Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

121
0

SERIA NORD

Etapa a XX-a

• Duminică, 2 iunie:
Păstorul Vaideeni – AS Popeşti 2016 (Ora 11.00)
Chimia 1973 Rm. Vâlcea – Tineretul Surpatele (Ora 11.00)
Oltul Dăeşti – Viitorul Oteşani (Ora 11.00)
Cerna Copăceni – Montana Iz. Rece (Ora 12.00)
Alutus Sălătrucel – Forestierul Romani (Ora 12.00)
Rapid Ursus Stoeneşti – Măgura Slătioara (Ora 12.00)

Clasament

  1. Alutus Sălătrucel 19 14 3 2 48-42 45p.
  2. Forestierul Romani 19 14 2 3 57-26 44p.
  3. Oltul Dăeşti 19 14 2 3 70-44 44p.
  4. Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 19 11 3 5 69-35 36p.
  5. Montana Izvoru Rece 19 10 1 8 57-38 31p.
  6. AS Popeşti 2016 19 9 0 10 80-58 27p.
  7. Tineretul Surpatele 19 8 3 8 53-74 27p.
  8. Cerna Copăceni 19 6 1 12 43-60 19p.
  9. Viitorul Oteşani 19 5 3 11 34-61 18p.
  10. Măgura Slătioara 19 6 0 13 40-79 18p.
  11. Păstorul Vaideeni 19 4 1 14 49-73 13p.
  12. Rapid Stoeneşti 19 2 3 14 32-82 9p.

Etapa a XXI-a

• Duminică, 9 iunie:
Viitorul Oteşani – Forestierul Romani (Ora 11.00)
Tineretul Surpatele – Cerna Copăceni (Ora 11.00)
Măgura Slătioara – Chimia 2012 Rm. Vâlcea 2 (Ora 11.00)
AS Popeşti 2016 – Rapid Ursus Stoeneşti (Ora 11.00)
Oltul Dăeşti – Păstorul Vaideeni (Ora 11.00)
Montana Iz. Rece – Păstorul Vaideeni (Ora 12.00)

SERIA SUD

Etapa a XXII-a

• Duminică, 2 iunie:
UTD Drăgăşani – Olteţul Sineşti (Ora 11.00)
Oltul Drăgoeşti – Faurul Livezi (Ora 11.00)
Ştiinţa Roşiile – Recolta Laloşu (Ora 11.00)
Luceafărul Pesceana – CSC Orleşti (Ora 11.00)
CS Şuşani – AS Lungeşti (Ora 11.00)
Olteţul Zătreni – Zorile Scundu (Ora 12.00)
Viitorul Voiceşti – Stă

Clasament

  1. CS Şuşani 20 15 1 4 67-34 46p.
  2. Olteţul Zătreni 19 14 0 5 72-26 42p.
  3. Viitorul Voiceşti 20 13 1 6 88-65 40p.
  4. CSC Orleşti 2 19 11 3 5 77-51 36p.
  5. Utd Drăgăşani 19 12 0 7 57-48 36p.
  6. Oltul Drăgoeşti 19 9 0 10 46-40 27p.
  7. AS Lungeşti 19 7 3 9 56-57 24p.
  8. Olteţul Sineşti 20 7 2 11 33-47 23p.
  9. Faurul Livezi 19 7 2 10 44-66 23p.
  10. Recolta Laloşu 18 7 0 11 41-52 21p.
  11. Zorile Scundu 20 6 1 13 32-71 19p.
  12. Ştiinţa Roşiile 19 5 2 12 45-64 17p.
  13. Luceafărul Pesceana 19 4 1 14 36-73 13p.

Etapa a XXIII-a

• Sâmbătă, 8 iunie:
AS Lungeşti – Luceafărul Pesceana (Ora 18.00)

• Duminică, 9 iunie:
Recolta Laloşu – Oltul Drăgoeşti (Ora 11.00)
Faurul Livezi – Olteţul Zătreni (Ora 11.00)
Zorile Scundu – UTD Drăgăşani (Ora 11.00)
Olteţul Sineşti – Viitorul Voiceşti (Ora 11.00)
CSC Orleşti 2 – Ştiinţa Roşiile (Ora 18.00)
CS Şuşani – Stă