Acasă Liga IV LIGA A IV-A

LIGA A IV-A

165
0

SERIA NORD

Etapa a XX-a

• Sâmbătă, 13 aprilie:
Viitorul Budeşti 2012 – FC Păuşeşti Otăsău (Ora 17.00)
Arbitri: R. Mosor – S. Dobrescu, C. Colţa; Observator: Fl. David
Lotru Brezoi – Victoria Frânceşti (Ora 17.00)
Arbitri: Măd. Dincă – D. Dinu, A. Dumitraşcu; Observator: M. Filip
Sporting Galicea – Athletico Băile-Govora (Ora 17.00)
Arbitri: I. Demetrescu – I. Zaharioiu, R. Băltac; Observator: E. Rîmniceanu
AS Bărbăteşti – ACS Vâlcea Sport (Ora 17.00)
Arbitri: R. Grigorie – A. Marinoiu, E. Năfiu; Observator: Gr. Tomoiagă

• Duminică, 14 aprilie:
AS Buneşti – Foresta Malaia (Ora 11.00)
Arbitri: R. Mosor – A. Dumitraşcu, R. Băltac; Observator: V. Niculicioiu
AS Băile Olăneşti – Viitorul P. Măglaşi (Ora 11.00)
Arbitri: A. Mihăilă – M. Cladoveanu, A. Moja; Observator: N. Croitoru

Clasament

  1. AS Băile Olăneşti 19 14 3 2 67-25 45p.
  2. FC Păuşeşti Otăsău 19 13 2 4 57-29 41p.
  3. Viitorul Budeşti 2012 19 11 4 4 64-30 37p.
  4. AS Buneşti 19 11 3 5 53-31 36p.
  5. Foresta Mălaia 19 10 3 6 70-41 33p.
  6. Viitorul Păuşeşti Măglaşi 19 10 0 9 45-56 30p.
  7. Athletico Băile Govora 19 9 2 8 46-39 29p.
  8. Sporting Galicea 19 9 1 9 55-53 28p.
  9. AS Bărbăteşti 19 5 3 11 26-42 18p.
  10. Victoria Frânceşti 19 5 1 13 35-73 16p.
  11. Lotru Brezoi 19 2 5 12 27-56 11p.
  12. ACS Vâlcea Sport 19 1 1 17 40-109 4p.

Etapa a XXI-a

• Sâmbătă, 20 aprilie:
AS Bărbăteşti – Lotru Brezoi (Ora 17.00)

• Duminică, 21 aprilie:
Viitorul P. Măglaşi – AS Buneşti (Ora 11.00)
Athletico Băile Govora – AS Băile Olăneşti (Ora 11.00)
Victoria Frânceşti – Sporting Galicea (Ora 11.00)
Foresta Malaia – Viitorul Budeşti 2012 (Ora 12.00)
ACS Vâlcea Sport – FC Păuşeşti Otăsău (Ora 17.00)

SERIA SUD

Play-off

Etapa a II-a

• Duminică, 14 aprilie:
Oltul Ioneşti – Viitorul Valea Mare (Ora 11.00)
Arbitri: I. Mihai – S. Sima, R. Bălteanu; Observator: D. Demetrescu
Inter Lăpuşata – Minerul Berbeşti (Ora 12.00)
Arbitri: C. Buşi – M. Mihai, M. Glodeanu; Observator: Ghe. Mosor
CS Guşoeni – Olteţul Bălceşti 2014 (Ora 12.00)
Arbitri: A. Olaru – A. Chebar, S. Dobrescu; Observator: V. Busuioceanu

Clasament

  1. Viitorul Valea Mare 17 10 2 5 60-38 32p.
  2. Minerul Berbeşti 17 10 1 6 46-33 31p.
  3. Olteţu Bălceşti 2014 17 10 1 6 36-32 31p.
  4. Inter Lăpuşata 17 9 3 5 38-20 30p.
  5. Oltul Ioneşti 17 8 3 5 40-28 30p.
  6. CS Guşoeni 17 8 2 7 38-29 26p.

Etapa a III-a

• Sâmbătă, 20 aprilie:
Viitorul Valea Mare – Inter Lăpuşata (Ora 17.00)
Minerul Berbeşti – Olteţul Bălceşti 2014 (Ora 17.00)

• Duminică, 21 aprilie:
CS Guşoeni – Oltul Ioneşti (Ora 12.00)

Play-out

Etapa a II-a

• Duminică, 14 aprilie:
Ştiinţa Grădiştea – FC Băbeni 2 (Ora 11.00)
Arbitri: A. Neaţă – C. Mărginean, N. Ducu; Observator: C. Tomoiagă
Sportul Genuneni – Stă

Clasament

  1. Ştiinţa Grădiştea 17 6 1 10 30-37 19p.
  2. FC Băbeni 2 16 5 0 11 22-54 15p.
  3. Sportul Genuneni 17 2 1 14 24-63 7p.

Etapa a III-a

• Duminică, 21 aprilie:
FC Băbeni 2 – Sportul Genuneni (Ora 12.00)
Ştiinţa Grădiştea – Stă

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.