Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

121
0

SERIA NORD

Etapa a XVIII-a

• Duminică, 12 mai:
Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 – Forestierul Romani (Ora 11.00)
Arbitri: D. Florescu – E. Năfliu, E. Ignatie; Observator: C. Ariciu
Oltul Dăeşti – Măgura Slătioara (Ora 11.00)
Arbitri: A. Neaţă – A. Dumitrana, A. Ţîrlea; Observator: E. Roşu
Păstorul Vaideeni – Tineretul Surpatele (Ora 11.00)
Arbitri: C. Colţa . R. Olaru, A. Idu; Observator: M. Filip
Viitorul Oteşani – AS Popeşti 2016 (Ora 11.00)
Arbitri: A. Mihăilă – D. Dinu, G. Mărginean; Observator: V. Niculicioiu
Rapid Ursus Stoeneşti – Montana Iz. Rece (Ora 12.00)
Arbitri: Marius Dincă – D. Funieru, I. Căţoiu;
Cerna Copăceni – Alutus Sălătrucel (Ora 12.00)
Arbitri: Măd. Dincă – A. Buleteanu, A. Dinu; Observator: Ghe. Pavel

Clasament

  1. Forestierul Romani 17 13 2 2 50-20 41p.
  2. Alutus Sălătrucel 17 12 3 2 43-42 39p.
  3. Oltul Dăeşti 17 12 2 3 63-41 38p.
  4. Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 17 10 3 4 64-28 33p.
  5. Montana Izvoru Rece 17 8 1 8 46-37 25p.
  6. AS Popeşti 2016 17 8 0 9 71-54 24p.
  7. Tineretul Surpatele 17 7 3 7 50-69 24p.
  8. Cerna Copăceni 17 6 1 10 42-53 19p.
  9. Viitorul Oteşani 17 5 3 9 34-52 18p.
  10. Măgura Slătioara 17 5 0 12 34-74 15p.
  11. Păstorul Vaideeni 17 3 1 13 44-67 10p.
  12. Rapid Stoeneşti 17 2 3 12 29-73 9p.

Etapa a XIX-a

• Sâmbătă, 18 mai:
Forestierul Romani – Cerna Copăceni (Ora 18.00)

• Duminică, 19 mai:
Tineretul Surpatele – Rapid Ursus Stoeneşti (Ora 11.00)
Măgura Slătioara – Păstorul Vaideeni (Ora 11.00)
AS Popeşti 2016 – Oltul Dăeşti (Ora 11.00)
Montana Iz. Rece – Chimia 1973 Rm. Vâlcea (Ora 12.00)
Alutus Sălătrucel – Viitorul Oteşani (Ora 12.00)

SERIA SUD

Etapa a XIX-a

• Duminică, 12 mai:
Recolta Laloşu – AS Lungeşti (Ora 11.00)
Arbitri: B. Chitu – G. Maria, A. Maioru; Observator: C. Tomoiagă
Faurul Livezi – CS Şuşani (Ora 11.00)
Arbitri: M. Schianu – A. Georgescu, A. Ionescu; Observator: T. Ţarălungă
Zorile Scundu – Luceafărul Pesceana (Ora 11.00)
Arbitri: I. Cojocaru – M. Cladoveanu, S. Dobrescu; Observator: C. Popescu
Olteţul Sineşti – Ştiinţa Roşiile (Ora 11.00)
Arbitri: A. Radu – A. Andrei, A. Urtea; Observator: D. Stoica
Viitorul Voiceşti – Oltul Drăgoeşti (Ora 11.00)
Arbitri: A. Moja – A. Chebar, R. Creţu; Observator: Fl. David
UTD Drăgăşani – Olteţul Zătreni (Ora 11.00)
Arbitri: I. Truşcă – G. Apostolescu, M. Sima; Observator: I. Calapancea
CSC Orleşti 2 – Stă

Clasament

  1. CS Şuşani 17 13 1 3 56-27 40p.
  2. Olteţul Zătreni 16 12 0 4 58-21 36p.
  3. Viitorul Voiceşti 17 11 1 5 81-56 34p.
  4. Utd Drăgăşani 17 11 0 6 52-44 33p.
  5. CSC Orleşti 2 17 10 2 5 71-47 32p.
  6. Oltul Drăgoeşti 16 8 0 8 43-37 24p.
  7. AS Lungeşti 17 7 2 8 52-49 23p.
  8. Olteţul Sineşti 17 7 2 8 30-34 23p.
  9. Faurul Livezi 16 6 1 9 36-58 19p.
  10. Recolta Laloşu 16 6 0 10 35-44 18p.
  11. Luceafărul Pesceana 17 4 1 12 31-64 13p.
  12. Zorile Scundu 17 4 1 12 26-66 13p.
  13. Ştiinţa Roşiile 16 3 1 12 35-59 10p.

Etapa a XX-a

• Sâmbătă, 18 mai:
AS Lungeşti – CSC Orleşti 2 (Ora 18.00)

• Duminică, 19 mai:
Oltul Drăgoeşti – Olteţul Sineşti (Ora 11.00)
Ştiinţa Roşiile – Zorile Scundu (Ora 11.00)
Luceafărul Pesceana – Faurul Livezi (Ora 11.00)
CS Şuşani – Recolta Laloşu (Ora 11.00)
Olteţul Zătreni – Viitorul Voiceşti (Ora 12.00)
UTD Drăgăşani – Stă