Liga a III-a
Seria I
Etapa a VIII-a
• Vineri, 11 octombrie:
Aerostar Bacău – KSE Tg. Secuiesc (Ora 15.00)
AFC Botoşani 2 – CSM Bacău (Ora 15.00)
Ozana Tg. Neamţ – Huşana Huşi (Ora 15.00)
• Sâmbătă, 12 octombrie:
Ştiinţa Miroslava – Bucovina Rădăuţi (Ora 15.00)
CSM Focşani – Şomuz Fălticeni (Ora 15.00)
Ceahlăul Piatra Neamţ – Foresta Suceava (Ora 15.00)
CSM Paşcani – ”U” Dunărea de Jos (Ora 15.00)
Oţelul Galaţi – Sporting Lieşti (Ora 17.00)
Clasament
- Aerostar Bacău 7 7 0 0 21-5 21p.
- Oţelul Galaţi 7 6 0 1 13-5 18p.
- Ceahlăul Piatra Neamţ 7 5 0 2 17-7 15p.
- Bucovina Rădăuţi 7 5 0 2 15-5 15p.
- Foresta Suceava 7 4 2 1 15-9 14p.
- CSM Focşani 2007 7 4 2 1 8-3 14p.
- Ştiinţa Miroslava 7 3 1 3 14-12 10p.
- FC Botoşani 2 7 3 1 3 15-15 10p.
- Ozana Tg. Neamţ 7 2 2 3 12-11 8p.
- Huşana Huşi 7 2 1 4 6-8 7p.
- Sporting Lieşti 7 2 1 4 5-13 7p.
- KSE Tg. Secuiesc 7 0 5 2 3-5 5p.
- CSM Bacău 7 1 2 4 1-8 5p.
- Şomuz Fălticeni 7 1 2 4 4-14 5p.
- ”U” Dunărea de Jos 7 0 3 4 5-11 3p.
- CSM Paşcani 7 0 0 7 8-31 0p.
Etapa a IX-a
• Sâmbătă, 19 octombrie:
”U” Dunărea de Jos – Aerostar Bacău (Ora 15.00)
Foresta Suceava – CSM Paşcani (Ora 15.00)
Huşana Huşi – Ceahlăul Piatra Neamţ (Ora 15.00)
CSM Bacău – Ozana Tg. Neamţ (Ora 15.00)
Şomuz Fălticeni – FC Botoşani 2 (Ora 15.00)
Bucovina Răduţi – CSM Focşani 2007 (Ora 15.00)
Sporting Lieşti – Ştiinţa Miroslava (Ora 15.00)
KSE Tg. Secuiesc – Oţelul Galaţi (Ora 15.00)
Seria a II-a
Etapa a VIII-a
• Vineri, 11 octombrie:
Dacia Unirea Brăila – CS Făurei (Ora 15.00)
Metalul Buzău – Înainte Modelu (Ora 15.00)
FCSB 2 – Mostiştea Ulmu (Ora 15.00)
• Sâmbătă, 12 octombrie:
CS Tunari – CS Afumaţi (Ora 15.00)
Agricola Borcea – Unirea Slobozia (Ora 15.00)
CS Medgidia – Axiopolis Cernavodă (Ora 15.00)
Viitorul Ianca – SC Popeşti-Leordeni (Ora 15.00)
Recolta Gh. Doja – Poseidon Limanu-2 Mai (Ora 15.00)
Clasament
- Unirea Slobozia 7 5 2 0 14-5 17p.
- CS Afumaţi 7 5 1 1 18-4 16p.
- CS Tunari 7 5 1 1 19-10 16p.
- Mostiştea Ulmu 7 4 2 1 14-4 14p.
- Metalul Buzău 7 4 2 1 12-3 14p.
- SC Popeşti Leordeni 7 4 2 1 11-3 14p.
- Înainte Modelu 7 4 2 1 11-9 14p.
- Viitorul Ianca 7 4 0 3 6-7 12p.
- FCSB 2 7 2 3 2 8-9 9p.
- CS Medgidia 7 1 4 2 9-10 7p.
- Poseidon Limanu-2 Mai 7 2 1 4 12-15 7p.
- Agricola Borcea 7 1 2 4 13-17 5p.
- Axiopolis Cernavodă 6 1 1 4 9-25 4p.
- Dacia Unirea Brăila 7 1 0 6 7-20 3p.
- CS Făurei 6 0 1 5 5-15 1p.
- Recolta Gheorghe Doja 7 0 0 7 6-18 0p.
Etapa a IX-a
• Sâmbătă, 19 octombrie:
Mostiştea Ulmu – CS Tunari (Ora 15.00)
Poseidon Limanu 2 Mai – FCSB 2 (Ora 15.00)
Înainte Modelu – Recolta Gheorghe Doja (Ora 15.00)
SC Popeşti Leordeni – Metalul Buzău (Ora 15.00)
CS Făurei – Viitorul Ianca (Ora 15.00)
Axiopolis Cernavodă – Dacia Unirea Brăila (Ora 15.00)
Unirea Slobozia – CS Medgidia (Ora 15.00)
CS Afumaţi – Agricola Borcea (Ora 15.00)
Seria a III-a
Etapa a VIII-a
• Vineri, 11 octombrie:
AFC Astra 2 – Unirea Bascov (Ora 15.00)
CSM Alexandria – CS Baloteşti (Ora 15.00)
• Sâmbătă, 12 octombrie:
Progresul Spartac – Sporting Roşiori (Ora 15.00)
Tractorul Cetate – Olimpic Râşnov (Ora 15.00)
Municipal Braşov – ”U” Craiova 2 (Ora 15.00)
FC Pucioasa – FC Voluntari 2 (Ora 15.00)
CS Blejoi – Flacăra Moreni (Ora 15.00)
Vediţa Coloneşti – CSM Slatina (Ora 15.00)
Clasament
- CSM Slatina 7 5 1 1 15-2 16p.
- Flacăra Moreni 7 5 1 1 13-3 16p.
- Progresul Spartac 7 4 2 1 12-3 14p.
- ”U” Craiova 2 7 4 2 1 13-8 14p.
- CSM Alexandria 7 4 1 2 10-6 13p.
- Vediţa Coloneşti 7 4 1 2 8-6 13p.
- Olimpic Râşnov 7 3 2 2 15-12 11p.
- CS Baloteşti 7 3 1 3 10-9 10p.
- FC Voluntari 2 7 3 1 3 17-20 10p.
- Unirea Bascov 7 1 5 1 16-13 8p.
- CS Blejoi 7 1 3 3 3-8 6p.
- Tractorul Cetate 7 2 0 5 10-25 6p.
- FC Pucioasa 7 1 2 4 3-8 5p.
- Municipal Braşov 7 1 2 4 6-13 5p.
- AFC Astra 2 7 1 1 5 6-7 4p.
- Sporting Roşiori 7 1 1 5 3-17 4p.
Etapa a IX-a
• Sâmbătă, 19 octombrie:
CSM Slatina – Progresul Spartac (Ora 15.00)
Flacăra Moreni – Vediţa Coloneşti (Ora 15.00)
FC Voluntari 2 – CS Blejoi (Ora 15.00)
Universitatea Craiova 2 – FC Pucioasa (Ora 15.00)
CS Baloteşti – Muncipal Braşov (Ora 15.00)
Unirea Bascov – CSM Alexandria (Ora 15.00)
Cetate Râşnov – FC Asta 2 (Ora 15.00)
Sporting Roşiori – Tractorul Cetate (Ora 15.00)
Seria a IV-a
Etapa a VIII-a
• Vineri, 11 octombrie:
ACS Poli Timişoara – CS Hundoara (Ora 15.00)
LPS Cetate Deva – „U” Craiova 1948 SA (Ora 15.00)
CS Dumbrăviţa – Naţional Sebiş (Ora 15.00)
Ghiroda şi Giramata Vii – Viitorul Dăeşti (Ora 15.00)
• Sâmbătă, 12 octombrie:
Gloria Lunca Teuz Cermei – Flacăra Horezu (Ora 15.00)
Crişul Chişineu Criş – ACSO Filiaşi (Ora 15.00)
Fortuna Becicherecu Mic – Gilortul Tg. Cărbuneşti (Ora 15.00)
Progresul Pecica – Şoimii Lipova (Ora 15.00)
Clasament
- Universitatea Craiova 7 6 1 0 17-6 19p.
- Progresul Pecica 7 4 2 1 13-9 14p.
- Flacăra Horezu 7 4 1 2 11-5 13p.
- Ghiroda şi Giarmata Vii 7 4 0 3 15-6 12p.
- Crişul Chişineu Criş 7 3 2 2 12-8 11p.
- Fortuna Becicherecu Mic 7 2 5 0 10-7 11p.
- CS Dumbrăviţa 7 2 4 1 9-7 10p.
- ACSO Filiaşi 7 3 1 3 11-11 10p.
- Viitorul Dăeşti 7 2 3 2 17-18 9p.
- CS Hunedoara 7 3 0 4 12-15 9p.
- Naţional Sebiş 7 2 2 3 11-13 8p.
- LPS Cetate Deva 7 2 2 3 7-11 8p.
- Gloria Lunca Teuz Cermei 7 1 4 2 12-12 7p.
- Şoimii Lipova 7 1 3 3 5-8 6p.
- ACS Poli Timişoara 7 1 1 5 6-18 4p.
- Gilortul Tg. Cărbuneşti 7 0 1 6 4-18 1p.
Etapa a IX-a
• Vineri, 18 octombrie:
ACSO Filiaşi – Fortuna Becicherecu Mic (Ora 15.00)
• Sâmbătă, 19 octombrie:
Viitorul Dăeşti – ACS Poli Timişoara (Ora 15.00)
Naţional Sebiş – Ghiroda şi Giarmata Vii (Ora 15.00)
Şoimii Lipova – CS Dumbrăviţa (Ora 15.00)
Gilortul Tg. Cărbuneşti – Progresul Pecica (Ora 15.00)
„U” Craiova 1948 SA – Crişul Chişineu Criş (Ora 15.00)
Flacăra Horezu – LPS Cetate Deva (Ora 15.00)
CS Hunedoara – Gloria Lunca Teuz Cermei (Ora 15.00)
Seria a V-a
Etapa a VIII-a
• Vineri, 11 octombrie:
Unirea Dej – Luceafărul Oradea (Ora 15.00)
Odorheiul Secuiesc – Industria Galda (Ora 15.00)
Sănătatea Cluj – Minaur Baia Mare (Ora 15.00)
Viitorul Şelimbăr – Arieşul Turda (Ora 15.00)
Avântul Reghin – CSC Sânmartin (Ora 15.00)
• Sâmbătă, 12 octombrie:
Unirea Alba-Iulia – Metalurgistul Cugir (Ora 15.00)
SCM Zalău – Comuna Recea (Ora 15.00)
Unu Fotbal Club Gloria – CFR Cluj 2 (Ora 15.00)
Clasament
- Luceafărul Oradea 7 6 0 1 22-10 18p.
- Comuna Recea 7 5 2 0 20-9 17p.
- Viitorul Şelimbăr 7 3 4 0 11-6 13p.
- Minaur Baia Mare 7 3 2 2 8-5 11p.
- CFR Cluj 2 7 3 2 2 12-10 11p.
- Arieşul Turda 7 3 2 2 7-6 11p.
- Avântul Reghin 7 2 4 1 9-7 10p.
- CSC Sânmartin 7 3 1 3 16-19 10p.
- Unirea Alba Iulia 7 2 2 3 12-8 8p.
- Sănătatea Cluj 7 2 2 3 6-8 8p.
- Unu Fotbal Club Gloria 7 2 2 3 5-10 8p.
- AFC Odorheiu Secuiesc 7 1 4 2 8-10 7p.
- Unirea Dej 7 2 1 4 5-8 7p.
- Metalurgistul Cugir 7 1 3 3 3-8 6p.
- SCM Zalău 7 2 1 4 11-13 1p.
- Industria Galda 7 0 0 7 5-23 0p.
*) echipa din Zalău a pornit cu o penalizare de 6 puncte
Etapa a IX-a
• Sâmbătă, 19 octombrie:
CSC Sânmartin – Unriea Dej (Ora 15.00)
CFR Cluj 2 – Avântul Reghin (Ora 15.00)
Arieşul Turda – Unu Fotbal Club Gloria (Ora 15.00)
Comuna Recea – Viitorul Şelimbăr (Ora 15.00)
Metalurgistul Cugir – SCM Zalău (Ora 15.00)
Minaur Baia Mare – Unirea Alba Iulia (Ora 15.00)
Industria Galda – Sănătatea Cluj (Ora 15.00)
Luceafărul Oradea – Odorheiu Secuiesc (Ora 15.00)