Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

203
0

SERIA EST

Etapa a II-a

• Duminică, 15 septembrie:
Recolta Laloşu – Faurul Livezi 7-1
Viitorul Voiceşti – Olteţul Sineşti 11-3
Oltul Drăgoeşti 2 – CSC Orleşti 2 7-2
*) întrerupt în minutul 75 după ce echipa oaspete a rămas în 6 jucători
Zorile Scundu – Olteţul Zătreni 0-3
AS Creţeni – AS Şirineasa 2019 1-1
Olteţu Bălceşti 2014 – Ştiinţa Roşiile 2-3
Luceafărul Pesceana – AS Făureşti 3-4

Clasament

  1. Viitorul Voiceşti 2 2 0 0 16-4 6p.
  2. Recolta Laloşu 2 2 0 0 11-4 6p.
  3. Olteţul Zătreni 2 2 0 0 6-0 6p.
  4. Ştiinţa Roşiile 2 2 0 0 7-2 6p.
  5. Olteţul Bălceşti 2014 2 1 0 1 11-6 3p.
  6. Oltul Drăgoeşti 2 1 0 1 7-5 3p.
  7. AS Făureşti 2 1 0 1 7-12 3p.
  8. Faurul Livezi 2 1 0 1 2-7 3p.
  9. AS Şirineasa 2019 2 0 2 0 2-2 2p.
  10. Zorile Scundu 2 0 1 1 1-4 1p.
  11. AS Creţeni 2 0 1 1 1-5 1p.
  12. Luceafărul Pesceana 2 0 0 2 6-8 0p.
  13. CSC Orleşti 2 2 0 0 2 3-12 0p.
  14. Olteţul Sineşti 2 0 0 2 3-12 0p.

Etapa a III-a

• Duminică, 22 septembrie:
AS Făureşti – Recolta Laloşu (Ora 11.00)
Ştiinţa Roşiile – Luceafărul Pesceana (Ora 11.00)
AS Şirineasa 2019 – Olteţul Bălceşti 2014 (Ora 11.00)
Olteţul Zătreni – AS Creţeni (Ora 11.00)
CSC 2 Orleşti – Zorile Scundu (Ora 11.00)
Olteţul Sineşti – Oltul Drăgoeşti 2 (Ora 11.00)
Faurul Livezi – Viitorul Voiceşti (Ora 11.00)

SERIA VEST

Etapa a II-a

• Sâmbătă, 14 septembrie:
Montana Iz. Rece – Forestierul Romani 4-0

• Duminică, 15 septembrie:
Cerna Copăceni – Oltul Dăeşti
*) întrerupt în minutul 54, la scorul de 4-2 în favoarea oaspeţilor
Viitorul Oteşani – Progresul Măldăreşti 2019 1-3
Sportul Genuneni – AS Popeşti 2016 3-1
Ştiinţa Grădiştea – Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 3-3
Măgura Slătioara – Păstorul Vaideeni 6-0
Viitorul Pietrari – Prim Stroeşti 2019 2-8

Clasament

  1. Prim Stroeşti 2019 2 2 0 0 19-4 6p.
  2. Măgura Slătioara 2 2 0 0 8-1 6p.
  3. Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 2 1 1 0 7-3 4p.
  4. AS Popeşti 2016 2 1 0 1 10-4 3p.
  5. Cerna Copăceni 1 1 0 0 5-2 3p.
  6. Oltul Dăeşti 1 1 0 0 3-1 3p.
  7. Progresul Măldăreşti 2019 2 1 0 1 4-4 3p.
  8. Sportul Genuneni 2 1 0 1 3-5 3p.
  9. Păstorul Vaideeni 2 1 0 1 3-6 3p.
  10. Montana Iz. Rece 2 1 0 1 6-11 3p.
  11. Ştiinţa Grădiştea 2 0 1 1 3-6 1p.
  12. Forestierul Romani 2 0 0 2 1-6 0p.
  13. Viitorul Pietrari 2 0 0 2 4-13 0p.
  14. Viitorul Oteşani 2 0 0 2 2-12 0p.

Etapa a III-a

• Duminică, 22 septembrie:
Prim Stroeşti 2019 – Cerna Copăceni (Ora 11.00)
Forestierul Romani – Viitorul Pietrari (Ora 11.00)
Păstorul Vaideeni – Montana Iz. Rece (Ora 11.00)
Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 – Măgura Slătioara (Ora 11.00)
AS Popeşti 2016 – Ştiinţa Grădiştea (Ora 11.00)
Progresul Măldăreşti 2019 – Sportul Genuneni (Ora 11.00)
Oltul Dăeşti – Viitorul Oteşani (Ora 11.00)