Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

90
0

SERIA NORD

Etapa a XXII-a (ultima a sezonului)

• Sâmbătă, 15 iunie:
Forestierul Romani – Montana Iz. Rece (Ora 18.00)

• Duminică, 16 iunie:
Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 – AS Popeşti 2016 (Ora 11.00)
Păstorul Vaideeni – Viitorul Oteşani (Ora 11.00)
Alutus Sălătrucel – Tineretul Surpatele (Ora 12.00)
Cerna Copăceni – Măgura Slătioara (Ora 12.00)
Rapid Ursus Stoeneşti – Oltul Dăeşti (Ora 12.00)

Clasament

  1. Forestierul Romani 21 16 2 3 63-27 50p.
  2. Oltul Dăeşti 21 16 2 3 76-44 50p.
  3. Alutus Sălătrucel 21 14 4 3 49-46 46p.
  4. Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 21 12 3 6 82-39 39p.
  5. Montana Izvoru Rece 21 10 3 8 60-41 33p.
  6. AS Popeşti 2016 21 10 0 11 85-61 30p.
  7. Tineretul Surpatele 21 8 4 9 53-85 28p.
  8. Măgura Slătioara 21 8 0 13 47-81 24p.
  9. Cerna Copăceni 21 6 3 12 45-62 21p.
  10. Viitorul Oteşani 21 5 3 13 35-67 18p.
  11. Păstorul Vaideeni 21 5 1 15 52-78 16p.
  12. Rapid Stoeneşti 21 2 3 16 32-88 9p.

SERIA SUD

Etapa a XXIV-a

• Duminică, 16 iunie:
Viitorul Voiceşti – Zorile Scundu (Ora 11.00)
UTD Drăgăşani – Faurul Livezi (Ora 11.00)
Olteţul Zătreni – Recolta Laloşu (Ora 11.00)
Oltul Drăgoeşti – CSC Orleşti 2 (Ora 11.00)
Ştiinţa Roşiile – AS Lungeşti (Ora 11.00)
Luceafărul Pesceana – CS Şuşani

  • se joacă la Guşoeni
    Olteţul Sineşti – Stă

Clasament

  1. CS Şuşani 21 16 1 4 78-36 49p.
  2. Olteţul Zătreni 21 16 0 5 79-26 48p.
  3. Viitorul Voiceşti 21 14 1 6 92-67 43p.
  4. CSC Orleşti 2 21 13 3 5 85-55 42p.
  5. Utd Drăgăşani 21 13 0 8 60-51 39p.
  6. Oltul Drăgoeşti 21 10 0 11 50-43 30p.
  7. Recolta Laloşu 20 8 1 11 46-55 25p.
  8. AS Lungeşti 21 7 4 10 65-75 25p.
  9. Olteţul Sineşti 22 7 2 13 35-54 23p.
  10. Faurul Livezi 21 7 2 12 44-73 23p.
  11. Zorile Scundu 22 7 1 14 35-74 22p.
  12. Ştiinţa Roşiile 21 5 3 13 48-68 18p.
  13. Luceafărul Pesceana 21 4 2 15 46-86 14p.

Etapa a XXV-a (penultima a sezonului)

• Sâmbătă, 22 iunie:
AS Lungeşti – Oltul Drăgoeşti (Ora 18.00)

• Duminică, 23 iunie:
CS Şuşani – Ştiinţa Roşiile (Ora 11.00)
Recolta Laloşu – UTD Drăgăşani (Ora 11.00)
Faurul Livezi – Viitorul Voiceşti (Ora 11.00)
Zorile Scundu – Olteţul Sineşti (Ora 11.00)
CSC Orleşti 2 – Olteţul Zătreni (Ora 18.00)