Acasă Liga IV LIGA A IV-A

LIGA A IV-A

170
0

SERIA NORD

Play-off

Etapa a IV-a

• Marţi, 21 mai:
FC Păuşeşti Otăsău – Athletico Băile Govora 3-2

• Miercuri, 22 mai:
Viitorul Budeşti 2012 – AS Băile Olăneşti 3-4
Foresta Malaia – AS Buneşti 0-2

Clasament

  1. AS Băile Olăneşti 26 20 4 2 100-41 64p.
  2. FC Păuşeşti Otăsău 26 20 2 4 90- 36 62p.
  3. Viitorul Budeşti 2012 26 14 5 7 80- 49 47p.
  4. AS Buneşti 26 13 4 9 69- 53 43p.
  5. Foresta Mălaia 26 11 4 11 81- 65 37p.
  6. Athletico Băile Govora 26 10 3 13 59- 63 33p.

Etapa a V-a

• Duminică, 26 mai:
AS Buneşti – Viitorul Budeşti 2012 (Ora 11.00)
Athletico Băile-Govora – Foresta Malaia (Ora 11.00)
AS Băile Olăneşti – FC Păuşeşti Otăsău (Ora 18.00)

Play-out

Etapa a IV-a

• Sâmbătă, 25 mai:
AS Bărbăteşti – Viitorul P. Măglaşi (Ora 18.00)
Sporting Galicea – ACS Vâlcea Sport (Ora 18.00)

• Duminică, 26 mai:
Victoria Frânceşti – Lotru Brezoi (Ora 11.00)

Clasament

  1. Viitorul Păuşeşti Măglaşi 25 13 1 11 60-67 40p.
  2. Sporting Galicea 25 10 3 12 68-72 33p.
  3. Victoria Frânceşti 25 9 3 13 53-83 30p.
  4. AS Bărbăteşti 25 8 5 12 54-55 29p.
  5. Lotru Brezoi 25 3 5 17 38-76 14p.
  6. ACS Vâlcea Sport 25 2 1 22 51-143 7p.

Etapa a V-a

• Sâmbătă, 1 iunie:
Lotru Brezoi – AS Bărbăteşti (Ora 18.00)

• Duminică, 2 iunie:
Viitorul P. Măglaşi – Sporting Galicea (Ora 11.00)
ACS Vâlcea Sport – Victoria Frânceşti (Ora 18.00)

SERIA SUD

Play-off

Etapa a VI-a

• Duminică, 19 mai:
Oltul Ioneşti – Minerul Berbeşti 4-2
CS Guşoeni – Viitorul Valea Mare 5-2
Inter Lăpuşata – Olteţul Bălceşti 2014 4-0

Clasament

  1. Viitorul Valea Mare 22 13 3 6 78-47 42p.
  2. Minerul Berbeşti 22 13 1 8 55-49 40p.
  3. Oltul Ioneşti 22 10 5 6 53-36 38p.
  4. Inter Lăpuşata 22 11 4 7 52-29 37p.
  5. Olteţul Bălceşti 2014 22 11 1 10 44-49 34p.
  6. CS Guşoeni 22 10 2 10 49-43 32p.

Etapa a VII-a

• Sâmbătă, 25 mai:
Viitorul Valea Mare – Oltul Ioneşti (Ora 18.00)
Minerul Berbeşti – Inter Lăpuşata (Ora 18.00)

• Duminică, 26 mai:
Olteţul Bălceşti 2014 – CS Guşoeni (Ora 18.00)

Play-out

Etapa a VI-a

• Duminică, 19 mai:
Sportul Genuneni – FC Băbeni 2 3-0
Ştiinţa Grădiştea a stat

Clasament

  1. Ştiinţa Grădiştea 20 8 1 11 39-47 25p.
  2. FC Băbeni 2 20 6 0 14 30-65 18p.
  3. Sportul Genuneni 20 3 1 16 29-70 10p.

Etapa a VII-a

• Duminică, 26 mai:
Sportul Genuneni – Ştiinţa Grădiştea (Ora 11.00)
FC Băbeni 2 – Stă