Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

118
0

SERIA NORD

Etapa a VIII-a

• Duminică, 21 octombrie:
Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 – Montana Iz. Rece (Ora 11.00)
Arbitri: A. Neaţă – N. Ducu, C. Antonescu; Observator: C. Popescu
Viitorul Oteşani – Alutus Sălătrucel (Ora 11.00)
Arbitri: S. Lăstun – A. Popescu, E. Năfliu; Observator: I. Tudorică
Păstorul Vaideeni – Măgura Slătioara (Ora 11.00)
Arbitri: B. Iordache – G. Maria, A. Proteasa; Observator: T. Ţarălungă
Oltul Dăeşti – AS Popeşti 2016 (Ora 11.00)
Arbitri: R. Grigorie – M. Zăuleţ, M. Apostolescu; Observator: Ghe. Mosor
Rapid Ursus Stoeneşti – Tineretul Surpatele (Ora 12.00)
Arbitri: Fl. Păunescu – D. Funieru, D. Roman; Observator: Ghe. Pavel
Cerna Copăceni – Forestierul Romani (Ora 12.00)
Arbitri: I. Zaharioiu – M. Bîrzan, A. Bărbuş; Observator: Fl. David

Clasament

1. Alutus Sălătrucel 7 5 1 1 41-17 16p.
2. Tineretul Surpatele 7 5 1 1 25-10 16p.
3. Oltul Dăeşti 7 5 1 1 21-18 16p.
4. Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 7 4 3 0 27-12 15p.
5. Forestierul Romani 7 3 2 2 16-12 11p.
6. AS Popeşti 2016 7 3 0 4 23-26 9p.
7. Montana Izvoru Rece 7 3 0 4 12-17 9p.
8. Măgura Slătioara 7 3 0 4 15-30 9p.
9. Rapid Stoeneşti 7 2 1 4 16-26 7p.
10. Viitorul Oteşani 7 2 0 5 12-17 6p.
11. Păstorul Vaideeni 7 1 1 5 14-30 4p.
12. Cerna Copăceni 7 1 0 6 19-26 3p.

Etapa a IX-a

• Duminică, 28 octombrie:
Forestierul Romani – Alutus Sălătrucel (Ora 11.00)
AS Popeşti 2016 – Păstorul Vaideeni (Ora 11.00)
Măgura Slătioara – Rapid Ursus Stoeneşti (Ora 11.00)
Tineretul Surpatele – Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 (Ora 11.00)
Viitorul Oteşani – Oltul Dăeşti (Ora 11.00)
Montana Iz. Rece – Cerna Copăceni (Ora 12.00)

SERIA SUD

Etapa a VIII-a

• Duminică, 21 octombrie:
Luceafărul Pesceana – Recolta Laloşu (Ora 11.00)
Arbitri: R. Paraschiva – A. Drăghici, M. Zaharia; Observator: I. Iordache
Ştiinţa Roşiile – Faurul Livezi (Ora 11.00)
Arbitri: M. Dincă – A. Dumitrana, D. Boldu; Observator: C. Cîrstea
Oltul Drăgoeşti – Zorile Scundu (Ora 11.00)
Arbitri: I. Cojocaru – A. Moja, R. Creţu; Observator: M. Matei
UTD Drăgăşani – Viitorul Voiceşti (Ora 11.00)
Arbitri: A. Mihăilă – Fl. Lumineanu, A. Ionescu; Observator: D. Demetrescu
Olteţul Zătreni – Olteţul Sineşti (Ora 12.00)
Arbitri: M. Croitoru – A. Georgescu, M. Ignatie; Observator: D. Stoica
CS Şuşani – CSC Orleşti 2 (Ora 14.00)
Arbitri: I. Mihai – M. Mihai, M. Udubaşa; Observator: C. Tomoiagă
AS Lungeşti – Stă

Clasament

1. Viitorul Voiceşti 7 6 0 1 38-20 18p.
2. CS Şuşani 7 6 0 1 26-10 18p.
3. AS Lungeşti 7 4 1 2 32-13 13p.
4. Olteţul Sineşti 7 4 1 2 14-12 13p.
5. Olteţul Zătreni 6 4 0 2 15- 9 12p.
6. Utd Drăgăşani 6 4 0 2 19-15 12p.
7. Recolta Laloşu 6 3 0 3 21-18 9p.
8. CSC Orleşti 2 6 2 1 3 21-26 7p.
9. Oltul Drăgoeşti 6 2 0 4 13-15 6p.
10. Zorile Scundu 7 2 0 5 13-31 6p.
11. Faurul Livezi 6 1 1 4 13-26 4p.
12. Ştiinţa Roşiile 6 1 0 5 15-30 3p.
13. Luceafărul Pesceana 7 1 0 6 10-25 3p.

Etapa a IX-a

• Sâmbătă, 27 octombrie:
AS Lungeşti – CS Şuşani (Ora 16.00)

• Duminică, 28 octombrie:
Olteţul Sineşti – UTD Drăgăşani (Ora 11.00)
Zorile Scundu – Olteţul Zătreni (Ora 11.00)
Faurul Livezi – Oltul Drăgoeşti (Ora 11.00)
Recolta Laloşu – Ştiinţa Roşiile (Ora 11.00)
CSC Orleşti 2 – Luceafărul Pesceana (Ora 11.00)
Viitorul Voiceşti – Stă