LIGA A V-A
SERIA NORD
Etapa a XVIII-a
• Duminică, 12 mai:
Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 – Forestierul Romani 5-2
Oltul Dăeşti – Măgura Slătioara 3-0
Păstorul Vaideeni – Tineretul Surpatele –
*) nedisputat
Viitorul Oteşani – AS Popeşti 2016 0-6
Rapid Ursus Stoeneşti – Montana Iz. Rece 1-6
Cerna Copăceni – Alutus Sălătrucel 0-2
Clasament
- Alutus Sălătrucel 18 13 3 2 45-42 42p.
- Forestierul Romani 18 13 2 3 52-25 41p.
- Oltul Dăeşti 18 13 2 3 66-41 41p.
- Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 18 11 3 4 69-30 36p.
- Montana Izvoru Rece 18 9 1 8 52-38 28p.
- AS Popeşti 2016 18 9 0 9 77-54 27p.
- Tineretul Surpatele 17 7 3 7 50-69 24p.
- Cerna Copăceni 18 6 1 11 42-55 19p.
- Viitorul Oteşani 18 5 3 10 34-58 18p.
- Măgura Slătioara 18 5 0 13 34-77 15p.
- Păstorul Vaideeni 17 3 1 13 44-67 10p.
- Rapid Stoeneşti 18 2 3 13 30-79 9p.
Etapa a XIX-a
• Sâmbătă, 18 mai:
Forestierul Romani – Cerna Copăceni (Ora 18.00)
• Duminică, 19 mai:
Tineretul Surpatele – Rapid Ursus Stoeneşti (Ora 11.00)
Măgura Slătioara – Păstorul Vaideeni (Ora 11.00)
AS Popeşti 2016 – Oltul Dăeşti (Ora 11.00)
Montana Iz. Rece – Chimia 1973 Rm. Vâlcea (Ora 12.00)
Alutus Sălătrucel – Viitorul Oteşani (Ora 12.00)
SERIA SUD
Etapa a XIX-a
• Duminică, 12 mai:
Recolta Laloşu – AS Lungeşti 4-2
Faurul Livezi – CS Şuşani 1-3
Zorile Scundu – Luceafărul Pesceana 4-1
Olteţul Sineşti – Ştiinţa Roşiile 2-4
Viitorul Voiceşti – Oltul Drăgoeşti 2-1
UTD Drăgăşani – Olteţul Zătreni 3-0
CSC Orleşti 2 a stat
Clasament
- CS Şuşani 18 14 1 3 59-28 43p.
- Viitorul Voiceşti 18 12 1 5 83-57 37p.
- Olteţul Zătreni 17 12 0 5 58-24 36p.
- Utd Drăgăşani 18 12 0 6 55-44 36p.
- CSC Orleşti 2 17 10 2 5 71-47 32p.
- Oltul Drăgoeşti 17 8 0 9 44-39 24p.
- AS Lungeşti 18 7 2 9 54-53 23p.
- Olteţul Sineşti 18 7 2 9 32-38 23p.
- Recolta Laloşu 17 7 0 10 39-46 21p.
- Faurul Livezi 17 6 1 10 37-61 19p.
- Zorile Scundu 18 5 1 12 30-67 16p.
- Ştiinţa Roşiile 17 4 1 12 39-61 13p.
- Luceafărul Pesceana 18 4 1 13 32-68 13p.
Etapa a XX-a
• Sâmbătă, 18 mai:
AS Lungeşti – CSC Orleşti 2 (Ora 18.00)
• Duminică, 19 mai:
Oltul Drăgoeşti – Olteţul Sineşti (Ora 11.00)
Ştiinţa Roşiile – Zorile Scundu (Ora 11.00)
Luceafărul Pesceana – Faurul Livezi (Ora 11.00)
CS Şuşani – Recolta Laloşu (Ora 11.00)
Olteţul Zătreni – Viitorul Voiceşti (Ora 12.00)
UTD Drăgăşani – Stă