Acasă Liga III Liga a III-a

Liga a III-a

89
0

Seria I

Etapa a VII-a

• Vineri, 4 octombrie:
CSM Bacău – CSM Focşani 2007 0-0

• Sâmbătă, 5 octombrie:
CSM Paşcani – Aerostar Bacău 0-7
”U” Dunărea de Jos – Ceahlăul P. Neamţ 0-1
Foresta Suceava – Ozana Tg. Neamţ 3-1
Huşana Huşi – FC Botoşani 2 2-1
Şomuz Fălticeni – Ştiinţa Miroslava 0-2
Bucovina Rădăuţi – Oţelul Galaţi 1-2
Sporting Lieşti – KSE Tg. Secuiesc 1-0

Clasament

  1. Aerostar Bacău 7 7 0 0 21-5 21p.
  2. Oţelul Galaţi 7 6 0 1 13-5 18p.
  3. Ceahlăul Piatra Neamţ 7 5 0 2 17-7 15p.
  4. Bucovina Rădăuţi 7 5 0 2 15-5 15p.
  5. Foresta Suceava 7 4 2 1 15-9 14p.
  6. CSM Focşani 2007 7 4 2 1 8-3 14p.
  7. Ştiinţa Miroslava 7 3 1 3 14-12 10p.
  8. FC Botoşani 2 7 3 1 3 15-15 10p.
  9. Ozana Tg. Neamţ 7 2 2 3 12-11 8p.
  10. Huşana Huşi 7 2 1 4 6-8 7p.
  11. Sporting Lieşti 7 2 1 4 5-13 7p.
  12. KSE Tg. Secuiesc 7 0 5 2 3-5 5p.
  13. CSM Bacău 7 1 2 4 1-8 5p.
  14. Şomuz Fălticeni 7 1 2 4 4-14 5p.
  15. ”U” Dunărea de Jos 7 0 3 4 5-11 3p.
  16. CSM Paşcani 7 0 0 7 8-31 0p.

Etapa a VIII-a

• Vineri, 11 octombrie:
Aerostar Bacău – KSE Tg. Secuiesc (Ora 15.00)
AFC Botoşani 2 – CSM Bacău (Ora 15.00)
Ozana Tg. Neamţ – Huşana Huşi (Ora 15.00)

• Sâmbătă, 12 octombrie:
Oţelul Galaţi – Sporting Lieşti (Ora 15.00)
Ştiinţa Miroslava – Bucovina Rădăuţi (Ora 15.00)
CSM Focşani – Şomuz Fălticeni (Ora 15.00)
Ceahlăul Piatra Neamţ – Foresta Suceava (Ora 15.00)
CSM Paşcani – ”U” Dunărea de Jos (Ora 15.00)

Seria a II-a

Etapa a VII-a

• Vineri, 4 octombrie:
FCSB 2 – CS Tunari 2-4
Înainte Modelu – Viitorul Ianca 1-0

• Sâmbătă, 5 octombrie:
Mostiştea Ulmu – Recolta Gheorghe Doja 3-0
Poseidon Limanu 2 Mai – Metalul Buzău 0-1
SC Popeşti Leordeni – Dacia Unirea Brăila 2-0
CS Făureşi – CS Medgidia 1-1
Axiopolis Cernavodă – Agricola Borcea 5-4
Unirea Slobozia – CS Afumaţi 2-1

Clasament

  1. Unirea Slobozia 7 5 2 0 14-5 17p.
  2. CS Afumaţi 7 5 1 1 18-4 16p.
  3. CS Tunari 7 5 1 1 19-10 16p.
  4. Mostiştea Ulmu 7 4 2 1 14-4 14p.
  5. Metalul Buzău 7 4 2 1 12-3 14p.
  6. SC Popeşti Leordeni 7 4 2 1 11-3 14p.
  7. Înainte Modelu 7 4 2 1 11-9 14p.
  8. Viitorul Ianca 7 4 0 3 6-7 12p.
  9. FCSB 2 7 2 3 2 8-9 9p.
  10. CS Medgidia 7 1 4 2 9-10 7p.
  11. Poseidon Limanu-2 Mai 7 2 1 4 12-15 7p.
  12. Agricola Borcea 7 1 2 4 13-17 5p.
  13. Axiopolis Cernavodă 6 1 1 4 9-25 4p.
  14. Dacia Unirea Brăila 7 1 0 6 7-20 3p.
  15. CS Făurei 6 0 1 5 5-15 1p.
  16. Recolta Gheorghe Doja 7 0 0 7 6-18 0p.

Etapa a VIII-a

• Vineri, 11 octombrie:
Dacia Unirea Brăila – CS Făurei (Ora 15.00)
Metalul Buzău – Înainte Modelu (Ora 15.00)
FCSB 2 – Mostiştea Ulmu (Ora 15.00)

• Sâmbătă, 12 octombrie:
CS Tunari – CS Afumaţi (Ora 15.00)
Agricola Borcea – Unirea Slobozia (Ora 15.00)
CS Medgidia – Axiopolis Cernavodă (Ora 15.00)
Viitorul Ianca – SC Popeşti-Leordeni (Ora 15.00)
Recolta Gh. Doja – Poseidon Limanu-2 Mai (Ora 15.00)

Seria a III-a

Etapa a VII-a

• Vineri, 4 octombrie:
CSM Slatina – CS Blejoi 2-0
Flacăra Moreni – FC Pucioasa 3-0
FC Voluntari 2 – Municipal Braşov 3-2
Universitatea Craiova 2 – CSM Alexandria 2-0
CS Baloteşti – AFC Astra 2 2-1
Unirea Bascov – Tractorul Cetate 5-0

• Sâmbătă, 5 octombrie:
Vediţa Coloneşti – Progresul Spartac 0-2
Olimpic Râşnov – Sporting Roşiori 3-0

Clasament

  1. CSM Slatina 7 5 1 1 15-2 16p.
  2. Flacăra Moreni 7 5 1 1 13-3 16p.
  3. Progresul Spartac 7 4 2 1 12-3 14p.
  4. ”U” Craiova 2 7 4 2 1 13-8 14p.
  5. CSM Alexandria 7 4 1 2 10-6 13p.
  6. Vediţa Coloneşti 7 4 1 2 8-6 13p.
  7. Olimpic Râşnov 7 3 2 2 15-12 11p.
  8. CS Baloteşti 7 3 1 3 10-9 10p.
  9. FC Voluntari 2 7 3 1 3 17-20 10p.
  10. Unirea Bascov 7 1 5 1 16-13 8p.
  11. CS Blejoi 7 1 3 3 3-8 6p.
  12. Tractorul Cetate 7 2 0 5 10-25 6p.
  13. FC Pucioasa 7 1 2 4 3-8 5p.
  14. Municipal Braşov 7 1 2 4 6-13 5p.
  15. AFC Astra 2 7 1 1 5 6-7 4p.
  16. Sporting Roşiori 7 1 1 5 3-17 4p.

Etapa a VIII-a

• Vineri, 11 octombrie:
AFC Astra 2 – Unirea Bascov (Ora 15.00)
CSM Alexandria – CS Baloteşti (Ora 15.00)

• Sâmbătă, 12 octombrie:
Progresul Spartac – Sporting Roşiori (Ora 15.00)
Tractorul Cetate – Olimpic Râşnov (Ora 15.00)
Municipal Braşov – ”U” Craiova 2 (Ora 15.00)
FC Pucioasa – FC Voluntari 2 (Ora 15.00)
CS Blejoi – Flacăra Moreni (Ora 15.00)
Vediţa Coloneşti – CSM Slatina (Ora 15.00)

Seria a IV-a

Etapa a VII-a

• Vineri, 4 octombrie:
Şoimii Lipova – Fortuna Becicherecu Mic 2-2
ACSO Filiaşi – LPS Cetate Deva 1-0

• Sâmbătă, 5 octombrie:
Ghiroda şi Giarmata Vii – ACS Poli Timişoara 5-0
Viitorul Dăeşti – CS Dumbrăviţa 3-3
Naţional Sebiş – Progresul Pecica 1-2
Gilortul Tg. Cărbuneşti – Crişul Chişineu Criş 0-3
„U” Craiova 1948 SA – Gloria Lunca Teuz Cermei 1-1
Flacăra Horezu – CS Hunedoara 3-0

Clasament

  1. Universitatea Craiova 7 6 1 0 17-6 19p.
  2. Progresul Pecica 7 4 2 1 13-9 14p.
  3. Flacăra Horezu 7 4 1 2 11-5 13p.
  4. Ghiroda şi Giarmata Vii 7 4 0 3 15-6 12p.
  5. Crişul Chişineu Criş 7 3 2 2 12-8 11p.
  6. Fortuna Becicherecu Mic 7 2 5 0 10-7 11p.
  7. CS Dumbrăviţa 7 2 4 1 9-7 10p.
  8. ACSO Filiaşi 7 3 1 3 11-11 10p.
  9. Viitorul Dăeşti 7 2 3 2 17-18 9p.
  10. CS Hunedoara 7 3 0 4 12-15 9p.
  11. Naţional Sebiş 7 2 2 3 11-13 8p.
  12. LPS Cetate Deva 7 2 2 3 7-11 8p.
  13. Gloria Lunca Teuz Cermei 7 1 4 2 12-12 7p.
  14. Şoimii Lipova 7 1 3 3 5-8 6p.
  15. ACS Poli Timişoara 7 1 1 5 6-18 4p.
  16. Gilortul Tg. Cărbuneşti 7 0 1 6 4-18 1p.

Etapa a VIII-a

• Vineri, 11 octombrie:
ACS Poli Timişoara – CS Hundoara (Ora 15.00)
LPS Cetate Deva – „U” Craiova 1948 SA (Ora 15.00)
CS Dumbrăviţa – Naţional Sebiş (Ora 15.00)
Ghiroda şi Giramata Vii – Viitorul Dăeşti (Ora 15.00)

• Sâmbătă, 12 octombrie:
Gloria Lunca Teuz Cermei – Flacăra Horezu (Ora 15.00)
Crişul Chişineu Criş – ACSO Filiaşi (Ora 15.00)
Fortuna Becicherecu Mic – Gilortul Tg. Cărbuneşti (Ora 15.00)
Progresul Pecica – Şoimii Lipova (Ora 15.00)

Seria a V-a

Etapa a VII-a

• Vineri, 4 octombrie:
Avântul Reghin – Unirea Dej 3-0
CSC Sânmartin – Fotbal Club Unu Gloria 3-2
CFR Cluj 2 – Viitorul Şelimbăr 1-1
Arieşul Turda – SCM Zalău 2-1

• Sâmbătă, 5 octombrie:
Comuna Recea – Unirea Alba Iulia 2-2
Metalurgistul Cugir – Sănătatea Cluj 0-0
Minaur Baia Mare – AFC Odorheiul Secuiesc 2-0
Industria Galda – Luceafărul Oradea 2-6

Clasament

  1. Luceafărul Oradea 7 6 0 1 22-10 18p.
  2. Comuna Recea 7 5 2 0 20-9 17p.
  3. Viitorul Şelimbăr 7 3 4 0 11-6 13p.
  4. Minaur Baia Mare 7 3 2 2 8-5 11p.
  5. CFR Cluj 2 7 3 2 2 12-10 11p.
  6. Arieşul Turda 7 3 2 2 7-6 11p.
  7. Avântul Reghin 7 2 4 1 9-7 10p.
  8. CSC Sânmartin 7 3 1 3 16-19 10p.
  9. Unirea Alba Iulia 7 2 2 3 12-8 8p.
  10. Sănătatea Cluj 7 2 2 3 6-8 8p.
  11. Unu Fotbal Club Gloria 7 2 2 3 5-10 8p.
  12. AFC Odorheiu Secuiesc 7 1 4 2 8-10 7p.
  13. Unirea Dej 7 2 1 4 5-8 7p.
  14. Metalurgistul Cugir 7 1 3 3 3-8 6p.
  15. SCM Zalău 7 2 1 4 11-13 1p.
  16. Industria Galda 7 0 0 7 5-23 0p.
    *) echipa din Zalău a pornit cu o penalizare de 6 puncte

Etapa a VIII-a

• Vineri, 11 octombrie:
Unirea Dej – Luceafărul Oradea (Ora 15.00)
Odorheiul Secuiesc – Industria Galda (Ora 15.00)
Sănătatea Cluj – Minaur Baia Mare (Ora 15.00)
Viitorul Şelimbăr – Arieşul Turda (Ora 15.00)
Avântul Reghin – CSC Sânmartin (Ora 15.00)

• Sâmbătă, 12 octombrie:
Unirea Alba-Iulia – Metalurgistul Cugir (Ora 15.00)
SCM Zalău – Comuna Recea (Ora 15.00)
Unu Fotbal Club Gloria – CFR Cluj 2 (Ora 15.00)