Acasă Liga IV LIGA A IV-A

LIGA A IV-A

165
0

SERIA NORD

Play-off

Etapa a VII-a

• Sâmbătă, 8 iunie:
FC Păuşeşti Otăsău – Foresta Malaia (Ora 18.00)
Viitorul Budeşti 2012 – Athletico Băile Govora (Ora 18.00)

• Duminică, 9 iunie:
AS Băile Olăneşti – AS Buneşti (Ora 18.00)

Clasament

  1. AS Băile Olăneşti 28 21 5 2 106-46 68p.
  2. FC Păuşeşti Otăsău 28 20 2 6 95- 44 62p.
  3. Viitorul Budeşti 2012 28 15 6 7 85- 52 51p.
  4. AS Buneşti 28 14 4 10 75- 59 46p.
  5. Foresta Mălaia 28 12 5 11 89- 68 41p.
  6. Athletico Băile Govora 28 10 4 14 63- 72 34p.

Etapa a VIII-a

• Miercuri, 12 iunie:
Foresta Malaia – AS Băile Olăneşti (Ora 18.30)
Viitorul Budeşti 2012 – FC Păuşeşti Otăsău (Ora 18.30)
AS Buneşti – Athletico Băile-Govora (Ora 18.30)

Play-out

Etapa a VI-a

• Sâmbătă, 8 iunie:
Lotru Brezoi – Sporting Galicea (Ora 18.00)

• Duminică, 9 iunie:
Victoria Frânceşti – AS Bărbăteşti (Ora 11.00)
ACS Vâlcea Sport – Viitorul P. Măglaşi (Ora 18.00)

Clasament

  1. Viitorul Păuşeşti Măglaşi 27 14 1 12 65-75 43p.
  2. Sporting Galicea 27 11 3 13 78-80 37p.
  3. Victoria Frânceşti 27 11 3 13 61-87 36p.
  4. AS Bărbăteşti 27 9 5 13 62-58 32p.
  5. Lotru Brezoi 27 4 5 18 40-80 17p.
  6. ACS Vâlcea Sport 27 2 1 24 59-157 7p.

Etapa a VII-a

• Sâmbătă, 15 iunie:
Sporting Galicea – Victoria Frânceşti (Ora 18.00)
AS Bărbăteşti – ACS Vâlcea Sport (Ora 18.00)

• Duminică, 16 iunie:
Viitorul P. Măglaşi – Lotru Brezoi (Ora 11.00)

SERIA SUD

Play-off

Etapa a IX-a

• Sâmbătă, 8 iunie:
Viitorul Valea Mare – Olteţul Bălceşti 2014 (Ora 18.00)

• Duminică, 9 iunie:
Oltul Ioneşti – Inter Lăpuşata (Ora 11.00)
CS Guşoeni – Minerul Berbeşti (Ora 12.00)

Clasament

  1. Oltul Ioneşti 24 12 5 6 59-37 44p.
  2. Minerul Berbeşti 24 14 2 8 63-55 44p.
  3. Viitorul Valea Mare 24 13 4 7 79-52 43p.
  4. Inter Lăpuşata 24 11 5 8 54-33 38p.
  5. CS Guşoeni 24 11 2 11 52-46 35p.
  6. Olteţul Bălceşti 2014 24 11 2 11 50-56 35p.

Etapa a X-a (ultima a sezonului)

• Duminică, 16 iunie:
Minerul Berbeşti – Viitorul Valea Mare (Ora 12.00)
Olteţul Bălceşti 2014 – Oltul Ioneşti (Ora 12.00)
Inter Lăpuşata – CS Guşoeni (Ora 12.00)

Play-out

Etapa a IX-a

• Duminică, 9 iunie:
FC Băbeni 2 – Sportul Genuneni (Ora 14.30)
Ştiinţa Grădiştea – Stă

Clasament

  1. Ştiinţa Grădiştea 22 9 1 12 42-50 28p.
  2. FC Băbeni 2 21 6 0 15 30-68 18p.
  3. Sportul Genuneni 21 4 1 16 32-70 13p.

Etapa a X-a

• Duminică, 16 iunie:
Ştiinţa Grădiştea – Sportul Genuneni (Ora 11.00)