Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

168
0

SERIA NORD

Etapa a IX-a

• Duminică, 28 octombrie:
Forestierul Romani – Alutus Sălătrucel (Ora 11.00)
Arbitri: A. Olaru – M. Glodeanu, E. Năfliu; Observator: I. Tudorică
AS Popeşti 2016 – Păstorul Vaideeni (Ora 11.00)
Arbitri: M. Schianu – N. Ducu, D. Funieru; Observator: D. Nicula
Măgura Slătioara – Rapid Ursus Stoeneşti (Ora 11.00)
Arbitri: B. Iordache – A. Georgescu, G. Maria; Observator: Gr. Tomoiagă
Tineretul Surpatele – Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 (Ora 11.00)
Arbitri: I. Taifas – Fl. Lumineanu, A. Bărbuş; Observator: M. Filip
Viitorul Oteşani – Oltul Dăeşti (Ora 11.00)
Arbitri: I. Zaharioiu – M. Bîrzan, A. Nedea; Observator: Fl. David
Montana Iz. Rece – Cerna Copăceni (Ora 12.00)
Arbitri: S. Donţu – D. Boldu, G. Boldu; Observator: Ghe. Pavel

Clasament

1. Oltul Dăeşti 8 6 1 1 28-21 19p.
2. Alutus Sălătrucel 8 5 2 1 44-20 17p.
3. Tineretul Surpatele 8 5 2 1 27-12 17p.
4. Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 8 4 3 1 27-13 15p.
5. Forestierul Romani 8 3 2 3 20-12 14p.
6. Montana Izvoru Rece 8 4 0 4 13-17 12p.
7. AS Popeşti 2016 8 3 0 5 26-33 9p.
8. Măgura Slătioara 8 3 0 5 18-37 9p.
9. Rapid Stoeneşti 8 2 2 4 18-28 8p.
10. Viitorul Oteşani 8 2 1 5 15-20 7p.
11. Păstorul Vaideeni 8 2 1 5 21-33 7p.
12. Cerna Copăceni 8 1 0 7 19-30 3p.

Etapa a X-a

• Duminică, 4 noiembrie:
Alutus Sălătrucel – Montana Iz. Rece (Ora 11.00)
Forestierul Romani – Viitorul Oteşani (Ora 11.00)
Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 – Măgura Slătioara (Ora 11.00)
Păstorul Vaideeni – Oltul Dăeşti (Ora 11.00)
Cerna Copăceni – Tineretul Surpatele (Ora 12.00)
Rapid Ursus Stoeneşti – AS Popeşti 2016 (Ora 12.00)

SERIA SUD

Etapa a IX-a

• Sâmbătă, 27 octombrie:
AS Lungeşti – CS Şuşani (Ora 16.00)
Arbitri: M. Dincă – D. Roman, M. Zaharia; Observator: M. Matei

• Duminică, 28 octombrie:
Zorile Scundu – Olteţul Zătreni (Ora 11.00)
Arbitri: A. Neaţă – A. Ţîrlea, A. Ionescu; Observator: Ghe. Mosor
Faurul Livezi – Oltul Drăgoeşti (Ora 11.00)
Arbitri: M. Dincă – B. Păuşescu, R. Băltac; Observator: T. Ţarălungă
Recolta Laloşu – Ştiinţa Roşiile (Ora 11.00)
Arbitri: A. Radu – D. Dinu, A. Zăuleţ; Observator: D. Stoica
CSC Orleşti 2 – Luceafărul Pesceana (Ora 11.00)
Arbitri: I. Cojocaru – Fl. Clenci, A. Moja; Observator: D. Demetrescu
Olteţul Sineşti – UTD Drăgăşani (Ora 13.30)
Arbitri: M. Truţă – R. Bălteanu, G. Apostolescu; Observator: M. Cîrceag
Viitorul Voiceşti – Stă

Clasament

1. Viitorul Voiceşti 8 6 0 2 41-24 18p.
2. CS Şuşani 8 6 0 2 27-12 18p.
3. Olteţul Zătreni 7 5 0 2 20- 9 15p.
4. Utd Drăgăşani 7 5 0 2 23-18 15p.
5. AS Lungeşti 7 4 1 2 32-13 13p.
6. Olteţul Sineşti 8 4 1 3 14-17 13p.
7. CSC Orleşti 2 7 3 1 3 23-27 10p.
8. Recolta Laloşu 7 3 0 4 22-20 9p.
9. Oltul Drăgoeşti 7 3 0 4 15-15 9p.
10. Faurul Livezi 7 2 1 4 16-28 7p.
11. Luceafărul Pesceana 8 2 0 6 12-26 6p.
12. Zorile Scundu 8 2 0 6 13-33 6p.
13. Ştiinţa Roşiile 7 1 0 6 17-33 3p.

Etapa a X-a

• Duminică, 4 noiembrie:
Luceafărul Pesceana – AS Lungeşti (Ora 11.00)
Ştiinţa Roşiile – CSC Orleşti 2 (Ora 11.00)
Oltul Drăgoeşti – Recolta Laloşu (Ora 11.00)
UTD Drăgăşani – Zorile Scundu (Ora 11.00)
Viitorul Voiceşti – Olteţul Sineşti (Ora 11.00)
Olteţul Zătreni – Faurul Livezi (Ora 12.00)
CS Şuşani – Stă