Acasă Liga IV LIGA A IV-A

LIGA A IV-A

186
0

SERIA NORD

Play-off

Etapa a II-a

• Duminică, 12 mai:
AS Buneşti – AS Băile Olăneşti 2-8
Athletico Băile Govora – Viitorul Budeşti 2012 1-3
Foresta Malaia – FC Păuşeşti Otăsău 0-3

Clasament

  1. AS Băile Olăneşti 24 18 4 2 91-36 58p.
  2. FC Păuşeşti Otăsău 24 18 2 4 81-34 56p.
  3. Viitorul Budeşti 2012 24 14 5 5 77-39 47p.
  4. Foresta Mălaia 24 11 4 9 79-58 37p.
  5. AS Buneşti 24 11 4 9 63-53 37p.
  6. Athletico Băile Govora 24 10 3 11 57-56 33p.

Etapa a III-a

• Sâmbătă, 18 mai:
FC Păuşeşti-Otăsău – Viitorul Budeşti 2012 (Ora 18.00)

• Duminică, 19 mai:
Athletico Băile Govora – AS Buneşti (Ora 11.00)
AS Băile Olăneşti – Foresta Malaia (Ora 18.00)

Play-out

Etapa a II-a

• Sâmbătă, 11 mai:
Lotru Brezoi – Viitorul P. Măglaşi 0-1

• Duminică, 12 mai:
Victoria Frânceşti – Sporting Galicea 4-1
ACS Vâlcea Sport – AS Bărbăteşti (Ora 18.00)

Clasament

  1. Viitorul Păuşeşti Măglaşi 24 13 0 11 58-65 39p.
  2. Sporting Galicea 24 10 2 12 65-69 32p.
  3. Victoria Frânceşti 24 9 2 13 51-81 29p.
  4. AS Bărbăteşti 23 7 4 12 41-51 25p.
  5. Lotru Brezoi 24 3 5 16 37-68 14p.
  6. ACS Vâlcea Sport 23 1 1 21 42-132 4p.

Etapa a III-a

• Sâmbătă, 18 mai:
Sporting Galicea – AS Bărbăteşti (Ora 18.00)

• Duminică, 19 mai:
Viitorul P. Măglaşi – Victoria Frânceşti (Ora 11.00)
ACS Vâlcea Sport – Lotru Brezoi (Ora 18.00)

SERIA SUD

Play-off

Etapa a V-a

• Sâmbătă, 11 mai:
Viitorul Valea Mare – Minerul Berbeşti 9-1

• Duminică, 12 mai:
Oltul Ioneşti – Olteţul Bălceşti 2014 6-2
CS Guşoeni – Inter Lăpuşata 1-5

Clasament

  1. Viitorul Valea Mare 21 13 3 5 76-42 42p.
  2. Minerul Berbeşti 21 13 1 7 53-45 40p.
  3. Oltul Ioneşti 21 9 5 6 49-34 35p.
  4. Inter Lăpuşata 21 10 4 7 48-29 34p.
  5. Olteţu Bălceşti 2014 21 11 1 9 44-45 34p.
  6. CS Guşoeni 21 9 2 10 44-41 29p.

Etapa a VI-a

• Duminică, 19 mai:
Oltul Ioneşti – Minerul Berbeşti (Ora 11.00)
CS Guşoeni – Viitorul Valea Mare (Ora 12.00)
Inter Lăpuşata – Olteţul Bîlceşti 2014 (Ora 12.00)

Play-out

Etapa a V-a

• Duminică, 12 mai:
FC Băbeni 2 – Ştiinţa Grădiştea 6-1
Sportul Genuneni a stat

Clasament

  1. Ştiinţa Grădiştea 20 8 1 11 39-47 25p.
  2. FC Băbeni 2 19 6 0 13 30-62 18p.
  3. Sportul Genuneni 19 2 1 16 26-70 7p.

Etapa a VI-a

• Duminică, 19 mai:
Sportul Genuneni – FC Băbeni 2 (Ora 11.00)
Ştiinţa Grădiştea – Stă