Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

107
0

SERIA NORD

Etapa a XXI-a

• Duminică, 9 iunie:
Viitorul Oteşani – Forestierul Romani (Ora 11.00)
Tineretul Surpatele – Cerna Copăceni (Ora 11.00)
Măgura Slătioara – Chimia 2012 Rm. Vâlcea 2 (Ora 11.00)
AS Popeşti 2016 – Rapid Ursus Stoeneşti (Ora 11.00)
Oltul Dăeşti – Păstorul Vaideeni (Ora 11.00)
Montana Iz. Rece – Păstorul Vaideeni (Ora 12.00)

Clasament

  1. Forestierul Romani 20 15 2 3 60-26 47p.
  2. Oltul Dăeşti 20 15 2 3 73-44 47p.
  3. Alutus Sălătrucel 20 14 3 3 48-45 45p.
  4. Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 20 12 3 5 80-35 39p.
  5. Montana Izvoru Rece 20 10 2 8 59-40 32p.
  6. AS Popeşti 2016 20 9 0 11 82-61 27p.
  7. Tineretul Surpatele 20 8 3 9 53-85 27p.
  8. Măgura Slătioara 20 7 0 13 43-79 21p.
  9. Cerna Copăceni 20 6 2 12 45-62 20p.
  10. Viitorul Oteşani 20 5 3 12 34-64 18p.
  11. Păstorul Vaideeni 20 5 1 14 52-75 16p.
  12. Rapid Stoeneşti 20 2 3 15 32-85 9p.

Etapa a XXII-a (ultima a sezonului)

• Sâmbătă, 15 iunie:
Forestierul Romani – Montana Iz. Rece (Ora 18.00)

• Duminică, 16 iunie:
Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 – AS Popeşti 2016 (Ora 11.00)
Păstorul Vaideeni – Viitorul Oteşani (Ora 11.00)
Alutus Sălătrucel – Tineretul Surpatele (Ora 12.00)
Cerna Copăceni – Măgura Slătioara (Ora 12.00)
Rapid Ursus Stoeneşti – Oltul Dăeşti (Ora 12.00)

SERIA SUD

Etapa a XXIII-a

• Sâmbătă, 8 iunie:
AS Lungeşti – Luceafărul Pesceana (Ora 18.00)

• Duminică, 9 iunie:
Recolta Laloşu – Oltul Drăgoeşti (Ora 11.00)
Faurul Livezi – Olteţul Zătreni (Ora 11.00)
Zorile Scundu – UTD Drăgăşani 3-0
*) nu se dispută; echipa oaspete a anunţat că nu se prezintă
Olteţul Sineşti – Viitorul Voiceşti (Ora 11.00)
CSC Orleşti 2 – Ştiinţa Roşiile (Ora 18.00)
CS Şuşani – Stă

Clasament

  1. CS Şuşani 21 16 1 4 78-36 49p.
  2. Olteţul Zătreni 20 15 0 5 75-26 45p.
  3. Viitorul Voiceşti 20 13 1 6 88-65 40p.
  4. CSC Orleşti 2 20 12 3 5 83-54 39p.
  5. Utd Drăgăşani 20 13 0 7 60-48 39p.
  6. Oltul Drăgoeşti 20 10 0 10 49-40 30p.
  7. AS Lungeşti 20 7 3 10 58-68 24p.
  8. Olteţul Sineşti 21 7 2 12 33-50 23p.
  9. Faurul Livezi 20 7 2 11 44-69 23p.
  10. Recolta Laloşu 19 7 1 11 43-54 22p.
  11. Zorile Scundu 21 6 1 14 32-74 19p.
  12. Ştiinţa Roşiile 20 5 3 12 47-66 18p.
  13. Luceafărul Pesceana 20 4 1 15 39-79 13p.

Etapa a XXIV-a

• Duminică, 16 iunie:
Viitorul Voiceşti – Zorile Scundu (Ora 11.00)
UTD Drăgăşani – Faurul Livezi (Ora 11.00)
Olteţul Zătreni – Recolta Laloşu (Ora 11.00)
Oltul Drăgoeşti – CSC Orleşti 2 (Ora 11.00)
Ştiinţa Roşiile – AS Lungeşti (Ora 11.00)
Luceafărul Pesceana – CS Şuşani (Ora 11.00)
Olteţul Sineşti – Stă