Acasă Liga III Liga a III-a

Liga a III-a

53
0

Seria I

Etapa a V-a

• Sâmbătă, 20 septembrie:
CSM Bacău – Oţelul Galaţi (Ora 17.00)

• Sâmbătă, 21 septembrie:
Ceahlăul Piatra Neamţ – Aerostar Bacău (Ora 17.00)
CSM Paşcani – Ozana Tg. Neamţ (Ora 17.00)
”U” Dunărea de Jos Galaţi – FC Botoşani 2 (Ora 17.00)
Foresta Suceava – CSM Focşani 2007 (Ora 17.00)
Huşana Huşi – Ştiinţa Miroslava (Ora 17.00)
Şomuz Fălticeni – KSE Tg. Secuiesc (Ora 17.00)
Bucovina Rădăuţi – Sporting Lieşti (Ora 17.00)

Clasament

  1. Aerostar Bacău 4 4 0 0 9-4 12p.
  2. Foresta Suceava 4 3 1 0 10-3 10p.
  3. Bucovina Rădăuţi 4 3 0 1 9-3 9p.
  4. Ceahlăul Piatra Neamţ 4 3 0 1 9-4 9p.
  5. CSM Focşani 2007 4 3 0 1 5-2 9p.
  6. Oţelul Galaţi 4 3 0 1 6-4 9p.
  7. KSE Tg. Secuiesc 4 0 4 0 1-1 4p.
  8. Ştiinţa Miroslava 4 1 1 2 8-9 4p.
  9. Ozana Tg. Neamţ 4 1 1 2 4-5 4p.
  10. CSM Bacău 4 1 1 2 1-2 4p.
  11. Sporting Lieşti 4 1 1 2 3-6 4p.
  12. FC Botoşani 2 4 1 1 2 6-10 4p.
  13. Şomuz Fălticeni 4 1 1 2 2-7 4p.
  14. ”U” Dunărea de Jos 4 0 2 2 2-5 2p.
  15. Huşana Huşi 4 0 1 3 1-5 1p.
  16. CSM Paşcani 4 0 0 3 5-11 0p.

Etapa a VI-a

• Sâmbătă, 28 septembrie:
Aerostar Bacău – Sporting Lieşti (Ora 17.00)
KSE Tg. Secuiesc – Bucovina Rădăuţi (Ora 17.00)
Oţelul Galaţi – Şomuz Fălticeni (Ora 17.00)
Ştiinţa Miroslava – CSM Bacău (Ora 17.00)
CSM Focşani 2007 – Huşana Huşi (Ora 17.00)
AFC Botoşani 2 – Foresta Suceava (Ora 17.00)
Ozana Tg. Neamţ – ”U” Dunărea de Jos Galaţi (Ora 17.00)
Ceahlăul Piatra Neamţ – CSM Paşcani (Ora 17.00)

Seria a II-a

Etapa a V-a

• Vineri, 20 septembrie:
FCSB 2 – Metalul Buzău (Ora 17.00)
Înainte Modelu – CS Medgidia (Ora 17.00)

• Sâmbătă, 21 septembrie:
Recolta Gheorghe Doja – CS Tunari (Ora 17.00)
Mostiştea Ulmu – Viitorul Ianca (Ora 17.00)
Poseidon Limanu-2 Mai – Dacia U. Brăila (Ora 17.00)
Popeşti-Leordeni – Agricola Borcea (Ora 17.00)
CS Făurei – CS Afumaţi (Ora 17.00)
Axiopolis Cernavodă – Unirea Slobozia (Ora 17.00)

Clasament

  1. Unirea Slobozia 4 3 1 0 8-1 10p.
  2. CS Afumaţi 4 3 1 0 5-1 10p.
  3. Metalul Buzău 4 3 0 1 11-3 9p.
  4. CS Tunari 4 3 0 1 9-3 9p.
  5. Viitorul Ianca 4 3 0 1 4-3 9p.
  6. SC Popeşti Leordeni 4 2 1 1 7-2 7p.
  7. Mostiştea Ulmu 4 2 1 1 8-4 7p.
  8. CS Medgidia 4 1 2 2 7-7 5p.
  9. FCSB 2 4 1 2 1 4-4 5p.
  10. Înainte Modelu 4 1 2 1 5-6 5p.
  11. CS Făurei 4 1 0 3 5-8 3p.
  12. Dacia Unirea Brăila 4 1 0 3 4-11 3p.
  13. Agricola Borcea 3 0 2 1 4-5 2p.
  14. Poseidon Limanu-2 Mai 3 0 1 2 4-9 1p.
  15. Axiopolis Cernavodă 4 0 1 3 4-15 1p.
  16. Recolta Gheorghe Doja 4 0 0 4 3-10 0p.

Etapa a VI-a

• Sâmbătă, 28 septembrie:
CS Tunari – Unirea Slobozia (Ora 17.00)
CS Afumaţi – Axiopolis Cernavodă (Ora 17.00)
Agricola Borcea – CS Făurei (Ora 17.00)
CS Medgidia – SC Popeşti Leordeni (Ora 17.00)
Dacia Unirea Brăila – Înainte Modelu (Ora 17.00)
Viitorul Ianca – Poseidon Limanu-2 Mai (Ora 17.00)
Metalul Buzău – Mostiştea Ulmu (Ora 17.00)
Recolta Gheorghe Doja – FCSB 2 (Ora 17.00)

Seria a III-a

Etapa a V-a

• Vineri, 20 septembrie:
CSM Slatina – Municipal Braşov (Ora 17.00)
Flacăra Moreni – CSM Alexandria (Ora 17.00)
FC Voluntari 2 – FC Astra 2 (Ora 17.00)
”U” Craiova 2 – Tractorul Cetate (Ora 17.00)
CS Baloteşti – Sporting Roşiori 2008 (Ora 17.00)
Unirea Bascov – Olimpic Râşnov (Ora 17.00)

• Sâmbătă, 21 septembrie:
CS Blejoi – Progresul Spartac (Ora 17.00)
Vediţa Coloneşti – FC Pucioasa (Ora 17.00)

Clasament

  1. CSM Alexandria 4 3 1 0 5-0 10p.
  2. CSM Slatina 4 3 0 1 10-2 9p.
  3. Progresul Spartac 4 2 2 0 6-1 8p.
  4. Flacăra Moreni 4 2 1 1 7-2 7p.
  5. Olimpic Râşnov 4 2 1 1 7-4 7p.
  6. FC Voluntari 2 4 2 1 1 12-10 7p.
  7. Vediţa Coloneşti 4 2 1 1 4-3 7p.
  8. ”U” Craiova 2 4 1 2 1 7-6 5p.
  9. Municipal Braşov 4 1 2 1 4-6 5p.
  10. FC Pucioasa 4 1 1 2 2-3 4p.
  11. CS Baloteşti 4 1 1 2 3-5 4p.
  12. Unirea Bascov 4 0 3 1 6-8 3p.
  13. CS Blejoi 4 0 3 1 2-4 3p.
  14. Sporting Roşiori 4 1 0 3 2-9 3p.
  15. Tractorul Cetate 4 1 0 3 5-16 3p.
  16. AFC Astra 2 4 0 1 3 1-4 1p.

Etapa a VI-a

• Sâmbătă, 28 septembrie:
Progresul Spartac – Olimpic Râşnov (Ora 17.00)
Sporting Roşiori– Unirea Bascov (Ora 17.00)
Tractorul Cetate – CS Baloteşti (Ora 17.00)
AFC Astra 2 – ”U” Craiova 2 (Ora 17.00)
CSM Alexandria – FC Voluntari 2 (Ora 17.00)
Municipal Braşov – Flacăra Moreni (Ora 17.00)
FC Pucioasa – CSM Slatina (Ora 17.00)
CS Blejoi – Vediţa Coloneşti (Ora 17.00)

Seria a IV-a

Etapa a V-a

• Vineri, 20 septembrie:
Şoimii Lipova – LPS Cetate Deva (Ora 17.00)
CS Dumbrăviţa – ACS Poli Timişoara (Ora 17.00)
„U” Craiova 1948 SA – Flacăra Horezu (Ora 18.00)

• Sâmbătă, 21 septembrie:
Ghiroda şi Giarmata Vii – Progresul Pecica (Ora 17.00)
Viitorul Dăeşti – Fortuna Becicherecu Mic (Ora 17.00)
Naţional Sebiş – Crişul Chişineu Criş (Ora 17.00)
Gilortul Tg. Cărbuneşti – Gloria Lunca Teuz Cermei (Ora 17.00)
ACSO Filiaşi – CS Hunedoara (Ora 17.00)

Clasament

  1. Universitatea Craiova 4 4 0 0 11-3 12p.
  2. Flacăra Horezu 4 3 1 0 8-2 10p.
  3. Ghiroda şi Giarmata Vii 4 3 0 1 10-4 9p.
  4. Fortuna Becicherecu Mic 4 2 2 0 5-2 8p.
  5. Viitorul Dăeşti 4 2 1 1 10-8 7p.
  6. CS Hunedoara 4 2 0 2 8-7 6p.
  7. ACSO Filiaşi 4 2 0 2 8-8 6p.
  8. Crişul Chişineu Criş 4 1 2 1 6-5 5p.
  9. Progresul Pecica 4 1 2 1 5-6 5p.
  10. Naţional Sebiş 4 1 1 2 6-8 4p.
  11. Şoimii Lipova 4 1 1 2 2-4 4p.
  12. LPS Cetate Deva 4 1 1 2 4-9 4p.
  13. CS Dumbrăviţa 4 0 3 1 3-4 3p.
  14. Gloria Lunca Teuz Cermei 4 0 2 2 5-9 2p.
  15. Gilortul Tg. Cărbuneşti 4 0 1 3 3-8 1p.
  16. ACS Poli Timişoara 4 0 1 3 4-10 1p.

Etapa a VI-a

• Sâmbătă, 28 septembrie:
ACS Poli Timişoara – Flacăra Horezu
CS Hunedoara – „U” Craiova 1948 SA
Gloria Lunca Teuz Cermei – ACSO Filiaşi
LPS Cetate Deva – Gilortul Tg. Cărbuneşti
Crişul Chişineu Criş – Şoimii Lipova
Fortuna Becicherecu Mic – Naţional Sebiş
Progresul Pecica – Viitorul Dăeşti
CS Dumbrăviţa – Ghiroda şi Giarmata Vii

Seria a V-a

Etapa a V-a

• Vineri, 20 septembrie:
Comuna Recea – AFC Odorheiu Secuiesc (Ora 17.00)
Avântul Reghin – Viitorul Şelimbăr (Ora 17.00)
CSC Sânmartin – SCM Zalău (Ora 17.00)
CFR Cluj 2 – Unirea Alba Iulia (Ora 17.00)
Arieşul Turda – Sănătatea Cluj (Ora 17.00)
Metalurgistul Cugir – Luceafărul Oradea (Ora 17.00)

• Sâmbătă, 21 septembrie:
Unu Fotbal Club Gloria – Unirea Dej (Ora 17.00)
Minaur Baia Mare – Industria Galda (Ora 17.00)

Clasament

  1. Comuna Recea 4 3 1 0 15-7 10p.
  2. Luceafărul Oradea 4 3 0 1 12-8 9p.
  3. Viitorul Şelimbăr 4 2 2 0 6-3 8p.
  4. CFR Cluj 2 4 2 1 1 7-5 7p.
  5. Arieşul Turda 4 2 1 1 4-3 7p.
  6. Unirea Alba Iulia 4 2 0 2 8-3 6p.
  7. Minaur Baia Mare 4 1 2 1 4-4 5p.
  8. Metalurgistul Cugir 4 1 2 1 3-3 5p.
  9. Avântul Reghin 4 1 2 1 4-5 5p.
  10. AFC Odorheiu Secuiesc 4 0 4 0 6-6 4p.
  11. Unirea Dej 4 1 1 2 2-3 4p.
  12. Sănătatea Cluj 4 1 1 2 5-7 4p.
  13. CSC Sânmartin 4 1 1 2 9-12 4p.
  14. Unu Fotbal Club Gloria 4 1 1 2 1-6 4p.
  15. Industria Galda 4 0 0 4 2-12 0p.
  16. SCM Zalău 4 1 1 2 5-6 -2p.

Etapa a VI-a

• Sâmbătă, 28 septembrie:
Unirea Dej – Industria Galda (Ora 17.00)
Luceafărul Oradea – Minaur Baia Mare (Ora 17.00)
AFC Odorheiu Secuiesc – Metalurgistul Cugir (Ora 17.00)
Sănătatea Cluj – Comuna Recea (Ora 17.00)
Unirea Alba Iulia – Arieşul Turda (Ora 17.00)
SCM Zalău – CFR Cluj 2 (Ora 17.00)
Viitorul Şelimbăr – CSC Sânmartin (Ora 17.00)
Unu Fotbal Club Gloria – Avântul Reghin (Ora 17.00)