LIGA A IV-A
SERIA NORD
Play-off
Etapa I
• Sâmbătă, 4 mai:
FC Păuşeşti Otăsău – AS Buneşti 5-2
Viitorul Budeşti 2012 – Foresta Malaia 6-2
• Duminică, 5 mai:
AS Băile Olăneşti – Athletico Băile Govora 5-1
Clasament
- AS Băile Olăneşti 23 17 4 2 83-34 55p.
- FC Păuşeşti Otăsău 23 17 2 4 78-34 53p.
- Viitorul Budeşti 2012 23 13 5 5 74-38 44p.
- Foresta Mălaia 23 11 4 8 79-55 37p.
- AS Buneşti 23 11 4 8 61-45 37p.
- Athletico Băile Govora 23 10 3 10 56-53 33p.
Etapa a II-a
• Duminică, 12 mai:
AS Buneşti – AS Băile Olăneşti (Ora 11.00)
Athletico Băile Govora – Viitorul Budeşti 2012 (Ora 11.00)
Foresta Malaia – FC Păuşeşti Otăsău (Ora 12.00)
Play-out
Etapa I
• Sâmbătă, 4 mai:
Sporting Galicea – Lotru Brezoi 3-2
AS Bărbăteşti – Victoria Frânceşti 1-4
• Duminică, 5 mai:
Viitorul P. Măglaşi – ACS Vâlcea Sport 4-0
Clasament
- Viitorul Păuşeşti Măglaşi 23 12 0 11 57-65 36p.
- Sporting Galicea 23 10 2 11 64-65 32p.
- Victoria Frânceşti 23 8 2 13 47-80 26p.
- AS Bărbăteşti 23 7 4 12 41-51 25p.
- Lotru Brezoi 23 3 5 15 37-67 14p.
- ACS Vâlcea Sport 23 1 1 21 42-132 4p.
Etapa a II-a
• Sâmbătă, 11 mai:
Lotru Brezoi – Viitorul P. Măglaşi (Ora 18.00)
• Duminică, 12 mai:
Victoria Frânceşti – Sporting Galicea (Ora 11.00)
ACS Vâlcea Sport – AS Bărbăteşti (Ora 18.00)
SERIA SUD
Play-off
Etapa a IV-a
• Sâmbătă, 4 mai:
Minerul Berbeşti – CS Guşoeni 2-1
• Duminică, 5 mai:
Inter Lăpuşata – Oltul Ioneşti 2-2
Olteţul Bălceşti 2014 – Viitorul Valea Mare 1-3
Clasament
- Minerul Berbeşti 20 13 1 6 52-36 40p.
- Viitorul Valea Mare 20 12 3 5 67-41 39p.
- Olteţu Bălceşti 2014 20 11 1 8 42-39 34p.
- Oltul Ioneşti 20 8 5 6 43-32 32p.
- Inter Lăpuşata 20 9 4 7 43-28 31p.
- CS Guşoeni 20 9 2 9 43-36 29p.
Etapa a V-a
• Sâmbătă, 11 mai:
Viitorul Valea Mare – Minerul Berbeşti (Ora 18.00)
• Duminică, 12 mai:
Oltul Ioneşti – Olteţul Bălceşti 2014 (Ora 11.00)
CS Guşoeni – Inter Lăpuşata (Ora 12.00)
Play-out
Etapa a IV-a
• Duminică, 5 mai:
Ştiinţa Grădiştea – Sportul Genuneni 4-2
FC Băbeni 2 – a stat
Clasament
- Ştiinţa Grădiştea 19 8 1 10 38-41 25p.
- FC Băbeni 2 18 5 0 13 24-61 15p.
- Sportul Genuneni 19 2 1 16 26-70 7p.
Etapa a V-a
• Duminică, 12 mai:
FC Băbeni 2 – Ştiinţa Grădiştea (Ora 14.30)
Sportul Genuneni – Stă