Acasă Liga III Liga a III-a

Liga a III-a

60
0

Seria I

Etapa a XII-a

• Vineri, 8 noiembrie:
Aerostar Bacău – Ştiinţa Miroslava (Ora 14.00)
CSM Focşani 2017 – Oţelul Galaţi (Ora 14.00)
FC Botoşani 2 – KSE Tg. Secuiesc (Ora 14.00)
Ozana Tg. Neamţ -Sporting Lieşti (Ora 14.00)
Ceahlăul P. Neamţ – Bucovina Rădăuţi (Ora 14.00)
CSM Paşcani – Şomuz Fălticeni (Ora 14.00)
”U” Dunărea de Jos – CSM Bacău (Ora 14.00)
Foresta Suceava – Huşana Huşi (Ora 14.00)

Clasament

  1. Aerostar Bacău 11 10 0 1 30- 6 30p.
  2. Ceahlăul Piatra Neamţ 11 8 1 2 29- 8 25p.
  3. Bucovina Rădăuţi 11 8 1 2 25- 8 25p.
  4. Oţelul Galaţi 11 8 1 2 19-11 25p.
  5. Foresta Suceava 11 7 2 2 31-16 23p.
  6. CSM Focşani 2007 11 5 3 3 12-11 18p.
  7. Ozana Tg. Neamţ 11 5 2 4 21-15 17p.
  8. Ştiinţa Miroslava 11 5 2 4 21-16 17p.
  9. Huşana Huşi 11 4 1 6 13-15 13p.
  10. FC Botoşani 2 11 3 3 5 19-22 12p.
  11. Şomuz Fălticeni 11 2 4 5 8-20 10p.
  12. CSM Bacău 11 2 3 6 5-15 9p.
  13. Sporting Lieşti 11 2 3 6 8-19 9p.
  14. KSE Tg. Secuiesc 11 1 5 5 8-16 8p.
  15. ”U” Dunărea de Jos 11 1 3 7 11-21 6p.
  16. CSM Paşcani 11 0 0 11 10-51 0p.

Etapa a XIII-a

• Sâmbătă, 16 noiembrie:
Huşana Huşi – Aerostar Bacău (Ora 14.00)
CSM Bacău – Foresta Suceava (Ora 14.00)
Şomuz Fălticeni – ”U” Dunărea de Jos (Ora 14.00)
Bucovina Rădăuţi – CSM Paşcani (Ora 14.00)
Sporting Lieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ (Ora 14.00)
KSE T. Secuiesc – Ozana Tg. Neamţ (Ora 14.00)
Oţelul Galaţi – FC Botoşani 2 (Ora 14.00)
Ştiinţa Miroslava – CSM Focşani 2007 (Ora 14.00)

Seria a II-a

Etapa a XII-a

• Vineri, 8 noiembrie:
CS Tunari – CS Medgidia (Ora 14.00)
Dacia Unirea Brăila – Agricola Borcea (Ora 14.00)
Viitorul Ianca – CS Afumaţi (Ora 14.00)
Metalul Buzău – Unirea Slobozia (Ora 14.00)
Recolta Ghe. Doja – Axiopolis Cernavodă (Ora 14.00)
FCSB 2 – CS Făurei (Ora 14.00)
Mistiştea Ulmu – SC Popeşti Leordeni (Ora 14.00)
Poseidon Limanu 2 Mai – Înainte Modelu (Ora 14.00)

Clasament

  1. Unirea Slobozia 11 8 3 0 27-10 27p.
  2. CS Afumaţi 11 8 2 1 38- 6 26p.
  3. Mostiştea Ulmu 11 8 2 1 25- 8 26p.
  4. Înainte Modelu 11 7 2 2 19-15 23p.
  5. CS Tunari 11 6 3 2 24-14 21p.
  6. Metalul Buzău 11 6 2 3 14- 5 20p.
  7. SC Popeşti Leordeni 11 5 3 3 15- 8 18p.
  8. Viitorul Ianca 11 6 0 5 13-14 18p.
  9. Poseidon Limanu-2 Mai 11 4 2 5 20-22 14p.
  10. CS Făurei 11 4 1 6 15-18 13p.
  11. CS Medgidia 11 2 5 4 18-27 11p.
  12. FCSB 2 11 2 3 6 14-19 9p.
  13. Agricola Borcea 11 2 2 7 21-32 8p.
  14. Dacia Unirea Brăila 11 2 1 8 9-28 7p.
  15. Axiopolis Cernavodă 11 1 2 8 11-37 5p.
  16. Recolta Gheorghe Doja 11 0 1 10 8-28 1p.

Etapa a XIII-a

• Sâmbătă, 16 noiembrie:
Înainte Modelu – CS Tunari (Ora 14.00)
SC Popeşti Leordeni – Poseidon Limanu 2 Mai (Ora 14.00)
CS Făurei – Mostiştea Ulmu (Ora 14.00)
Axiopolis Cernavodă – FCSB 2 (Ora 14.00)
Unirea Slobozia – Recolta Gheorghe Doja (Ora 14.00)
CS Afumaţi – Metalul Buzău (Ora 14.00)
Agricola Borcea – Viitorul Ianca (Ora 14.00)
CS Medgidia – Dacia Unirirea Brăila (Ora 14.00)

Seria a III-a

Etapa a XII-a

• Vineri, 8 noiembrie:
Progresul Spartac – FC Astra 2 (Ora 14.00)
CSM Alexandria – Tractorul Cetate (Ora 14.00)
Municipal Braşov – Sporting Roşiori (Ora 14.00)
FC Pucioasa – Olimpic Râşnov (Ora 14.00)
CS Blejoi – Unirea Bascov (Ora 14.00)
Vediţa Coloneşti – CS Baloteşti (Ora 14.00)
CSM Slatina – Universitatea 2 Craiova (Ora 14.00)
Flacăra Moreni – FC Voluntari 2 (Ora 14.00)

Clasament

  1. Progresul Spartac 11 6 4 1 29- 8 22p.
  2. CSM Slatina 11 6 4 1 26- 9 22p.
  3. ”U” Craiova 2 11 6 3 2 24-12 21p.
  4. Flacăra Moreni 11 6 2 3 20-14 20p.
  5. CSM Alexandria 11 6 1 4 17-10 19p.
  6. Olimpic Râşnov 11 5 2 4 20-18 17p.
  7. Vediţa Coloneşti 11 5 2 4 11-16 17p.
  8. Unirea Bascov 11 3 7 1 25-19 16p.
  9. CS Blejoi 11 4 4 3 13-11 16p.
  10. FC Voluntari 2 11 4 2 5 26-30 14p.
  11. CS Baloteşti 11 3 2 6 14-21 11p.
  12. AFC Astra 2 11 2 4 5 16-15 10p.
  13. Municipal Braşov 11 2 4 5 10-19 10p.
  14. Tractorul Cetate 11 3 1 7 15-37 10p.
  15. FC Pucioasa 11 2 2 7 13-21 8p.
  16. Sporting Roşiori 11 2 2 7 7-26 8p.

Etapa a XIII-a

• Vineri, 16 noiembrie:
FC Voluntari 2 – Progresul Spartac (Ora 14.00)
Universitatea Craiova 2 – Flacăra Moreni (Ora 14.00)
CS Baloteşti – CSM Slatina (Ora 14.00)
Unirea Bascov – Vediţa Coloneşti (Ora 14.00)
Cetate Râşnov – CS Blejoi (Ora 14.00)
Sporting Roşiori – FC Pucioasa (Ora 14.00)
Tractorul Cetate – Municipal Braşov (Ora 14.00)
FC Astra 2 – CSM Alexandria (Ora 14.00)

Seria a IV-a

Etapa a XII-a

• Vineri, 8 noiembrie:
ACS Poli Timişoara – LPS Cetate Deva (Ora 14.00)
Crişul Chişineu Criş – Gloria Lunca-Teuz Cermei (Ora 14.00)
Fortuna Becicherecu Mic – CS Hunedoara (Ora 14.00)
Progresul Pecica – Flacăra Horezu (Ora 14.00)
CSC Dumbrăviţa – “U” Craiova 1948 SA (Ora 14.00)
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – ACSO Filiaşi (Ora 14.00)
Viitorul Dăeşti – Gilortul Tg. Cărbuneşti (Ora 14.00)
Naţional Sebiş – Şoimii Lipova (Ora 14.00)

Clasament

  1. Universitatea Craiova 11 9 2 0 25-6 29p.
  2. Crişul Chişineu Criş 11 6 2 3 17-14 20p.
  3. CS Dumbrăviţa 11 5 4 2 22-13 19p.
  4. Progresul Pecica 11 5 4 2 18-11 19p.
  5. Fortuna Becicherecu Mic 11 4 6 1 18-12 18p.
  6. Flacăra Horezu 11 5 2 4 13-9 17p.
  7. Ghiroda şi Giarmata Vii 11 5 2 5 21-13 16p.
  8. Şoimii Lipova 11 4 4 3 16-11 16p.
  9. CS Hunedoara 11 5 0 6 19-21 15p.
  10. Viitorul Dăeşti 11 4 3 4 24-27 15p.
  11. Naţional Sebiş 11 4 2 5 20-20 14p.
  12. Gloria Lunca Teuz Cermei 11 2 5 4 17-20 11p.
  13. LPS Cetate Deva 11 3 2 6 11-16 11p.
  14. ACSO Filiaşi 11 3 2 6 16-24 11p.
  15. ACS Poli Timişoara 11 2 1 8 10-28 7p.
  16. Gilortul Tg. Cărbuneşti 11 1 2 8 5-27 5p.

Etapa a XIII-a

• Sâmbătă, 16 noiembrie:
Şoimii Lipova – ACS Poli Timişoara (Ora 14.00)
Gilortul Tg. Cărbuneşti – Naţional Sebiş (Ora 14.00)
ACSO Filiaşi – Viitorul Dăeşti (Ora 14.00)
“U” Craiova 1948 SA – Ghiroda şi Giarmata Vii (Ora 14.00)
Flacăra Horezu – CSC Dumbrăviţa (Ora 14.00)
CS Hunedoara – Progresul Pecica (Ora 14.00)
Gloria Lunca-Teuz Cermei – Fortuna Becicherecu Mic (Ora 14.00)
LPS Cetate Deva – Crişul Chişineu Criş (Ora 14.00)

Seria a V-a

Etapa a XII-a

• Vineri, 8 noiembrie:
Unirea Dej – Sănătatea Cluj (Ora 14.00)
Unirea Alba Iulia – AFC Odorheiu Secuiesc (Ora 14.00)
SCM Zalău – Luceafărul Oradea (Ora 14.00)
Viitorul Şelimbăr – Industria Galda (Ora 14.00)
Unu Fotbal Club Gloria – Minaur Baia Mare (Ora 14.00)
Avântul Reghin – Metalurgistul Cugir (Ora 14.00)
CSC Sânmartin – Comuna Recea (Ora 14.00)
CFR Cluj 2 – Arieşul Turda (Ora 14.00

Clasament

  1. Luceafărul Oradea 11 8 1 2 31-16 25p.
  2. Comuna Recea 11 7 3 1 26-12 24p.
  3. Minaur Baia Mare 11 6 2 3 15- 7 20p.
  4. CSC Sânmartin 11 6 1 4 25-22 19p.
  5. Arieşul Turda 11 4 5 2 12-10 17p.
  6. Sănătatea Cluj 11 4 4 3 12-10 16p.
  7. Viitorul Şelimbăr 11 3 6 2 14-16 15p.
  8. CFR Cluj 2 11 4 3 4 19-19 15p.
  9. Unu Fotbal Club Gloria 11 4 3 4 12-16 15p.
  10. Metalurgistul Cugir 11 3 5 3 12-14 14p.
  11. Unirea Dej 11 4 1 6 10-16 13p.
  12. Unirea Alba Iulia 11 3 3 5 17-13 12p.
  13. Avântul Reghin 11 2 6 3 15-16 12p.
  14. AFC Odorheiu Secuiesc 11 1 4 6 9-19 7p.
  15. Industria Galda 11 2 1 8 12-28 7p.
  16. SCM Zalău 11 2 2 7 14-22 2p.
    *) echipa din Zalău a pornit cu o penalizare de 6 puncte

Etapa a XIII-a

• Vineri, 16 noiembrie:
Arieşul Turda – Unirea Dej (Ora 14.00)
Comuna Recea – CFR Cluj 2 (Ora 14.00)
Metalurgistul Cugir – CSC Sânmartin (Ora 14.00)
Minaur Baia Mare – Avântul Reghin (Ora 14.00)
Industria Galda – ACS Unu Fotbal Club Gloria (Ora 14.00)
Luceafărul Oradea – Viitorul Şelimbăr (Ora 14.00)
AFC Odorheiu Secuiesc – SCM Zalău (Ora 14.00)
Sănătatea Cluj – Unirea Alba Iulia (Ora 14.00)