Acasă Liga IV LIGA A IV-A

LIGA A IV-A

1516
0

SERIA VEST

Clasament la finele sezonului regulat

1. Olteţul Alunu 2016        22   16   2     4   70-30   50p.
2. Olteţul Bălceşti 2014         22   14   3     5   60-28   45p.
3. Păstorul Vaideeni            22   13   2     7   56-47   41p.
4. Inter Lăpuşata            22   12   4     6   64-48   40p.
5. Ştiinţa Grădiştea            22   11   2     9   58-48   35p.
6. Viitorul Valea Mare        22   13   4     7   59-33   37p.
7. AS Bărbăteşti            22     9   2   11   47-54   29p.
8. Faurul Livezi            22     7   5   10   48-56   26p.
9. Victoria Frânceşti            22     7   5   10   44-58   26p.
10. CN „Gib Mihăescu” Drăgăşani    22     8   1   13   39-54   25p.
11. AS Creţeni                22     4   2   16   33-65   14p.
12. AS Popeşti 2016            22     3   2   17   29-86   11p.

SERIA EST

Clasament la finele sezonului regulat

1. Stejarul Vlădeşti 2009        20   11   3     6   47-33   36p.
2. Chimia 2012 Rm. Vâlcea        20   10   4     6   49-40   34p.
3. Foresta Mălaia            20   10   3     7   64-35   33p.
4. Viitorul Budeşti 2012        20     7   9     4   41-39   30p.
5. Sporting Galicea            20     8   6     6   41-34   30p.
6. AS Băile Olăneşti            20     9   3     8   47-40   30p.
7. Oltul Drăgoeşti            20     8   5     7   36-35   29p.
8. Căpşunarii Buneşti        20     8   2   10   36-50   26p.
9. Sportul Genuneni            20     8   1   11   39-47   25p.
10. AS Mihăeşti            20     6   3   11   45-64   18p.
11. Viitorul Păuşeşti Măglaşi         20     4   3   13   31-59   15p.

SERIA EST / PLAY-OFF
(LOCURILE 1-6 DIN SEZONUL REGULAT)

Etapa I

• Sâmbătă, 15 aprilie:
Stejarul Vlădeşti 2009 – AS Băile Olăneşti        5-0
Chimia 2012 Rm. Vâlcea – Sporting Galicea        1-0
Foresta Mălaia – Viitorul Budeşti 2012        5-2

Clasament

1. Stejarul Vlădeşti 2009        21   12   3     6   52-33   39p.
2. Chimia 2012 Rm. Vâlcea        21   11   4     6   50-40   37p.
3. Foresta Mălaia            21   11   3     7   69-37   36p.
4. Sporting Galicea            21     8   6     7   41-35   30p.
5. AS Băile Olăneşti            21     9   3     9   47-45   30p.
6. Viitorul Budeşti 2012        21     7   9     5   43-44   30p.

Etapa a II-a

• Duminică, 23 aprilie:
Sporting Galicea – Stejarul Vlădeşti 2009        (Ora 11.00)
Arbitri: D. Demetrescu – M. Mazilu, B. Iordache; Observator: I. Calapancea.
Viitorul Budeşti 2012 – Chimia 2012 Rm. Vâlcea    (Ora 11.00)
Arbitri: S. Lăstun – R. Apostolescu, S. Sima; Observator: E. Râmniceanu.
AS Băile Olăneşti – Foresta Mălaia            (Ora 11.00)
Arbitri: Măd. Dincă – M. Schianu, R. Bălteanu; Observator: C. Cârstea.

SERIA EST / PLAY-OUT
(LOCURILE 7-11 DIN SEZONUL REGULAT)

Etapa I

• Duminică, 23 aprilie:
Căpşunarii Buneşti – Viitorul Păuşeşti Măglaşi    (Ora 11.00)
Arbitri: A. Colţa – M. Cladoveanu, S. Dobrescu; Observator: M. Matei.
Sportul Genuneni – AS Mihăeşti            (Ora 11.00)
Arbitri: I. Mihai – A. Chebar, V. Bobolea; Observator: I. Tudorică.
Oltul Drăgoeşti – Stă

Clasament la finele sezonului regulat

1. Oltul Drăgoeşti        20     8   5     7   36-35   29p.
2. Căpşunarii Buneşti        20     8   2   10   36-50   26p.
3. Sportul Genuneni        20     8   1   11   39-47   25p.
4. AS Mihăeşti        20     6   3   11   45-64   18p.
5. Viitorul Păuşeşti Măglaşi    20     4   3   13   31-59   15p.

Etapa a II-a

• Duminică, 30 aprilie:
Viitorul Păuşeşti Măglaşi – Oltul Drăgoeşti        (Ora 11.00)
AS Mihăeşti – Căpşunarii Buneşti            (Ora 11.00)
Sportul Genuneni – Stă

SERIA VEST / PLAY-OFF
(LOCURILE 1-6 DIN SEZONUL REGULAT)

Etapa I

• Sâmbătă, 15 aprilie:
Olteţul Alunu 2016 – Ştiinţa Grădiştea    6-0
Olteţu Bălceşti 2014 – Viitorul Valea Mare    0-0
Păstorul Vaideeni – Inte Lăpuşata        3-3

Clasament

1. Olteţul Alunu 2016        23   17   2     4   76-30   53p.
2. Olteţu Bălceşti 2014    23   14   4     5   60-28   46p.
3. Păstorul Vaideeni        23   13   3     7   59-50   42p.
4. Inter Lăpuşata        23   12   5     6   67-51   41p.
5. Viitorul Valea Mare    23   13   5     7   59-33   38p.
6. Ştiinţa Grădiştea        23   11   2   10   58-54   35p.

Etapa a II-a

• Sâmbătă, 22 aprilie:
Viitorul Valea Mare – Olteţul Alunu 2016    (Ora 12.00)
Arbitri: Mar. Dincă – A. Radu, M. Schianu; Observator: I. Iordache.

• Duminică, 23 aprilie:
Inter Lăpuşata – Olteţu Bălceşti 2014        (Ora 12.00)
Arbitri: A. Olaru – A. Gheţu, A. Iordache; Observator: Ghe. Pavel.
Ştiinţa Grădiştea – Păstorul Vaideeni        (Ora 12.00)
Arbitri: A. Radu – M. Glodeanu, V. Hoanţă; Observator: N. Croitoru.

SERIA VEST / PLAY-OUT
(LOCURILE 7-12 DIN SEZONUL REGULAT)

Etapa I

• Sâmbătă, 15 aprilie:
AS Bărbăteşti – AS Popeşti 2016            3-2
Faurul Livezi – AS Creţeni                2-4
Victoria Frânceşti – CN „Gib Mihăescu” Drăgăşani    2-1

Clasament

1. AS Bărbăteşti            23   10   2   11   50-56   32p.
2. Victoria Frânceşti            23     8   5   10   46-59   29p.
3. Faurul Livezi            23     7   5   11   50-60   26p.
4. CN „Gib Mihăescu” Drăgăşani    23     8   1   14   40-56   25p.
5. AS Creţeni                23     5   2   16   37-67   17p.
6. AS Popeşti 2016            23     3   2   18   31-89   11p.

Etapa a II-a

• Duminică, 23 aprilie:
AS Creţeni – AS Bărbăteşti                (Ora 11.00)
Arbitri: I. Demetrescu – N. Ducu, G. Apostolescu; Observator: T. Ţarălungă.
CN „Gib Mihăescu” Drăgăşani – Faurul Livezi    (Ora 12.00)
Arbitri: R. Mosor – A. Popescu, R. Grigorie; Observator: G. Tomoiagă.
AS Popeşti 2016 – Victoria Frânceşti            (Ora 12.00)
Arbitri: A. Mihăilă – A. Ţârlea, A. Andrei; Observator: E. Roşu.

DISTRIBUIȚI
Articolul precedentLIGA A V-A
Articolul următorSUPERLIGA

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here