Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

114
0

SERIA NORD

Etapa a XVII-a

• Sâmbătă, 4 mai:
Forestierul Romani – Rapid Ursus Stoeneşti 3-0

  • echipa oaspete nu s-a prezentat

• Duminică, 5 mai:
Tineretul Surpatele – Oltul Dăeşti 3-6
Măgura Slătioara – AS Popeşti 2016 1-7
Montana Iz. Rece – Păstorul Vaideeni 5-4

  • întrerupt în minutul 85, după ce arbitrul a fost lovit de un jucător al echipei oaspete
    Alutus Sălătrucel – Chimia 1973 Rm. Vâlcea 4-2
    Cerna Copăceni – Viitorul Oteşani 2-1

Clasament

  1. Forestierul Romani 17 13 2 2 50-20 41p.
  2. Alutus Sălătrucel 17 12 3 2 43-42 39p.
  3. Oltul Dăeşti 17 12 2 3 63-41 38p.
  4. Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 17 10 3 4 64-28 33p.
  5. AS Popeşti 2016 17 8 0 9 71-54 24p.
  6. Tineretul Surpatele 17 7 3 7 50-69 24p.
  7. Montana Izvoru Rece 16 7 1 8 43-37 22p.
  8. Cerna Copăceni 17 6 1 10 42-53 19p.
  9. Viitorul Oteşani 17 5 3 9 34-52 18p.
  10. Măgura Slătioara 17 5 0 12 34-74 15p.
  11. Păstorul Vaideeni 16 3 1 12 44-64 10p.
  12. Rapid Stoeneşti 17 2 3 12 29-73 9p.

Etapa a XVIII-a

• Duminică, 12 mai:
Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 – Forestierul Romani (Ora 11.00)
Oltul Dăeşti – Măgura Slătioara (Ora 11.00)
Păstorul Vaideeni – Tineretul Surpatele (Ora 11.00)
Viitorul Oteşani – AS Popeşti 2016 (Ora 11.00)
Rapid Ursus Stoeneşti – Montana Iz. Rece (Ora 12.00)
Cerna Copăceni – Alutus Sălătrucel (Ora 12.00)

SERIA SUD

Etapa a XVIII-a

• Sâmbătă, 4 mai:
AS Lungeşti – Faurul Livezi 5-6

• Duminică, 5 mai:
Oltul Drăgoeşti – UTD Drăgăşani 7-2
Ştiinţa Roşiile – Viitorul Voiceşti 4-4
Luceafărul Pesceana – Olteţul Sineşti 1-0
CS Şuşani – Zorile Scundu 2-2
CSC Orleşti 2 – Recolta Laloşu 3-0
*) echipa oaspete a anunţat că nu se prezintă
Olteţul Zătreni – a stat

Clasament

  1. CS Şuşani 17 13 1 3 56-27 40p.
  2. Olteţul Zătreni 16 12 0 4 58-21 36p.
  3. Viitorul Voiceşti 17 11 1 5 81-56 34p.
  4. Utd Drăgăşani 17 11 0 6 52-44 33p.
  5. CSC Orleşti 2 17 10 2 5 71-47 32p.
  6. Oltul Drăgoeşti 16 8 0 8 43-37 24p.
  7. AS Lungeşti 17 7 2 8 52-49 23p.
  8. Olteţul Sineşti 17 7 2 8 30-34 23p.
  9. Faurul Livezi 16 6 1 9 36-58 19p.
  10. Recolta Laloşu 16 6 0 10 35-44 18p.
  11. Luceafărul Pesceana 17 4 1 12 31-64 13p.
  12. Zorile Scundu 17 4 1 12 26-66 13p.
  13. Ştiinţa Roşiile 16 3 1 12 35-59 10p.

Etapa a XIX-a

• Duminică, 12 mai:
Recolta Laloşu – AS Lungeşti (Ora 11.00)
Faurul Livezi – CS Şuşani (Ora 11.00)
Zorile Scundu – Luceafărul Pesceana (Ora 11.00)
Olteţul Sineşti – Ştiinţa Roşiile (Ora 11.00)
Viitorul Voiceşti – Oltul Drăgoeşti (Ora 11.00)
UTD Drăgăşani – Olteţul Zătreni (Ora 11.00)
CSC Orleşti 2 – Stă