Acasă Liga IV LIGA A IV-A

LIGA A IV-A

147
0

SERIA NORD

Play-off

Etapa a II-a

• Duminică, 12 mai:
AS Buneşti – AS Băile Olăneşti (Ora 11.00)
Arbitri: C. Buşi – A. Dumitraşcu, S. Donţu; Observator: I. Tudorică
Athletico Băile Govora – Viitorul Budeşti 2012 (Ora 11.00)
Arbitri: Fl. Păunescu – R. Băltac, V. Zaharia; Observator: E. Rîmniceanu
Foresta Malaia – FC Păuşeşti Otăsău (Ora 12.00)
Arbitri: A. Olaru – M. Glodeanu, B. Păuşescu; Observator: Ghe. Mosor

Clasament

  1. AS Băile Olăneşti 23 17 4 2 83-34 55p.
  2. FC Păuşeşti Otăsău 23 17 2 4 78-34 53p.
  3. Viitorul Budeşti 2012 23 13 5 5 74-38 44p.
  4. Foresta Mălaia 23 11 4 8 79-55 37p.
  5. AS Buneşti 23 11 4 8 61-45 37p.
  6. Athletico Băile Govora 23 10 3 10 56-53 33p.

Etapa a III-a

• Sâmbătă, 18 mai:
FC Păuşeşti-Otăsău – Viitorul Budeşti 2012 (Ora 18.00)

• Duminică, 19 mai:
Athletico Băile Govora – AS Buneşti (Ora 11.00)
AS Băile Olăneşti – Foresta Malaia (Ora 18.00)

Play-out

Etapa a II-a

• Sâmbătă, 11 mai:
Lotru Brezoi – Viitorul P. Măglaşi (Ora 18.00)
Arbitri: M. Dincă – A. Chebar, A. Dumitraşcu; Observator: D. Nicula

• Duminică, 12 mai:
Victoria Frânceşti – Sporting Galicea (Ora 11.00)
Arbitri: I. Taifas – I. Oproiu, A. Popescu; Observator: V. Busuioceanu
ACS Vâlcea Sport – AS Bărbăteşti (Ora 18.00)
Arbitri: ; Observator:

Clasament

  1. Viitorul Păuşeşti Măglaşi 23 12 0 11 57-65 36p.
  2. Sporting Galicea 23 10 2 11 64-65 32p.
  3. Victoria Frânceşti 23 8 2 13 47-80 26p.
  4. AS Bărbăteşti 23 7 4 12 41-51 25p.
  5. Lotru Brezoi 23 3 5 15 37-67 14p.
  6. ACS Vâlcea Sport 23 1 1 21 42-132 4p.

Etapa a III-a

• Sâmbătă, 18 mai:
Sporting Galicea – AS Bărbăteşti (Ora 18.00)

• Duminică, 19 mai:
Viitorul P. Măglaşi – Victoria Frânceşti (Ora 11.00)
ACS Vâlcea Sport – Lotru Brezoi (Ora 18.00)

SERIA SUD

Play-off

Etapa a V-a

• Sâmbătă, 11 mai:
Viitorul Valea Mare – Minerul Berbeşti (Ora 18.00)
Arbitri: S. Lăstun – Fl. Păunescu, R. Bălteanu; Observator: D. Demetrescu

• Duminică, 12 mai:
Oltul Ioneşti – Olteţul Bălceşti 2014 (Ora 11.00)
Arbitri: R. Mosor – D. Roman, A. Nedea; Observator: Gr. Tomoiagă
CS Guşoeni – Inter Lăpuşata (Ora 12.00)
Arbitri: M. Truţă – V. Lumineanu, S. Sima; Observator: D. Demetrescu

Clasament

  1. Minerul Berbeşti 20 13 1 6 52-36 40p.
  2. Viitorul Valea Mare 20 12 3 5 67-41 39p.
  3. Olteţu Bălceşti 2014 20 11 1 8 42-39 34p.
  4. Oltul Ioneşti 20 8 5 6 43-32 32p.
  5. Inter Lăpuşata 20 9 4 7 43-28 31p.
  6. CS Guşoeni 20 9 2 9 43-36 29p.

Etapa a VI-a

• Duminică, 19 mai:
Oltul Ioneşti – Minerul Berbeşti (Ora 11.00)
CS Guşoeni – Viitorul Valea Mare (Ora 12.00)
Inter Lăpuşata – Olteţul Bălceşti 2014 (Ora 12.00)

Play-out

Etapa a V-a

• Duminică, 12 mai:
FC Băbeni 2 – Ştiinţa Grădiştea (Ora 14.30)
Arbitri: I. Cojocaru – M. Cladoveanu, S. Dobrescu; Observator: C. Popescu
Sportul Genuneni – Stă

Clasament

  1. Ştiinţa Grădiştea 19 8 1 10 38-41 25p.
  2. FC Băbeni 2 18 5 0 13 24-61 15p.
  3. Sportul Genuneni 19 2 1 16 26-70 7p.

Etapa a VI-a

• Duminică, 19 mai:
Sportul Genuneni – FC Băbeni 2 (Ora 11.00)
Ştiinţa Grădiştea – Stă