Acasă Liga IV LIGA A IV-A

LIGA A IV-A

85
0

SERIA NORD

Play-off

Etapa a X-a (ultima a sezonului)

• Sâmbătă, 22 iunie:
FC Păuşeşti Otăsău – AS Băile Olăneşti 3-0

  • nu s-a disputat; echipa oaspete a anunţat că nu se prezintă
    Viitorul Budeşti 2012 – AS Buneşti 4-4

• Duminică, 23 iunie:
Foresta Malaia – Athletico Băile-Govora 11-3

Clasament

  1. AS Băile Olăneşti 32 23 5 4 118-53 74p.
  2. FC Păuşeşti Otăsău 32 22 2 8 104-57 68p.
  3. Viitorul Budeşti 2012 32 16 7 9 98- 67 55p.
  4. Foresta Mălaia 32 16 5 11 116- 74 53p.
  5. AS Buneşti 32 14 6 12 85- 81 48p.
  6. Athletico Băile Govora 32 12 4 16 77- 92 38p.

Play-out

Etapa a VIII-a

• Sâmbătă, 22 iunie:
AS Bărbăteşti – Sporting Galicea 0-3
Lotru Brezoi – ACS Vâlcea Sport 5-1
*) jocul s-a încheiat după 25 de minute de joc

• Duminică, 23 iunie:
Victoria Frânceşti – Viitorul P. Măglaşi 4-1

Clasament

  1. Viitorul Păuşeşti Măglaşi 30 15 2 13 76-80 47p.
  2. Sporting Galicea 30 13 3 14 85-84 42p.
  3. Victoria Frânceşti 30 12 3 15 68-97 39p.
  4. AS Bărbăteşti 30 11 5 14 70-63 38p.
  5. Lotru Brezoi 30 6 6 18 49-82 24p.
  6. ACS Vâlcea Sport 30 2 1 27 60-174 7p.

Etapa a IX-a (penultima a sezonului)

• Miercuri, 26 iunie:
Viitorul P. Măglaşi – AS Bărbăteşti (Ora 18.30)
Lotru Brezoi – Victoria Frânceşti (Ora 18.30)
ACS Vâlcea Sport – Sporting Galicea (Ora 18.30)

SERIA SUD

Play-off

Clasament

  1. Oltul Ioneşti 26 14 5 6 64-38 50p.
  2. Viitorul Valea Mare 26 14 5 7 89-60 47p.
  3. Minerul Berbeşti 26 14 3 9 66-62 45p.
  4. Inter Lăpuşata 26 12 5 9 57-37 41p.
  5. CS Guşoeni 26 12 2 12 59-50 38p.
  6. Olteţul Bălceşti 2014 26 11 2 13 57-67 35p.

Play-out

Etapa a XI-a

• Duminică, 23 iunie:
FC Băbeni 2 – Ştiinţa Grădiştea 3-0
*) nedisputat
Sportul Genuneni – a stat

Clasament

  1. Ştiinţa Grădiştea 24 10 1 13 45-53 31p.
  2. FC Băbeni 2 23 8 0 15 36-68 24p.
  3. Sportul Genuneni 23 4 1 18 32-76 13p.

Etapa a XII-a (ultima a sezonului)

• Duminică, 30 iunie:
Sportul Genuneni – FC Băbeni 2
Ştiinţa Grădiştea – Stă