Acasă Liga IV LIGA A IV-A

LIGA A IV-A

184
0

SERIA NORD

Etapa a XV-a

• Sâmbătă, 9 martie:
FC Păuşeşti Otăsău – AS Bărbăteşti 3-1
Viitorul Budeşti 2012 – Lotru Brezoi 3-1

• Duminică, 10 martie:
AS Buneşti – Sporting Galicea 6-1
Viitorul P. Măglaşi – Athletico Băile Govora 4-2
Foresta Malaia – Victoria Frânceşti 7-1
AS Băile Olăneşti – ACS Vâlcea Sport 8-0

Clasament

  1. AS Băile Olăneşti 15 11 3 1 57-19 36p.
  2. Viitorul Budeşti 2012 15 9 4 2 52-24 31p.
  3. AS Buneşti 15 9 3 3 39-24 30p.
  4. FC Păuşeşti Otăsău 15 9 2 4 47-25 29p.
  5. Sporting Galicea 15 9 0 6 48-41 27p.
  6. Foresta Mălaia 15 8 2 5 61-36 26p.
  7. Viitorul Păuşeşti Măglaşi 15 7 0 8 37-49 21p.
  8. Athletico Băile Govora 15 6 2 7 30-34 20p.
  9. Victoria Frânceşti 15 4 1 10 27-61 13p.
  10. AS Bărbăteşti 15 3 3 9 19-32 12p.
  11. Lotru Brezoi 15 1 5 9 22-50 8p.
  12. ACS Vâlcea Sport 15 1 1 13 33-77 4p.

Etapa a XVI-a

• Sâmbătă, 16 martie:
AS Bărbăteşti – Foresta Malaia (Ora 16.00)
Lotru Brezoi – FC Păuşeşti Otăsău (Ora 16.00)
Sporting Galicea – Viitorul Budeşti 2012 (Ora 16.00)

• Duminică, 17 martie:
Victoria Frânceşti – Viitorul P. Măglaşi (Ora 11.00)
AS Băile Olăneşti – AS Buneşti (Ora 16.00)
ACS Vâlcea Sport – Athletico Băile Govora (Ora 16.00)

SERIA SUD

Etapa a XV-a

• Sâmbătă, 9 martie:
Minerul Berbeşti – Oltul Ioneşti 4-2
Viitorul Valea Mare – CS Guşoeni 2-2

• Duminică, 10 martie:
Sportul Genuneni – Ştiinţa Grădiştea 2-0
Inter Lăpuşata – Olteţul Bălceşti 2014 0-1
FC Băbeni 2 – a stat

Clasament

  1. Viitorul Valea Mare 13 9 2 2 54-30 29p.
  2. Minerul Berbeşti 13 9 1 3 42-25 28p.
  3. Olteţu Bălceşti 2014 14 8 0 6 25-25 24p.
  4. Inter Lăpuşata 13 6 2 5 25-17 20p.
  5. Oltul Ioneşti 13 5 3 5 28-28 18p.
  6. CS Guşoeni 13 5 2 6 27-24 17p.
  7. Ştiinţa Grădiştea 14 5 1 8 26-28 16p.
  8. FC Băbeni 2 13 5 0 8 22-38 15p.
  9. Sportul Genuneni 14 2 1 11 21-55 7p.

Etapa a XVI-a

• Duminică, 17 martie:
Oltul Ioneşti – FC Băbeni 2 (Ora 11.00)
CS Guşoeni – Minerul Berbeşti (Ora 12.00)
Inter Lăpuşata – Viitorul Valea Mare (Ora 12.00)
Olteţul Bălceşti 2014 – Ştiinţa Grădiştea (Ora 16.00)
Sportul Genuneni – Stă