5 3 0 2 17-14 9p.
  7. Recolta Laloşu 5 2 1 2 13-10 7p.
  8. Zorile Scundu 5 2 1 2 15-13 7p.
  9. Faurul Livezi 5 2 0 3 9-15 6p.
  10. AS Făureşti 5 1 1 3 10-17 4p.
  11. AS Creţeni 5 1 1 3 9-20 4p.
  12. Olteţul Sineşti 5 1 0 4 10-29 3p.
  13. Luceafărul Pesceana 5 0 0 5 8-21 0p.
  14. CSC Orleşti 2 5 0 0 5 12-28 0p.

Etapa a VI-a

• Duminică, 13 octombrie:
Recolta Laloşu – Oltul Drăgoeşti 2 (Ora 11.00)
Zorile Scundu – Viitorul Voiceşti (Ora 11.00)
AS Creţeni – Faurul Livezi (Ora 11.00)
Olteţu Bălceşti 2014 – Olteţul Sineşti (Ora 11.00)
Luceafărul Pesceana – CSC 2 Orleşti (Ora 11.00)
AS Făureşti – Olteţul Zătreni (Ora 11.00)
Ştiinţa Roşiile – AS Şirineasa 2019 (Ora 11.00)

SERIA VEST

Etapa a V-a

• Sâmbătă, 5 octombrie:
Forestierul Romani – Cerna Copăceni 3-1

• Duminică, 6 octombrie:
Păstorul Vaideeni – Prim Stroeşti 2019 0-5
Chimia 1973 Rm. Vâlcea – Viitorul Pietrari 5-4
AS Popeşti 2016 – Montana Iz. Rece 3-0
Progresul Măldăreşti 2019 – Măgura Slătioara 3-2
Viitorul Oteşani – Sportul Genuneni 1-4
Oltul Dăeşti – Ştiinţa Grădiştea (Ora 17.00)

Clasament

  1. Prim Stroeşti 2019 5 5 0 0 37- 7 15p.
  2. AS Popeşti 2016 5 4 0 1 19- 7 12p.
  3. Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 5 3 1 1 20-13 10p.
  4. Progresul Măldăreşti 2019 5 3 1 1 14- 9 10p.
  5. Sportul Genuneni 5 3 1 1 11- 9 10p.
  6. Oltul Dăeşti 4 3 0 1 17- 5 9p.
  7. Măgura Slătioara 5 2 0 3 14-14 6p.
  8. Forestierul Romani 5 2 0 3 12-15 6p.
  9. Cerna Copăceni 5 2 0 3 11-15 6p.
  10. Păstorul Vaideeni 5 2 0 3 6-12 6p.
  11. Montana Iz. Rece 5 2 0 3 9-17 6p.
  12. Viitorul Pietrari 5 1 0 4 10-25 3p.
  13. Ştiinţa Grădiştea 4 0 1 3 7-16 1p.
  14. Viitorul Oteşani 5 0 0 5 5-28 0p.

Etapa a VI-a

• Sâmbătă, 12 octombrie:
Montana Iz. Rece – Progresul Măldăreşti 2019 (Ora 16.00)
Forestierul Romani – Păstorul Vaideeni (Ora 16.00)

• Duminică, 13 octombrie:
Cerna Copăceni – Sportul Genuneni (Ora 11.00)
Ştiinţa Grădiştea – Viitorul Oteşani (Ora 11.00)
Măgura Slătioara – Oltul Dăeşti (Ora 11.00)
Viitorul Pietrari – AS Popeşti 2016 (Ora 11.00)
Prim Stroeşti 2019 – Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 (Ora 11.00)