LIGA A IV-A
SERIA NORD
Play-off
Etapa a VIII-a
• Miercuri, 12 iunie:
Foresta Malaia – AS Băile Olăneşti 1-0
Viitorul Budeşti 2012 – FC Păuşeşti Otăsău 2-4
AS Buneşti – Athletico Băile-Govora 3-3
Clasament
- AS Băile Olăneşti 30 22 5 3 114-48 71p.
- FC Păuşeşti Otăsău 30 21 2 7 100-54 65p.
- Viitorul Budeşti 2012 30 16 6 8 92- 59 54p.
- Foresta Mălaia 30 14 5 11 98- 69 47p.
- AS Buneşti 30 14 5 11 79- 70 47p.
- Athletico Băile Govora 30 11 4 15 71- 80 35p.
Etapa a IX-a (penultima a sezonului)
• Duminică, 16 iunie:
AS Buneşti – Foresta Malaia (Ora 11.00)
Athletico Băile-Govora – FC Păuşeşti Otăsău (Ora 11.00)
AS Băile Olăneşti – Viitorul Budeşti 2012 (Ora 18.00)
Play-out
Etapa a VII-a
• Sâmbătă, 15 iunie:
Sporting Galicea – Victoria Frânceşti (Ora 18.00)
AS Bărbăteşti – ACS Vâlcea Sport (Ora 18.00)
• Duminică, 16 iunie:
Viitorul P. Măglaşi – Lotru Brezoi (Ora 11.00)
Clasament
- Viitorul Păuşeşti Măglaşi 28 15 1 12 74-75 46p.
- Sporting Galicea 28 11 3 14 78-83 36p.
- Victoria Frânceşti 28 11 3 14 63-92 36p.
- AS Bărbăteşti 28 10 5 13 67-60 35p.
- Lotru Brezoi 28 5 5 18 43-80 20p.
- ACS Vâlcea Sport 28 2 1 25 59-166 7p.
Etapa a VIII-a
• Sâmbătă, 22 iunie:
AS Bărbăteşti – Sporting Galicea (Ora 18.00)
Lotru Brezoi – ACS Vâlcea Sport (Ora 18.00)
• Duminică, 23 iunie:
Victoria Frânceşti – Viitorul P. Măglaşi (Ora 11.00)
SERIA SUD
Play-off
Etapa a X-a (ultima a sezonului)
• Duminică, 16 iunie:
Minerul Berbeşti – Viitorul Valea Mare (Ora 12.00)
Olteţul Bălceşti 2014 – Oltul Ioneşti (Ora 12.00)
Inter Lăpuşata – CS Guşoeni –
- se joacă la Guşoeni; meciul tur a avut loc la Lăpuşata
Clasament
- Oltul Ioneşti 25 13 5 6 61-37 47p.
- Viitorul Valea Mare 25 14 4 7 87-58 46p.
- Minerul Berbeşti 25 14 2 9 64-60 44p.
- Inter Lăpuşata 25 11 5 9 54-35 38p.
- CS Guşoeni 25 12 2 11 57-47 38p.
- Olteţul Bălceşti 2014 25 11 2 12 56-64 35p.
Play-out
Etapa a X-a
• Duminică, 16 iunie:
Ştiinţa Grădiştea – Sportul Genuneni (Ora 11.00)
FC Băbeni 2 – Stă
Clasament
- Ştiinţa Grădiştea 22 9 1 12 42-50 28p.
- FC Băbeni 2 22 7 0 15 33-68 21p.
- Sportul Genuneni 22 4 1 17 32-73 13p.
Etapa a XI-a (penultima a sezonului)
• Duminică, 23 iunie:
FC Băbeni 2 – Ştiinţa Grădiştea (Ora 12.00)
Sportul Genuneni – Stă