Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

90
0

SERIA NORD

Etapa a XI-a (ultima din 2018)

• Duminică, 11 noiembrie:
Tineretul Surpatele – Alutus Sălătrucel (Ora 11.00)
Arbitri: A. Croitoru – M. Bîrzan, M. Glodeanu; Observator: D. Demetrescu
Măgura Slătioara – Cerna Copăceni (Ora 11.00)
Arbitri: M. Schianu – A. Popescu, A. Dinu; Observator: I. Iordache
AS Popeşti 2016 – Chimia 1973 Rm. Vâlcea (Ora 11.00)
Arbitri: A. Ţoiu – A. Bărbuş, G. Dinu; Observator: D. Nicula
Oltul Dăeşti – Rapid Ursus Stoeneşti (Ora 11.00)
Arbitri: A. Radu – N. Ducu, R. Horelu; Observator: E. Rîmniceanu
Viitorul Oteşani – Păstorul Vaideeni (Ora 11.00)
Arbitri: I. Taifas – G. Maria, R. Olaru; Observator: Ghe. Pavel
Montana Iz. Rece – Forestierul Romani (Ora 12.00)
Arbitri: R. Paraschiva – A. Georgescu, M. Zaharia; Observator: V. Niculicioiu

Clasament

1. Oltul Dăeşti 10 8 1 1 36-24 25p.
2. Alutus Sălătrucel 10 6 2 2 50-22 20p.
3. Forestierul Romani 10 5 2 3 27-13 20p.
4. Tineretul Surpatele 10 6 2 2 32-19 20p.
5. Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 10 5 3 2 32-17 18p.
6. AS Popeşti 2016 10 5 0 5 37-37 15p.
7. Montana Izvoru Rece 10 5 0 5 21-25 15p.
8. Măgura Slătioara 10 4 0 6 23-43 12p.
9. Rapid Stoeneşti 10 2 2 6 23-36 8p.
10. Viitorul Oteşani 10 2 1 7 17-30 7p.
11. Păstorul Vaideeni 10 2 1 7 25-44 7p.
12. Cerna Copăceni 10 2 0 8 26-39 6p.

SERIA SUD

Etapa a XI-a

• Sâmbătă, 10 noiembrie:
AS Lungeşti – Ştiinţa Roşiile (Ora 15.00)
Arbitri: I. Cojocaru – M. Cladoveanu, A. Moja; Observator: M. Matei

• Duminică, 11 noiembrie:
Zorile Scundu – Viitorul Voiceşti (Ora 11.00)
Arbitri: B. Chitu – D. Funieru, A. Idu; Observator: Ghe. Mosor
Faurul Livezi – UTD Drăgăşani (Ora 11.00)
Arbitri: Fl. Păunescu – C. Colţa, A. Dumitraşcu; Observator: C. Tomoiagă
Recolta Laloşu – Olteţul Zătreni (Ora 11.00)
Arbitri: I. Cojocaru – Fl. Clenci, S. Dobrescu; Observator: M. Matei
CSC Orleşti 2 – Oltul Drăgoeşti (Ora 11.00)
Arbitri: D. Florescu – Fl. Lumineanu, D. Boldu; Observator: M. Cîrceag
CS Şuşani – Luceafărul Pesceana (Ora 11.00)
Arbitri: A. Neaţă – A. Ionescu, L. Truţoiu; Observator: C. Popescu
Olteţul Sineşti – Stă

Clasament

1. Olteţul Zătreni 9 7 0 2 32-11 21p.
2. Viitorul Voiceşti 9 7 0 2 45-27 21p.
3. CS Şuşani 9 7 0 2 31-14 21p.
4. Utd Drăgăşani 9 6 0 3 28-22 18p.
5. Olteţul Sineşti 10 5 1 4 19-22 16p.
6. AS Lungeşti 9 4 2 3 36-19 14p.
7. CSC Orleşti 2 9 4 1 4 32-34 13p.
8. Oltul Drăgoeşti 9 4 0 5 20-19 12p.
9. Faurul Livezi 9 3 1 5 21-35 10p.
10. Recolta Laloşu 9 3 0 6 24-26 9p.
11. Ştiinţa Roşiile 9 3 0 6 25-36 9p.
12. Luceafărul Pesceana 10 2 1 7 16-36 7p.
13. Zorile Scundu 10 2 0 8 16-44 6p.

Etapa a XII-a

• Duminică, 18 noiembrie:
Ştiinţa Roşiile – CS Şuşani (Ora 11.00)
Oltul Drăgoeşti – AS Lungeşti (Ora 11.00)
UTD Drăgăşani – Recolta Laloşu (Ora 11.00)
Viitorul Voiceşti – Faurul Livezi (Ora 11.00)
Olteţul Sineşti – Zorile Scundu (Ora 11.00)
Olteţul Zătreni – CSC Orleşti (Ora 12.00)
Luceafărul Pesceana – Stă

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.