Acasă Liga III Liga a III-a

Liga a III-a

62
0

Seria  I

Etapa a XV-a (ultima din tur)
• Vineri, 29 noiembrie:
CSM Bacău – Aerostar Bacău (Ora 14.00)
• Sâmbătă, 30 noiembrie:
Şomuz Fălticeni – Huşana Huşi (Ora 14.00)
Bucovina Rădăuţi – Foresta Suceava (Ora 14.00)
Sporting Lieşti – Dunărea de Jos Galaţi (Ora 14.00)
KSE Tg. Secuiesc – CSM Paşcani (Ora 14.00)
Oţelul Galaţi – Ceahlăul Piatra Neamţ (Ora 14.00)
Ştiinţa Miroslava – Ozana Tg. Neamţ (Ora 14.00)
CSM Focşani – FC Botoşani 2 (Ora 14.00)
Clasament
  1. Aerostar Bacău 14   12   0   2  34-  9    36p.
  2. Ceahlăul Piatra Neamţ 14   10   2   2  34-  9    32p.
  3. Foresta Suceava 14   10   2   2  40-17    32p.
  4. Bucovina Rădăuţi 14   10   1   3  34-  9    31p.
  5. Oţelul Galaţi 14     8   2   4  22-19    26p.
  6. CSM Focşani 2007 14     7   3   4  18-13    24p.
  7. Ozana Tg. Neamţ 14     7   2   5  28-19    23p.
  8. Ştiinţa Miroslava 14     7   2   5  26-19    23p.
  9. FC Botoşani 2 14     4   4   6  22-26    16p.
10. Huşana Huşi 14     5   1   8  17-22    16p.
11. Şomuz Fălticeni 14     3   5   6  16-25    14p.
12. Sporting Lieşti 14     3   4   7  19-23    13p.
13. KSE Tg. Secuiesc 14     2   5   7  11-22    11p.
14. ”U” Dunărea de Jos 14     2   4   8  14-24    10p.
15. CSM Bacău 14     2   3   9    6-21      9p.
16. CSM Paşcani 14     0   0 14  10-74      0p.

Seria  a II-a

Etapa a XV-a (ultima din tur)
• Vineri, 29 noiembrie:
Dacia Unirea Brăila – Viitorul Ianca (Ora 14.00)
CS Afumaţi – FCSB 2(Ora 14.00)
• Sâmbătă, 30 noiembrie:
SC Popeşti Leordeni – CS Tunari (Ora 14.00)
CS Făurei – Înainte Modelu (Ora 14.00)
Axiopolis Cernavodă – Poseidon Limanu 2 Mai (Ora 14.00)
Unirea Slobozia – Mostiştea Ulmu (Ora 14.00)
Agricola Borcea – Recolta Gheorghe Doja (Ora 14.00)
CS Medgidia – Metalul Buzău (Ora 14.00)
Clasament
  1. Unirea Slobozia 14 11   3   0  35-12    36p.
  2. CS Afumaţi 14 10   3   1  49-  8    33p.
  3. Mostiştea Ulmu 14 10   3   1  30-  9    33p.
  4. CS Tunari 14   9   3   2  33-17    30p.
  5. Înainte Modelu 14   8   2   4  25-24    26p.
  6. SC Popeşti Leordeni 14   7   3   4  22-12    24p.
  7. Viitorul Ianca 14   7   1   5  16-18    22p.
  8. Metalul Buzău 14   6   2   6  16-15    20p.
  9. Poseidon Limanu-2 Mai 14   5   2   7  26-28    17p.
10. CS Făurei 14   5   2   7  20-23    17p.
11. Agricola Borcea 14   5   2   7  30-34    17p.
12. CS Medgidia 14   2   6   6  19-30    12p.
13. FCSB 2 14   2   3   9  16-27      9p.
14. Axiopolis Cernavodă 14   2   3   9  14-41      9p.
15. Dacia Unirea Brăila 14   2   2 10    9-34      8p.
16. Recolta Gheorghe Doja 14   0   2 12  11-39      2p.

Seria  a III-a

Etapa a XV-a (ultima din tur)
• Vineri, 29 noiembrie:
Universitatea Craiova 2 – Progresul Spartac (Ora 14.00)
CS Baloteşti – FC Voluntari 2 (Ora 14.00)
Unirea Bascov – Flacăra Moreni (Ora 14.00)
FC Astra 2 – FC Pucioasa (Ora 14.00)
CSM Alexandria – Municipal Braşov (Ora 14.00)
• Sâmbătă, 30 noiembrie:
Cetate Râşnov – CSM Slatina (Ora 14.00)
Sporting Roşiori – Vediţa Coloneşti (Ora 14.00)
Tractorul Cetate – CS Blejoi (Ora 14.00)
Clasament
  1. Progresul Spartac 14   9   4   1 37-  8   31p.
  2. CSM Slatina 14   9   4   1 31-  9   31p.
  3. ”U” Craiova 2 14   8   3   3 28-14   27p.
  4. Flacăra Moreni 14   7   3   4 23-16   24p.
  5. Vediţa Coloneşti 14   7   2   5 16-19   23p.
  6. Unirea Bascov 14   5   7   2 30-23   22p.
  7. CSM Alexandria 14   7   1   6 20-14   22p.
  8. Olimpic Râşnov 14   6   3   5 23-21   21p.
  9. CS Blejoi 14   5   4   5 16-17   19p.
10. Municipal Braşov 14   5   4   5 16-20   19p.
11. FC Pucioasa 14   4   3   7 21-22   15p.
12. FC Voluntari 2 14   4   3   7 27-35   15p.
13. AFC Astra 2 14   3   4   7 20-21   13p.
14. CS Baloteşti 14   3   2   9 14-27   11p.
15. Tractorul Cetate 14   3   1 10 16-49   10p.
16. Sporting Roşiori 14   2   2 10   8-31     8p.

Seria a IV-a

Etapa a XV-a (ultima din tur)
• Vineri, 29 noiembrie:
Flacăra Horezu – Viitorul Dăeşti (Ora 14.00)
LPS Cetate Deva – Progresul Pecica (Ora 14.00)
“U” Craiova 1948 SA – Naţional Sebiş (Ora 16.00)
• Sâmbătă, 30 noiembrie:
Gilortul Tg. Cărbuneşti – ACS Poli Timişoara (Ora 14.00)
ACSO Filiaşi – Şoimii Lipova (Ora 14.00)
CS Hunedoara – Ghiroda şi Giarmata Vii (Ora 14.00)
Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Dumbrăviţa (Ora 14.00)
Crişul Chişineu Criş – Fortuna Becicherecu Mic (Ora 14.00)
Clasament
  1. Universitatea Craiova 14 12   2   0  33-7    38p.
  2. Şoimii Lipova 14   7   4   3  29-13  25p.
  3. Progresul Pecica 14   7   4   3  24-15  25p.
  4. Crişul Chişineu Criş 14   7   4   3  20-16  25p.
  5. Flacăra Horezu 14   6   3   5  17-14  21p.
  6. Ghiroda şi Giarmata Vii 14   6   3   6  26-20  20p.
  7. Fortuna Becicherecu Mic 14   4   8   2  21-16  20p.
  8. CS Dumbrăviţa 14   5   4   5  27-21  19p.
  9. CS Hunedoara 14   6   1   7  26-28  19p.
10. Viitorul Dăeşti 14   5   4   5  31-34  19p.
11. Gloria Lunca Teuz Cermei 14   4   6   4  22-23  18p.
12. LPS Cetate Deva 14   3   5   6  12-17  14p.
13. Naţional Sebiş 14   4   2   8  20-31  14p.
14. ACSO Filiaşi 14   3   3   8  22-35  12p.
15. ACS Poli Timişoara 14   3   2   9  14-30  11p.
16. Gilortul Tg. Cărbuneşti 14   2   2 10  10-35     8p.

Seria  a V-a

Etapa a XV-a (ultima din tur)
• Vineri, 29 noiembrie:
AFC Odorheiu Secuiesc –Unu Fotbal Club Gloria (Ora 14.00)
Sănătatea Cluj – Viitorul Şelimbăr (Ora 14.00)
Metalurgistul Cugir – Arieşul Turda (Ora 14.00)
• Sâmbătă, 30 noiembrie:
Fotbal Comuna Recea – Unirea Dej (Ora 14.00)
Minaur Baia Mare – CFR Cluj 2 (Ora 14.00)
Industria Galda – CSC Sânmartin(Ora 14.00)
Luceafărul Oradea – Avântul Reghin (Ora 14.00)
Unirea Alba Iulia – SCM Zalău (Ora 14.00)
Clasament
  1. Comuna Recea 14   9   4   1  36-15    31p.
  2. Minaur Baia Mare 14   8   3   3  18-  8    27p.
  3. Luceafărul Oradea 14   8   2   4  34-21    26p.
  4. Metalurgistul Cugir 14   6   5   3  18-15    23p.
  5. Arieşul Turda 14   5   7   2  18-13    22p.
  6. Viitorul Şelimbăr 14   5   7   2  21-18    22p.
  7. Unu Fotbal Club Gloria 14   6   3   5  14-17    21p.
  8. Sănătatea Cluj 14   5   4   5  19-17    19p.
  9. CSC Sânmartin 14   6   1   7  27-29    19p.
10. Unirea Dej 14   5   3   6  15-19    18p.
11. Avântul Reghin 14   3   7   4  18-19    16p.
12. CFR Cluj 2 14   4   3   7  21-31    15p.
13. Unirea Alba Iulia 14   3   4   7  18-19    13p.
14. AFC Odorheiu Secuiesc 14   2   4   8  11-24    10p.
15. SCM Zalău 14   4   3   7  20-26      9p.
16. Industria Galda 14   2   2 10  16-33      8p.
*) echipa din Zalău a pornit cu o penalizare de 6 puncte