Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

206
0

SERIA EST

Etapa a V-a

• Duminică, 6 octombrie:
Ştiinţa Roşiile – Recolta Laloşu (Ora 11.00)
Arbitri: A. Mihăilă – B. Iordache, E. Ignatie; Observator: Ghe. Pavel
AS Şirineasa 2019 – AS Făureşti (Ora 11.00)
Arbitri: M. Truţă – A. Ionescu, A. Urtea; Observator: M. Ionescu
Olteţul Zătreni – Luceafărul Pesceana (Ora 11.00)
Arbitri: A. Moja – A. Dinu, D. Georgescu; Observator: D. Teleşpan
CSC Orleşti 2 – Olteţu Bălceşti 2014 (Ora 11.00)
Arbitri: Fl. Păunescu – C. Mărginean, Şt. Dodoi; Observator: V. Busuioceanu
Olteţul Sineşti – AS Creţeni (Ora 11.00)
Arbitri: S. Donţu – D. Funieru, I. Horelu; Observator: M. Opriş
Faurul Livezi – Zorile Scundu (Ora 11.00)
Arbitri: R. Grigorie – D. Roman, D. Dinu; Observator: I. Rădescu
Viitorul Voiceşti – Oltul Drăgoeşti 2 (Ora 11.00)
Arbitri: I. Cojocaru – M. Cladoveanu, D. Dinu; Observator: Gr. Tomoiagă

Clasament

  1. Viitorul Voiceşti 4 4 0 0 21-4 12p.
  2. Ştiinţa Roşiile 4 4 0 0 11-2 12p.
  3. Olteţul Zătreni 4 3 0 1 15-6 9p.
  4. Oltul Drăgoeşti 4 3 0 1 15-8 9p.
  5. Olteţul Bălceşti 2014 4 2 1 1 19-9 7p.
  6. Zorile Scundu 4 2 1 1 14-8 7p.
  7. Recolta Laloşu 4 2 1 1 12-7 7p.
  8. AS Şirineasa 2019 4 1 3 0 10-7 6p.
  9. AS Făureşti 4 1 1 2 8-14 4p.
  10. AS Creţeni 4 1 1 2 5-15 4p.
  11. Faurul Livezi 4 1 0 3 4-14 3p.
  12. Luceafărul Pesceana 4 0 0 4 8-16 0p.
  13. CSC Orleşti 2 4 0 0 4 7-19 0p.
  14. Olteţul Sineşti 4 0 0 4 5-25 0p.

Etapa a VI-a

• Duminică, 13 octombrie:
Recolta Laloşu – Oltul Drăgoeşti 2 (Ora 11.00)
Zorile Scundu – Viitorul Voiceşti (Ora 11.00)
AS Creţeni – Faurul Livezi (Ora 11.00)
Olteţu Bălceşti 2014 – Olteţul Sineşti (Ora 11.00)
Luceafărul Pesceana – CSC 2 Orleşti (Ora 11.00)
AS Făureşti – Olteţul Zătreni (Ora 11.00)
Ştiinţa Roşiile – AS Şirineasa 2019 (Ora 11.00)

SERIA VEST

Etapa a V-a

• Sâmbătă, 5 octombrie:
Forestierul Romani – Cerna Copăceni (Ora 16.00)
Arbitri: Fl. Păunescu – M. Nedea, M. Bîrzan; Observator: M. Dobre

• Duminică, 6 octombrie:
Păstorul Vaideeni – Prim Stroeşti 2019 (Ora 11.00)
Arbitri: M. Dincă – Fl. Lumineanu, G. Maria; Observator: N. Chiriţă
Chimia 1973 Rm. Vâlcea – Viitorul Pietrari (Ora 11.00)
Arbitri: D. Florescu – A. Neaţă, R. Băltac; Observator: Şt. Toma
AS Popeşti 2016 – Montana Iz. Rece (Ora 11.00)
Arbitri: A. Chebar – A. Iordache, A. Idu; Observator: Ghe. Mosor
Progresul Măldăreşti 2019 – Măgura Slătioara (Ora 11.00)
Arbitri: A. Croitoru – M. Bîrzan, A. Maioru; Observator: Ghe. Nicolae
Viitorul Oteşani – Sportul Genuneni (Ora 11.00)
Arbitri: M. Dincă – M. Schianu, R. Olaru; Observator: C. Cîrstea
Oltul Dăeşti – Ştiinţa Grădiştea (Ora 17.00)
Arbitri: M. Schianu – V. Zaharia, A. Bărbuţ; Observator: C. Dina

Clasament

  1. Prim Stroeşti 2019 4 4 0 0 32-7 12p.
  2. Oltul Dăeşti 4 3 0 1 17-5 9p.
  3. AS Popeşti 2016 4 3 0 1 16-7 9p.
  4. Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 4 2 1 1 15-9 7p.
  5. Progresul Măldăreşti 2019 4 2 1 1 11-7 7p.
  6. Sportul Genuneni 4 2 1 1 7-8 7p.
  7. Măgura Slătioara 4 2 0 2 12-11 6p.
  8. Cerna Copăceni 4 2 0 2 10-12 6p.
  9. Păstorul Vaideeni 4 2 0 2 6-7 6p.
  10. Montana Iz. Rece 4 2 0 2 9-14 6p.
  11. Forestierul Romani 4 1 0 3 9-14 3p.
  12. Viitorul Pietrari 4 1 0 3 6-20 3p.
  13. Ştiinţa Grădiştea 4 0 1 3 7-16 1p.
  14. Viitorul Oteşani 4 0 0 4 4-24 0p.

Etapa a VI-a

• Sâmbătă, 12 octombrie:
Montana Iz. Rece – Progresul Măldăreşti 2019 (Ora 15.00)
Forestierul Romani – Păstorul Vaideeni (Ora 15.00)

• Duminică, 13 octombrie:
Cerna Copăceni – Sportul Genuneni (Ora 11.00)
Ştiinţa Grădiştea – Viitorul Oteşani (Ora 11.00)
Măgura Slătioara – Oltul Dăeşti (Ora 11.00)
Viitorul Pietrari – AS Popeşti 2016 (Ora 11.00)
Prim Stroeşti 2019 – Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 (Ora 11.00)