Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

128
0

SERIA NORD

Etapa a VII-a

• Duminică, 14 octombrie:
Forestierul Romani – Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 (Ora 11.00)
Arbitri: A. Radu – D. Dinu, B. Păuşescu; Observator: V. Niculicioiu
Alutus Sălătrucel – Cerna Copăceni (Ora 11.00)
Arbitri: M. Schianu – R. Băltac, A. Ionescu; Observator: C. Popescu
Măgura Slătioara – Oltul Dăeşti (Ora 11.00)
Arbitri: A. Neaţă – A. Marinoiu, A. Dumitrana; Observator: M. Filip
Tineretul Surpatele – Păstorul Vaideeni (Ora 11.00)
Arbitri: I. Truşcă – S. Dobrescu, A. Moja; Observator: N. Croitoru
AS Popeşti 2016 – Viitorul Oteşani (Ora 11.00)
Arbitri: S. Donţu – A. Ţîrlea, M. Nedea; Observator: E. Rîmniceanu
Montana Iz. Rece – Rapid Ursus Stoeneşti (Ora 12.00)
Arbitri: M. Croitoru – D. Funieru, D. Roman; Observator: C. Cîrstea

Clasament

1. Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 6 4 2 0 26-11 14p.
2. Alutus Sălătrucel 6 4 1 1 38-17 13p.
3. Tineretul Surpatele 6 4 1 1 22-10 13p.
4. Oltul Dăeşti 6 4 1 1 18-18 13p.
5. Forestierul Romani 6 3 1 2 15-11 10p.
6. Măgura Slătioara 6 3 0 3 15-27 9p.
7. Rapid Stoeneşti 6 2 1 3 15-24 7p.
8. AS Popeşti 2016 6 2 0 4 19-23 6p.
9. Viitorul Oteşani 6 2 0 4 9-13 6p.
10. Montana Izvoru Rece 6 2 0 4 10-16 6p.
11. Păstorul Vaideeni 6 1 1 4 14-27 4p.
12. Cerna Copăceni 6 1 0 5 19-23 3p.

Etapa a VIII-a

• Duminică, 21 octombrie:
Chimia 1973 Rm. Vâlcea 2 – Montana Iz. Rece (Ora 11.00)
Viitorul Oteşani – Alutus Sălătrucel (Ora 11.00)
Păstorul Vaideeni – Măgura Slătioara (Ora 11.00)
Oltul Dăeşti – AS Popeşti 2016 (Ora 11.00)
Rapid Ursus Stoeneşti – Tineretul Surpatele (Ora 12.00)
Cerna Copăceni – Forestierul Romani (Ora 12.00)

SERIA SUD

Etapa a VII-a

• Duminică, 14 octombrie:
Viitorul Voiceşti – Olteţul Zătreni (Ora 11.00)
Arbitri: M. Truţă – C. Mărgineanu, G. Maria; Observator: I. Tudorică
Olteţul Sineşti – Oltul Drăgoeşti (Ora 11.00)
Arbitri: B. Iordache – A. Georgescu, G. Apostolescu; Observator: Ghe. Pavel
Zorile Scundu – Ştiinţa Roşiile (Ora 11.00)
Arbitri: I. Cojocaru – Fl. Clenci, M. Cladoveanu; Observator: M. Matei
Faurul Livezi – Luceafărul Pesceana (Ora 11.00)
Arbitri: A. Ţoiu – M. Zăuleţ, N. Ducu; Observator: D. Stoica
Recolta Laloşu – CS Şuşani (Ora 11.00)
Arbitri: I. Mihai – M. Mihai, Fl. Lumineanu; Observator: I. Iordache
CSC Orleşti 2 – AS Lungeşti (Ora 11.00)
Arbitri: M. Dincă – M. Bîrzan, A. Bărbuş; Observator: D. Demetrescu
UTD Drăgăşani – Stă

Clasament

1. Viitorul Voiceşti 5 5 0 1 36-19 15p.
2. CS Şuşani 6 5 0 1 23- 8 15p.
3. Olteţul Zătreni 5 4 0 1 14- 7 12p.
4. Utd Drăgăşani 6 4 0 2 19-15 12p.
5. AS Lungeşti 6 3 1 2 24-12 10p.
6. Olteţul Sineşti 6 3 1 2 12-11 10p.
7. Recolta Laloşu 5 3 0 2 19-15 9p.
8. CSC Orleşti 2 5 2 1 2 20-18 7p.
9. Oltul Drăgoeşti 5 2 0 3 12-13 6p.
10. Ştiinţa Roşiile 5 1 0 4 14-25 3p.
11. Luceafărul Pesceana 6 1 0 5 9-22 3p.
12. Zorile Scundu 6 1 0 5 8-30 3p.
13. Faurul Livezi 5 0 1 4 10-25 1p.

Etapa a VIII-a

• Duminică, 21 octombrie:
CS Şuşani – CSC Orleşti 2 (Ora 11.00)
Luceafărul Pesceana – Recolta Laloşu (Ora 11.00)
Ştiinţa Roşiile – Faurul Livezi (Ora 11.00)
Oltul Drăgoeşti – Zorile Scundu (Ora 11.00)
UTD Drăgăşani – Viitorul Voiceşti (Ora 11.00)
Olteţul Zătreni – Olteţul Sineşti (Ora 12.00)
AS Lungeşti – Stă