Acasă Liga V LIGA A V-A

LIGA A V-A

492
0

SERIA NORD

Etapa a XIX-a

• Sâmbătă, 22 aprilie:
Forestierul Romani – Prim Stroeşti            (Ora 17.00)

• Duminică, 23 aprilie:
Athletico Rm. Vâlcea – Măgura Slătioara        (Ora 12.00)
Alutus Sălătrucel – ACS Vâlcea Sport        (Ora 12.00)
Progresul Berbeşti – Tineretul Surpatele        (Ora 12.00)
Montana Izvoru Rece    – AS Oteşani            (Ora 12.00)
Cavalerul Trac Cernişoara – AS Rm. Vâlcea 2016    (Ora 12.00)
Stă – Rapid Stoeneşti

Clasament

1. AS Rm. Vâlcea 2016        16   12   0     4   65-27   36p.
2. Cavalerul Trac Cernişoara    17   12   0     5   48-21   36p.
3. Forestierul Romani        16   10   2     4   50-30   32p.
4. Montana Izvoru Rece        17   10   2     5   43-32   32p.
5. ACS Vâlcea Sport        17   10   2     5   47-37   32p.
6. Athletico Rm. Vâlcea        16     9   4     3   58-35   31p.
7. Măgura Slătioara            17     9   2     6   49-43   29p.
8. Alutus Sălătrucel            16     8   2     6   41-32   26p.
9. Progresul Berbeşti        17     5   2   10   50-54   17p.
10. Rapid Stoeneşti            17     5   1   11   39-61   16p.
11. AS Oteşani            17     4   1   12   37-72   13p.
12. Tineretul Surpatele        17     3   1   13   32-68   10p.
13. Prim Stroeşti            16     1   1   14   19-66     4p.
*) echipele clasate pe locurile 1 şi 2 vor promova în Liga a IV-a
*) echipa ALX Port Vale Mateeşti s-a retras din campionat după etapa a IX-a, iar toate rezultatele înregistrate până atunci i-au fost anulate

Etapa a XX-a

• Duminică, 30 aprilie:
AS Rm. Vâlcea 2016 – Prim Stroeşti            (Ora 10.30)
Rapid Stoeneşti – Forestierul Romani        (Ora 12.00)
Tineretul Surpatele – Alutus Sălătrucel        (Ora 12.00)
AS Oteşani – Progresul Berbeşti            (Ora 12.00)
Cavalerul Trac Cernişoara – Montana Izvoru Rece    (Ora 12.00)
ACS Vâlcea Sport – Athletico Rm. Vâlcea        (Ora 17.00)
Măgura Slătioara – Stă

LIGA A V-A / SERIA SUD

Etapa a XIX-a

• Sâmbătă, 22 aprilie:
Utd Drăgăşani – AS Lungeşti            (Ora 17.00)
FC Băbeni II – Recolta Laloşu        (Ora 17.00)
CS Guşoeni – Oltul Ioneşti            (Ora 17.00)
CS Şuşani – Luceafărul Pesceana        (Ora 17.00)
Zorile Scundu – Cerna Copăceni        (Ora 17.00)
Stă – Damila Măciuca
Stă – Olteţul Zătreni

Clasament

1. CS Guşoeni            16   11   5     0   52-18   38p.
2. Oltul Ioneşti            16   12   2     2   56-29   38p.
3. FC Băbeni II            15     8   1     6   46-23   25p.
4. United Drăgăşani            15     8   1     6   40-48   25p.
5. Olteţul Zătreni            14     7   3     5   39-34   24p.
6. CS Şuşani                14     7   2     5   41-30   23p.
7. Damila Măciuca            16     6   5     5   50-40   23p.
8. Recolta Laloşu            16     6   3     7   20-21   21p.
9. Luceafărul Pesceana         15     5   2     8   34-36   17p.
10. AS Lungeşti            16     3   3   10   23-60   12p.
11. Cerna Copăceni            14     3   0   11   23-50     9p.
12. Zorile Scundu            16     1   3   12   26-61     6p.
*) echipele clasate pe locurile 1 şi 2 vor promova în Liga a IV-a
*) echipa Rapid Voiceşti s-a retras din campionat după etapa a XI-a, iar toate rezultatele înregistrate până atunci i-au fost anulate

Etapa a XX-a

• Sâmbătă, 29 aprilie:
Recolta Laloşu – Utd Drăgăşani        (Ora 17.00)
Oltul Ioneşti – FC Băbeni II            (Ora 17.00)
Zorile Scundu – CS Guşoeni            (Ora 17.00)
Damila Măciuca – CS Şuşani            (Ora 17.00)

• Duminică, 30 aprilie:
Cerna Copăceni – Olteţul Zătreni        (Ora 17.00)
AS Lungeşti – Stă
Luceafărul Pesceana – Stă

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here