Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

113
0

SERIA NORD

Etapa a XIX-a

• Sâmbătă, 18 mai:
Forestierul Romani – Cerna Copăceni (Ora 18.00)

• Duminică, 19 mai:
Tineretul Surpatele – Rapid Ursus Stoeneşti (Ora 11.00)
Măgura Slătioara – Păstorul Vaideeni (Ora 11.00)
AS Popeşti 2016 – Oltul Dăeşti (Ora 11.00)
Montana Iz. Rece – Chimia 1973 Rm. Vâlcea (Ora 12.00)
Alutus Sălătrucel – Viitorul Oteşani (Ora 12.00)

Clasament

  1. Alutus Sălătrucel 18 13 3 2 45-42 42p.
  2. Forestierul Romani 18 13 2 3 52-25 41p.
  3. Oltul Dăeşti 18 13 2 3 66-41 41p.
  4. Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 18 11 3 4 69-30 36p.
  5. Montana Izvoru Rece 18 9 1 8 52-38 28p.
  6. AS Popeşti 2016 18 9 0 9 77-54 27p.
  7. Tineretul Surpatele 18 7 3 8 50-72 24p.
  8. Cerna Copăceni 18 6 1 11 42-55 19p.
  9. Viitorul Oteşani 18 5 3 10 34-58 18p.
  10. Măgura Slătioara 18 5 0 13 34-77 15p.
  11. Păstorul Vaideeni 18 4 1 13 47-67 13p.
  12. Rapid Stoeneşti 18 2 3 13 30-79 9p.

Etapa a XX-a

• Duminică, 26 mai:
Păstorul Vaideeni – AS Popeşti 2016 (Ora 11.00)
Chimia 1973 Rm. Vâlcea – Tineretul Surpatele (Ora 11.00)
Oltul Dăeşti – Viitorul Oteşani (Ora 11.00)
Cerna Copăceni – Montana Iz. Rece (Ora 12.00)
Alutus Sălătrucel – Forestierul Romani (Ora 12.00)
Rapid Ursus Stoeneşti – Măgura Slătioara (Ora 12.00)

SERIA SUD

Etapa a XX-a

• Sâmbătă, 18 mai:
AS Lungeşti – CSC Orleşti 2 (Ora 18.00)

• Duminică, 19 mai:
Oltul Drăgoeşti – Olteţul Sineşti (Ora 11.00)
Ştiinţa Roşiile – Zorile Scundu (Ora 11.00)
Luceafărul Pesceana – Faurul Livezi (Ora 11.00)
CS Şuşani – Recolta Laloşu (Ora 11.00)
Olteţul Zătreni – Viitorul Voiceşti (Ora 12.00)
UTD Drăgăşani – Stă

Clasament

  1. CS Şuşani 18 14 1 3 59-28 43p.
  2. Viitorul Voiceşti 18 12 1 5 83-57 37p.
  3. Olteţul Zătreni 17 12 0 5 58-24 36p.
  4. Utd Drăgăşani 18 12 0 6 55-44 36p.
  5. CSC Orleşti 2 17 10 2 5 71-47 32p.
  6. Oltul Drăgoeşti 17 8 0 9 44-39 24p.
  7. AS Lungeşti 18 7 2 9 54-53 23p.
  8. Olteţul Sineşti 18 7 2 9 32-38 23p.
  9. Recolta Laloşu 17 7 0 10 39-46 21p.
  10. Faurul Livezi 17 6 1 10 37-61 19p.
  11. Zorile Scundu 18 5 1 12 30-67 16p.
  12. Ştiinţa Roşiile 17 4 1 12 39-61 13p.
  13. Luceafărul Pesceana 18 4 1 13 32-68 13p.

Etapa a XXI-a

• Duminică, 26 mai:
Recolta Laloşu – Luceafărul Pesceana (Ora 11.00)
Faurul Livezi – Ştiinţa Roşiile (Ora 11.00)
Zorile Scundu – Oltul Drăgoeşti (Ora 11.00)
Olteţul Sineşti – Olteţul Zătreni (Ora 11.00)
Viitorul Voiceşti – UTD Drăgăşani (Ora 11.00)
CSC Orleşti 2 – CS Şuşani (Ora 11.00)
AS Lungeşti – Stă