LIGA A V-A
SERIA NORD
Etapa a XX-a
• Duminică, 2 iunie:
Păstorul Vaideeni – AS Popeşti 2016 (Ora 11.00)
Chimia 1973 Rm. Vâlcea – Tineretul Surpatele (Ora 11.00)
Oltul Dăeşti – Viitorul Oteşani (Ora 11.00)
Cerna Copăceni – Montana Iz. Rece (Ora 12.00)
Alutus Sălătrucel – Forestierul Romani (Ora 12.00)
Rapid Ursus Stoeneşti – Măgura Slătioara (Ora 12.00)
Clasament
- Alutus Sălătrucel 19 14 3 2 48-42 45p.
- Forestierul Romani 19 14 2 3 57-26 44p.
- Oltul Dăeşti 19 14 2 3 70-44 44p.
- Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 19 11 3 5 69-35 36p.
- Montana Izvoru Rece 19 10 1 8 57-38 31p.
- AS Popeşti 2016 19 9 0 10 80-58 27p.
- Tineretul Surpatele 19 8 3 8 53-74 27p.
- Cerna Copăceni 19 6 1 12 43-60 19p.
- Viitorul Oteşani 19 5 3 11 34-61 18p.
- Măgura Slătioara 19 6 0 13 40-79 18p.
- Păstorul Vaideeni 19 4 1 14 49-73 13p.
- Rapid Stoeneşti 19 2 3 14 32-82 9p.
SERIA SUD
Etapa a XXI-a
• Sâmbătă, 25 mai:
Viitorul Voiceşti – UTD Drăgăşani (Ora 11.00)
CSC Orleşti 2 – CS Şuşani (Ora 17.00)
• Duminică, 26 mai:
Recolta Laloşu – Luceafărul Pesceana (Ora 11.00)
Faurul Livezi – Ştiinţa Roşiile (Ora 11.00)
Zorile Scundu – Oltul Drăgoeşti (Ora 11.00)
Olteţul Sineşti – Olteţul Zătreni (Ora 11.00)
AS Lungeşti – Stă
Clasament
- CS Şuşani 19 15 1 3 65-30 46p.
- Olteţul Zătreni 18 13 0 5 65-25 39p.
- Viitorul Voiceşti 19 12 1 6 84-63 37p.
- Utd Drăgăşani 18 12 0 6 55-44 36p.
- CSC Orleşti 2 18 10 3 5 73-49 33p.
- Oltul Drăgoeşti 18 9 0 9 46-39 27p.
- AS Lungeşti 19 7 3 9 56-57 24p.
- Olteţul Sineşti 19 7 2 10 32-40 23p.
- Faurul Livezi 18 7 1 10 42-64 22p.
- Recolta Laloşu 18 7 0 11 41-52 21p.
- Ştiinţa Roşiile 18 5 1 12 43-62 16p.
- Zorile Scundu 19 5 1 13 31-71 16p.
- Luceafărul Pesceana 19 4 1 14 36-73 13p.
Etapa a XXII-a
• Duminică, 2 iunie:
UTD Drăgăşani – Olteţul Sineşti (Ora 11.00)
Oltul Drăgoeşti – Faurul Livezi (Ora 11.00)
Ştiinţa Roşiile – Recolta Laloşu (Ora 11.00)
Luceafărul Pesceana – CSC Orleşti (Ora 11.00)
CS Şuşani – AS Lungeşti (Ora 11.00)
Olteţul Zătreni – Zorile Scundu (Ora 12.00)
Viitorul Voiceşti – Stă