Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

68
0

SERIA NORD

Etapa a XIII-a

• Duminică, 15 aprilie:
Athletico Rm. Vâlcea – Măgura Slătioara 6-2
Alutus Sălătrucel – Rapid Stoeneşti 1-2
Tineretul Surpatele – Montana Izvoru Rece *) _-_
*) neprogramat
Cerna Copăceni – Oltul Dăeşti 2-2
ACS Vâlcea Sport – Forestierul Romani 2-2

Clasament

1. Athletico Rm. Vâlcea 11 9 0 2 33-13 27p.
2. Forestierul Romani 11 7 3 1 30-21 24p.
3. Montana Izvoru Rece 10 5 2 3 33-18 17p.
4. Oltul Dăeşti 11 4 4 3 22-23 16p.
5. Rapid Stoeneşti 11 4 3 4 32-37 15p.
6. Alutus Sălătrucel 11 4 1 6 41-33 13p.
7. Măgura Slătioara 11 4 1 7 25-28 13p.
8. Tineretul Surpatele 10 3 2 5 23-28 11p.
9. ACS Vâlcea Sport 11 2 2 7 23-46 8p.
10. Cerna Copăceni 11 1 4 6 21-36 7p.
*) echipa Prim Stroeşti s-a retras din campionat după etapa a III-a, iar toate rezultate înregistrate până atunci i-au fost anulate
*) echipa AS Oteşani a fost exclusă din campionat după etapa a IX-a, iar toate rezultate înregistrate până atunci i-au fost anulate

Etapa a XIV-a

• Sâmbătă, 21 aprilie:
Forestierul Romani – Cerna Copăceni (Ora 17.00)

• Duminică, 22 aprilie:
Oltul Dăeşti – Măgura Slătioara (Ora 11.00)
Rapid Stoeneşti – Athletico Rm. Vâlcea (Ora 12.00)
Montana Izvoru Rece – Alutus Sălătrucel (Ora 12.00)
Tineretul Surpatele – ACS Vâlcea Sport (Ora 12.00)

SERIA SUD

Etapa a XI-a

• Duminică, 15 aprilie:
Rapid Voiceşti – FC Băbeni II 3-4
CS Şuşani – AS Lungeşti 6-2
Zorile Scundu – Luceafărul Pesceana 5-1
Utd Drăgăşani – Recolta Laloşu 0-2
Olteţul Sineşti – Olteţul Zătreni 1-1

Clasament

1. FC Băbeni II 11 11 0 0 41-14 33p.
2. Olteţul Zătreni 11 6 4 1 38-19 24p.
3. Recolta Laloşu 11 7 1 3 23-14 22p.
4. CS Şuşani 11 7 0 4 38-18 21p.
5. Zorile Scundu 11 6 1 4 32-25 19p.
6. Luceafărul Pesceana 11 4 0 7 23-36 12p.
7. Rapid Voiceşti 11 3 2 6 32-38 11p.
8. AS Lungeşti 11 2 2 7 22-32 8p.
9. Utd Drăgăşani 11 2 1 8 18-46 7p.
10. Olteţul Sineşti 11 1 1 9 8-33 4p.

Etapa a XII-a

• Duminică, 22 aprilie:
CS Şuşani – Olteţul Sineşti (Ora 11.00)
AS Lungeşti – FC Băbeni II (Ora 11.00)
Luceafărul Pesceana – Rapid Voiceşti (Ora 12.00)
Recolta Laloşu – Zorile Scundu (Ora 12.00)
Olteţul Zătreni – Utd Drăgăşani (Ora 12.00)