LIGA A V-A
SERIA NORD
Etapa a XXI-a
• Duminică, 9 iunie:
Viitorul Oteşani – Forestierul Romani 1-3
Tineretul Surpatele – Cerna Copăceni 0-0
Măgura Slătioara – Chimia 2012 Rm. Vâlcea 2 4-2
AS Popeşti 2016 – Rapid Ursus Stoeneşti 3-0
*) nu s-a disputat; echipa oaspete a anunţat că nu se prezintă
Oltul Dăeşti – Păstorul Vaideeni 3-0
*) nu s-a disputat; echipa oaspete a anunţat că nu se prezintă
Montana Iz. Rece – Alutus Sălătrucel 1-1
Clasament
- Forestierul Romani 21 16 2 3 63-27 50p.
- Oltul Dăeşti 21 16 2 3 76-44 50p.
- Alutus Sălătrucel 21 14 4 3 49-46 46p.
- Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 21 12 3 6 82-39 39p.
- Montana Izvoru Rece 21 10 3 8 60-41 33p.
- AS Popeşti 2016 21 10 0 11 85-61 30p.
- Tineretul Surpatele 21 8 4 9 53-85 28p.
- Măgura Slătioara 21 8 0 13 47-81 24p.
- Cerna Copăceni 21 6 3 12 45-62 21p.
- Viitorul Oteşani 21 5 3 13 35-67 18p.
- Păstorul Vaideeni 21 5 1 15 52-78 16p.
- Rapid Stoeneşti 21 2 3 16 32-88 9p.
Etapa a XXII-a (ultima a sezonului)
• Sâmbătă, 15 iunie:
Forestierul Romani – Montana Iz. Rece (Ora 18.00)
• Duminică, 16 iunie:
Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 – AS Popeşti 2016 (Ora 11.00)
Păstorul Vaideeni – Viitorul Oteşani (Ora 11.00)
Alutus Sălătrucel – Tineretul Surpatele (Ora 12.00)
Cerna Copăceni – Măgura Slătioara (Ora 12.00)
Rapid Ursus Stoeneşti – Oltul Dăeşti (Ora 12.00)
SERIA SUD
Etapa a XXIII-a
• Sâmbătă, 8 iunie:
AS Lungeşti – Luceafărul Pesceana 7-7
• Duminică, 9 iunie:
Recolta Laloşu – Oltul Drăgoeşti 3-1
Faurul Livezi – Olteţul Zătreni 0-4
Zorile Scundu – UTD Drăgăşani 3-0
*) nu s-a disputat; echipa oaspete a anunţat că nu se prezintă
Olteţul Sineşti – Viitorul Voiceşti 2-4
CSC Orleşti 2 – Ştiinţa Roşiile 2-1
CS Şuşani – a stat
Clasament
- CS Şuşani 21 16 1 4 78-36 49p.
- Olteţul Zătreni 21 16 0 5 79-26 48p.
- Viitorul Voiceşti 21 14 1 6 92-67 43p.
- CSC Orleşti 2 21 13 3 5 85-55 42p.
- Utd Drăgăşani 21 13 0 8 60-51 39p.
- Oltul Drăgoeşti 21 10 0 11 50-43 30p.
- Recolta Laloşu 20 8 1 11 46-55 25p.
- AS Lungeşti 21 7 4 10 65-75 25p.
- Olteţul Sineşti 22 7 2 13 35-54 23p.
- Faurul Livezi 21 7 2 12 44-73 23p.
- Zorile Scundu 22 7 1 14 35-74 22p.
- Ştiinţa Roşiile 21 5 3 13 48-68 18p.
- Luceafărul Pesceana 21 4 2 15 46-86 14p.
Etapa a XXIV-a
• Duminică, 16 iunie:
Viitorul Voiceşti – Zorile Scundu (Ora 11.00)
UTD Drăgăşani – Faurul Livezi (Ora 11.00)
Olteţul Zătreni – Recolta Laloşu (Ora 11.00)
Oltul Drăgoeşti – CSC Orleşti 2 (Ora 11.00)
Ştiinţa Roşiile – AS Lungeşti (Ora 11.00)
Luceafărul Pesceana – CS Şuşani (Ora 11.00)
Olteţul Sineşti – Stă