Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

121
0

SERIA NORD

Etapa a X-a

• Duminică, 4 noiembrie:
Alutus Sălătrucel – Montana Iz. Rece (Ora 11.00)
Forestierul Romani – Viitorul Oteşani (Ora 11.00)
Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 – Măgura Slătioara (Ora 11.00)
Păstorul Vaideeni – Oltul Dăeşti (Ora 11.00)
Cerna Copăceni – Tineretul Surpatele (Ora 12.00)
Rapid Ursus Stoeneşti – AS Popeşti 2016 (Ora 12.00)

Clasament

1. Oltul Dăeşti 9 7 1 1 32-22 22p.
2. Tineretul Surpatele 9 6 2 1 30-14 20p.
3. Alutus Sălătrucel 9 5 2 2 44-21 17p.
4. Forestierul Romani 9 4 2 3 21-12 17p.
5. Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 9 4 3 2 29-16 15p.
6. Montana Izvoru Rece 9 5 0 4 20-19 15p.
7. AS Popeşti 2016 9 4 0 5 33-35 12p.
8. Măgura Slătioara 9 4 0 5 22-40 12p.
9. Rapid Stoeneşti 9 2 2 5 21-32 8p.
10. Viitorul Oteşani 9 2 1 6 16-24 7p.
11. Păstorul Vaideeni 9 2 1 6 23-40 7p.
12. Cerna Copăceni 9 1 0 8 21-37 3p.

Etapa a XI-a

• Duminică, 11 noiembrie:
Tineretul Surpatele – Alutus Sălătrucel (Ora 11.00)
Măgura Slătioara – Cerna Copăceni (Ora 11.00)
AS Popeşti 2016 – Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 (Ora 11.00)
Oltul Dăeşti – Rapid Ursus Stoeneşti (Ora 11.00)
Viitorul Oteşani – Păstorul Vaideeni (Ora 11.00)
Montana Iz. Rece – Forestierul Romani (Ora 12.00)

SERIA SUD

Etapa a X-a

• Duminică, 4 noiembrie:
Luceafărul Pesceana – AS Lungeşti (Ora 11.00)
Ştiinţa Roşiile – CSC Orleşti 2 (Ora 11.00)
Oltul Drăgoeşti – Recolta Laloşu (Ora 11.00)
UTD Drăgăşani – Zorile Scundu (Ora 11.00)
Viitorul Voiceşti – Olteţul Sineşti (Ora 11.00)
Olteţul Zătreni – Faurul Livezi (Ora 12.00)
CS Şuşani – Stă

Clasament

1. CS Şuşani 9 7 0 2 31-14 21p.
2. Viitorul Voiceşti 8 6 0 2 41-24 18p.
3. Olteţul Zătreni 8 6 0 2 27-10 18p.
4. Olteţul Sineşti 9 5 1 3 16-18 16p.
5. Utd Drăgăşani 8 5 0 3 24-20 15p.
6. AS Lungeşti 8 4 1 3 34-17 13p.
7. CSC Orleşti 2 8 4 1 3 31-29 13p.
8. Faurul Livezi 8 3 1 4 20-30 10p.
9. Recolta Laloşu 8 3 0 5 24-23 9p.
10. Oltul Drăgoeşti 8 3 0 5 17-19 9p.
11. Ştiinţa Roşiile 8 2 0 6 20-35 7p.
12. Luceafărul Pesceana 9 2 0 7 14-34 6p.
13. Zorile Scundu 9 2 0 7 14-40 6p.

Etapa a XI-a

• Sâmbătă, 10 noiembrie:
AS Lungeşti – Ştiinţa Roşiile (Ora 15.00)

• Duminică, 11 noiembrie:
Zorile Scundu – Viitorul Voiceşti (Ora 11.00)
Faurul Livezi – UTD Drăgăşani (Ora 11.00)
Recolta Laloşu – Olteţul Zătreni (Ora 11.00)
CSC Orleşti 2 – Oltul Drăgoeşti (Ora 11.00)
CS Şuşani – Luceafărul Pesceana (Ora 11.00)
Olteţul Sineşti – Stă