Acasă Liga IV LIGA A IV-A

LIGA A IV-A

80
0

SERIA EST

Etapa a XVIII-a (prima din acest an)

• Sâmbătă, 10 martie:
AS Rm. Vâlcea 2016 – Oltul Drăgoeşti 2-4
AS Bărbăteşti – Oltul Ioneşti 1-0
Viitorul Budeşti 2012 – FC Păuşeşti Otăsău 3-2
Stejarul Vlădeşti 2009 – Progresul Buneşti 10-0

• Duminică, 11 martie:
Viitorul Păuşeşti Măglaşi – Chimia 2012 Rm. Vâlcea 1-2
Foresta Mălaia – AS Băile Olăneşti 2-0
Sporting Galicea – AS Mihăeşti 2-3

Clasament

1. AS Mihăeşti 18 16 0 2 81-31 48p.
2. Chimia 2012 Rm. Vâlcea 18 13 0 5 70-38 39p.
3. AS Rm. Vâlcea 2016 18 12 3 3 63-40 39p.
4. Oltul Drăgoeşti 18 11 1 6 47-42 34p.
5. Stejarul Vlădeşti 2009 18 10 3 5 59-29 33p.
6. Viitorul Budeşti 2012 18 10 3 5 58-48 33p.
7. Sporting Galicea 18 9 3 6 44-34 30p.
8. Foresta Mălaia 18 8 2 8 55-48 26p.
9. AS Bărbăteşti 18 6 2 10 30-43 20p.
10. FC Păuşeşti Otăsău 18 5 2 11 42-69 17p.
11. Oltul Ioneşti 18 5 1 12 32-55 16p.
12. AS Băile Olăneşti 18 4 2 12 29-46 14p.
13. Progresul Buneşti 18 2 3 13 25-68 9p.
14. Viitorul Păuşeşti Măglaşi 18 1 3 14 13-57 6p.

Etapa a XIX-a

• Sâmbătă, 17 martie:
Viitorul Budeşti 2012 – Stejarul Vlădeşti 2009 (Ora 16.00)
Chimia 2012 Rm. Vâlcea – AS Rm. Vâlcea 2016 (Ora 16.00)
Oltul Drăgoeşti – Progresul Buneşti (Ora 16.00)

• Duminică, 18 martie:
FC Păuşeşti Otăsău – Foresta Mălaia (Ora 11.00)
Oltul Ioneşti – Sporting Galicea (Ora 11.00)
AS Mihăeşti – Viitorul Păuşeşti Măglaşi (Ora 11.00)
AS Băile Olăneşti – AS Bărbăteşti (Ora 12.00)

SERIA VEST

Etapa a XVIII-a (prima din acest an)

• Sâmbătă, 10 martie:
Viitorul Valea Mare – Păstorul Vaideeni 15-0
AS Creţeni – Cavalerul Trac Cernişoara 2-2
Minerul Berbeşti – Victoria Frânceşti 4-0

• Duminică, 11 martie:
Sportul Genuneni – AS Popeşti 2016 1-3
CS Guşoeni – Inter Lăpuşata 3-1
Faurul Livezi – Damila Măciuca 0-11
Ştiinţa Grădiştea – A stat

Clasament

1. Viitorul Valea Mare 16 13 1 2 100-24 40p.
2. CS Guşoeni 16 10 5 2 48-22 35p.
3. Damila Măciuca 15 10 3 3 64-30 33p.
4. Cavalerul Trac Cernişoara 16 9 5 3 58-27 32p.
5. Păstorul Vaideeni 15 10 1 5 55-46 31p.
6. Inter Lăpuşata 16 8 2 7 49-52 26p.
7. AS Creţeni 15 7 3 6 36-43 24p.
8. Ştiinţa Grădiştea 16 5 3 8 43-47 18p.
9. Minerul Berbeşti 16 4 5 8 47-60 17p.
10. Faurul Livezi 16 5 1 11 22-50 16p.
11. Victoria Frânceşti 16 4 2 11 31-64 14p.
12. Sportul Genuneni 16 3 3 11 26-60 12p.
13. AS Popeşti 2016 16 2 2 13 25-79 8p.

Etapa a XIX-a

• Sâmbătă, 17 martie:
Păstorul Vaideeni – Ştiinţa Grădiştea (Ora 11.00)
Viitorul Valea Mare – AS Creţeni (Ora 12.00)

• Duminică, 18 martie:
Victoria Frânceşti – CS Guşoeni (Ora 11.00)
Damila Măciuca – Sportul Genuneni (Ora 12.00)
AS Popeşti 2016 – Minerul Berbeşti (Ora 12.00)
Inter Lăpuşata – Cavalerul Trac Cernişoara (Ora 12.00)
Stă – Faurul Livezi