Acasă Liga IV LIGA A IV-A

LIGA A IV-A

162
0

SERIA NORD

Play-off

Etapa a VII-a

• Sâmbătă, 8 iunie:
FC Păuşeşti Otăsău – Foresta Malaia 1-8
*) întrerupt în minutul 76 după ce echipa gazdă a rămas în doar şase jucători
Viitorul Budeşti 2012 – Athletico Băile Govora 5-3

• Duminică, 9 iunie:
AS Băile Olăneşti – AS Buneşti 8-1

Clasament

  1. AS Băile Olăneşti 29 22 5 2 114-47 71p.
  2. FC Păuşeşti Otăsău 29 20 2 7 96- 52 62p.
  3. Viitorul Budeşti 2012 29 16 6 7 90- 55 54p.
  4. AS Buneşti 29 14 4 11 76- 67 46p.
  5. Foresta Mălaia 29 13 5 11 97- 69 44p.
  6. Athletico Băile Govora 29 10 4 15 68- 77 34p.

Etapa a VIII-a

• Miercuri, 12 iunie:
Foresta Malaia – AS Băile Olăneşti (Ora 18.30)
Viitorul Budeşti 2012 – FC Păuşeşti Otăsău (Ora 18.30)
AS Buneşti – Athletico Băile-Govora (Ora 18.30)

Play-out

Etapa a VI-a

• Sâmbătă, 8 iunie:
Lotru Brezoi – Sporting Galicea 3-0
*) nu s-a disputat; echipa oaspete a anunţat că nu se prezintă

• Duminică, 9 iunie:
Victoria Frânceşti – AS Bărbăteşti 2-5
ACS Vâlcea Sport – Viitorul P. Măglaşi 0-9
*) întrerupt în minutul 64 după ce echipa gazdă a rămas în şase jucători

Clasament

  1. Viitorul Păuşeşti Măglaşi 28 15 1 12 74-75 46p.
  2. Sporting Galicea 28 11 3 14 78-83 36p.
  3. Victoria Frânceşti 28 11 3 14 63-92 36p.
  4. AS Bărbăteşti 28 10 5 13 67-60 35p.
  5. Lotru Brezoi 28 5 5 18 43-80 20p.
  6. ACS Vâlcea Sport 28 2 1 25 59-166 7p.

Etapa a VII-a

• Sâmbătă, 15 iunie:
Sporting Galicea – Victoria Frânceşti (Ora 18.00)
AS Bărbăteşti – ACS Vâlcea Sport (Ora 18.00)

• Duminică, 16 iunie:
Viitorul P. Măglaşi – Lotru Brezoi (Ora 11.00)

SERIA SUD

Play-off

Etapa a IX-a

• Sâmbătă, 8 iunie:
Viitorul Valea Mare – Olteţul Bălceşti 2014 8-6

• Duminică, 9 iunie:
Oltul Ioneşti – Inter Lăpuşata 2-0
CS Guşoeni – Minerul Berbeşti 5-1

Clasament

  1. Oltul Ioneşti 25 13 5 6 61-37 47p.
  2. Viitorul Valea Mare 25 14 4 7 87-58 46p.
  3. Minerul Berbeşti 25 14 2 9 64-60 44p.
  4. Inter Lăpuşata 25 11 5 9 54-35 38p.
  5. CS Guşoeni 25 12 2 11 57-47 38p.
  6. Olteţul Bălceşti 2014 25 11 2 12 56-64 35p.

Etapa a X-a (ultima a sezonului)

• Duminică, 16 iunie:
Minerul Berbeşti – Viitorul Valea Mare (Ora 12.00)
Olteţul Bălceşti 2014 – Oltul Ioneşti (Ora 12.00)
Inter Lăpuşata – CS Guşoeni (Ora 12.00)

Play-out

Etapa a IX-a

• Duminică, 9 iunie:
FC Băbeni 2 – Sportul Genuneni 3-0

  • nu s-a disputat; echipa oaspete a anunţat că nu se prezintă
    Ştiinţa Grădiştea – a stat

Clasament

  1. Ştiinţa Grădiştea 22 9 1 12 42-50 28p.
  2. FC Băbeni 2 22 7 0 15 33-68 21p.
  3. Sportul Genuneni 22 4 1 17 32-73 13p.

Etapa a X-a

• Duminică, 16 iunie:
Ştiinţa Grădiştea – Sportul Genuneni (Ora 11.00)
FC Băbeni 2 – Stă