Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

226
0

SERIA EST

Etapa a IV-a

• Duminică, 29 septembrie:
Recolta Laloşu – Viitorul Voiceşti 0-2
Oltul Drăgoeşti 2 – Faurul Livezi 4-2
Zorile Scundu – Olteţul Sineşti 9-1
AS Creţeni – CSC 2 Orleşti 3-1
Olteţu Bălceşti 2014 – Olteţul Zătreni 5-0
Luceafărul Pesceana – AS Şirineasa 2019 2-5
AS Făureşti – Ştiinţa Roşiile 0-1

Clasament

  1. Viitorul Voiceşti 4 4 0 0 21-4 12p.
  2. Ştiinţa Roşiile 4 4 0 0 11-2 12p.
  3. Olteţul Zătreni 4 3 0 1 15-6 9p.
  4. Oltul Drăgoeşti 4 3 0 1 15-8 9p.
  5. Olteţul Bălceşti 2014 4 2 1 1 19-9 7p.
  6. Zorile Scundu 4 2 1 1 14-8 7p.
  7. Recolta Laloşu 4 2 1 1 12-7 7p.
  8. AS Şirineasa 2019 4 1 3 0 10-7 6p.
  9. AS Făureşti 4 1 1 2 8-14 4p.
  10. AS Creţeni 4 1 1 2 5-15 4p.
  11. Faurul Livezi 4 1 0 3 4-14 3p.
  12. Luceafărul Pesceana 4 0 0 4 8-16 0p.
  13. CSC Orleşti 2 4 0 0 4 7-19 0p.
  14. Olteţul Sineşti 4 0 0 4 5-25 0p.

Etapa a V-a

• Duminică, 6 octombrie:
Ştiinţa Roşiile – Recolta Laloşu (Ora 11.00)
AS Şirineasa 2019 – AS Făureşti (Ora 11.00)
Olteţul Zătreni – Luceafărul Pesceana (Ora 11.00)
CSC Orleşti 2 – Olteţu Bălceşti 2014 (Ora 11.00)
Olteţul Sineşti – AS Creţeni (Ora 11.00)
Faurul Livezi – Zorile Scundu (Ora 11.00)
Viitorul Voiceşti – Oltul Drăgoeşti 2 (Ora 11.00)

SERIA VEST

Etapa a IV-a

• Sâmbătă, 28 septembrie:
Montana Iz. Rece – Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2
*) nedisputat

• Duminică, 29 septembrie:
Cerna Copăceni – Viitorul Oteşani 3-1
Sportul Genuneni – Oltul Dăeşti 3-2
Ştiinţa Grădiştea – Progresul Măldăreşti 2019 2-6
Măgura Slătioara – AS Popeşti 2016 1-2
Viitorul Pietrari – Păstorul Vaideeni 1-0
Prim Stroeşti 2019 – Forestierul Romani 7-1

Clasament

  1. Prim Stroeşti 2019 4 4 0 0 32-7 12p.
  2. Oltul Dăeşti 4 3 0 1 17-5 9p.
  3. AS Popeşti 2016 4 3 0 1 16-7 9p.
  4. Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 3 2 1 0 15-6 7p.
  5. Progresul Măldăreşti 2019 4 2 1 1 11-7 7p.
  6. Sportul Genuneni 4 2 1 1 7-8 7p.
  7. Măgura Slătioara 4 2 0 2 12-11 6p.
  8. Cerna Copăceni 4 2 0 2 10-12 6p.
  9. Păstorul Vaideeni 4 2 0 2 6-7 6p.
  10. Forestierul Romani 4 1 0 3 9-14 3p.
  11. Montana Iz. Rece 3 1 0 2 6-14 3p.
  12. Viitorul Pietrari 4 1 0 3 6-20 3p.
  13. Ştiinţa Grădiştea 4 0 1 3 7-16 1p.
  14. Viitorul Oteşani 4 0 0 4 4-24 0p.

Etapa a V-a

• Sâmbătă, 5 octombrie:
Forestierul Romani – Cerna Copăceni (Ora 15.00)

• Duminică, 6 octombrie:
Păstorul Vaideeni – Prim Stroeşti 2019 (Ora 11.00)
Chimia 1973 Rm. Vâlcea – Viitorul Pietrari (Ora 11.00)
AS Popeşti 2016 – Montana Iz. Rece (Ora 11.00)
Progresul Măldăreşti 2019 – Măgura Slătioara (Ora 11.00)
Viitorul Oteşani – Sportul Genuneni (Ora 11.00)
Oltul Dăeşti – Ştiinţa Grădiştea (Ora 17.00)